Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: problem z nawiewem

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok

    problem z nawiewem

    witam.Mam pewien problem z nawiewem cieplego powietrza.Gdy silnik jest goracy i stoje lub wolno jade wieje tylko zimne powietrze pomimo tego ze temperatura jest nastawiona na 32 stopnie. gdy przyspieszam zaczyna leciec cieple powietrze.niewiem o co tu chodzi.CHLOPAKI POMOCY ZIMA IDZIE 8/ :shock: WIELKIE DZIEKI ZA ODZEW:POZDRAWIAM

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    chcialem od razu pisac, ze niedawno o tym byla mowa na forum :)

    tyle tylko ze Twoj przypadek jest troszeczke chyba inny.. bo leci cieple w czasie jazdy :) napewno sie ktos konkretnie wypowie o tym problemie.. tymczasem mozesz poczytac o cieplym powietrzu w poprzednich watkach :)

  3. #3
    Wyglada to na pompe wody. A poziom plynu masz?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    LĄDEK-ZDRÓJ
    Sprawć równierz czy dochodzi napięcie do elektrycznej pompy płynu znajdującej się pod zaworkami ogrzewania lub czy owa pompka wogóle działa.

  5. #5
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Mogły Ci sie zawiesic elektrozawory i maja mały przepływ :)

  6. #6
    Zaworki to raczej nie sadze, ale warto obejrzec. Najpierw sprawdz czy masz plyn. pozniej czy dziala ta pompka od zaworkami i jesli ok, to raczej bedziesz mial do wyjecia/przedmuchania uklad chlodzenia a na koniec wymiane pompy wody.

    Daj znac jak postepy

  7. #7
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Najpierw sprawdź poziom płynu, potem zobacz czy cała chłodnica jest ciepła, chodzi mi tutaj o dół i górę chłodnicy. Przeważnie przy takich objawach to kończy się pompa wody

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    dzieki chlopaki za odzew.napewno to sprawdze jak tylko bede mial czas.mozliwe ze moze byc uklad zapowietrzony?????.dam znac jak to sprawdze zobaczymy.aha plyn jest w porzadku.pozdrawiam

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    Miałem taki przypadek i po odpowietrzeniu układu problem zniknął.
    Teraz mam całkiem nową pompę wody, nadal trochę zapowietrzony układ (jeszcze całkiem nie udało się odpowietrzyć) i mam znowu to samo, więc zacznij moim zdaniem od odpowietrzenia, potem poziom płynu.

    Powodzenia!
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    Cytat Zamieszczone przez Gwozdziu
    Miałem taki przypadek i po odpowietrzeniu układu problem zniknął.
    Teraz mam całkiem nową pompę wody, nadal trochę zapowietrzony układ (jeszcze całkiem nie udało się odpowietrzyć) i mam znowu to samo, więc zacznij moim zdaniem od odpowietrzenia, potem poziom płynu.

    Powodzenia!
    WITAJ: jak powinno przebiegac odpowietrzanie ukladu.wystarczy ze odktece ten maly korek przy wlewie plynu chlodniczego i bedzie ok.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •