Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 64

Wątek: CB Radio - gdzie zamocowac?, Ktore radyjka i anteny uzywacie?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Ja swojego czasu w E36 jeździłem z tym cackiem:



    Ale w E38 na takie duże wynalazki po prostu nie ma miejsca. Próbowałem też coś takiego wsadzić w miejsce otwieranego schowka pod kierownicą:



    Jak widać mam sentyment do marki, ale to też się nie zmieściło. Ostatecznie wrzuciłem poczciwego Unidena 510, ale przy najbliższej sposobności zamontuję sobie coś z przełączaniem AM/FM, np. Harry II.

    Antena na uchwyt przy prawej krawędzi klapy bagażnika, z tym że uchwyt musi mieć regulację. Antenę należy ustawić pod takim kątem żeby przy otwieraniu bagażnika promiennik nie dotykał karoserii.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	antena.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	51.0 KB
ID:	5499

    Dodam, że próbowałem z anteną na magnes i nie mogłem jej zestroić - tak jakby lakier na klapie był za gruby czy coś.

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Używam radia od ponad 15 lat wiec wiem jak smakuje teściowa a jak córka, widziałem takich co lubią chłopców tylko po co mi coś ponad to co jest potrzebne :D:D:D

    Ja mam 1,5 m antenę na bagażniku, dokładnie dostaje to co chce:)

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zdzichu290186
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    381
    BMW
    było E32 735 R6
    Skąd
    GDYNIA/ ORNETA
    Cytat Zamieszczone przez neonunit Zobacz posta
    Jak widać mam sentyment do marki, ale to też się nie zmieściło. Ostatecznie wrzuciłem poczciwego Unidena 510, ale przy najbliższej sposobności zamontuję sobie coś z przełączaniem AM/FM, np. Harry II.
    Jeśli mogę coś poradzić, odpuść Harrego, zakup kolego Yosana 120 pro po modyfikacji, Rf-gaina i SQ i cisz się radiem małym, które wszędzie zmieścisz, a przede wszystkim bardzo dobrym radiem.
    Naprawdę polecam Yosana.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Spoko, podałem to tylko przykład ;) Chętnie wróciłbym do czegoś co ma wstęgi, ale niestety takie radia są masywne, ciężkie i jest problem z ich zamocowaniem w E38. Niby miejsca dużo, ale niewystarczająco.

    Różnice w mocowaniu anteny na klapie bagażnika a na dachu są bardzo duże! Nie oczekujcie, że 'mobilki' Wam powiedzą kiedy Was lepiej słychać. Proponuję umówić się z kimś kto jest przy stacji bazowej, odjechać od niego na odległość kilkunastu kilometrów, zestroić antenę na bagażniku, przeprowadzić łączność, zapisać raport, przestawić antenę na dach, zestroić, przeprowadzić łączność, zapisać raport. Gwarantuję że osiągi anteny będą dużo lepsze w drugim przypadku. Ponadto okaże się, że krótsza antena na środku dachu lepiej pracuje od długiego bata na bagażniku :)

    Poza tym, jeśli zależy Wam na dobrych osiągach anteny magnesowej to powinniście ją stroić za każdym razem po postawieniu jej na aucie. Oczywiście czysto teroetycznie, jeszcze nie spotkałem nikogo komu by się chciało w to bawić ; )

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zdzichu290186
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    381
    BMW
    było E32 735 R6
    Skąd
    GDYNIA/ ORNETA
    Cytat Zamieszczone przez neonunit Zobacz posta
    Różnice w mocowaniu anteny na klapie bagażnika a na dachu są bardzo duże! Nie oczekujcie, że 'mobilki' Wam powiedzą kiedy Was lepiej słychać. Proponuję umówić się z kimś kto jest przy stacji bazowej, odjechać od niego na odległość kilkunastu kilometrów, zestroić antenę na bagażniku, przeprowadzić łączność, zapisać raport, przestawić antenę na dach, zestroić, przeprowadzić łączność, zapisać raport. Gwarantuję że osiągi anteny będą dużo lepsze w drugim przypadku. Ponadto okaże się, że krótsza antena na środku dachu lepiej pracuje od długiego bata na bagażniku
    Święta prawda, ale są tacy, którzy nie odczuwają różnicy, a ona jest naprawdę odczuwalna.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Inną rzeczą o której się nie mówi jest sprawność anteny. Do sprawdzenia specjalnym przyrządem (np. miernikiem Max6). Okazuje się że moja ex, Sirio Performer 5000 (2m) miała sprawność na poziomie 20% co wyjaśniało słaby zasięg i szumy pomimo dobrego zestrojenia. Przesiadłem się na sprawdzoną 'półtorametrówkę' Lemm Magnum AT71 i różnica jest nie do opisania.

    Wniosek taki, że nie zawsze dłuższa antena jest lepsza.

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Myślałem że nie kupuje się anteny przed sprawdzeniem :no:
    Do normalnego użytkowanie wystarczy dobrze zestrojony ze sobą zestaw. Do sprawnego poruszania się po drogach nie ma większego znaczenia czy...dobry zestaw z krótka anteną na dachu czy dobry zestaw z anteną na bagażniku. Jak ktoś potrzebuje większej odległości z jakiegoś powodu to OK, natomiast po co więcej jak 10 km w drodze? Chyba dla samego zachwytu.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zdzichu290186
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    381
    BMW
    było E32 735 R6
    Skąd
    GDYNIA/ ORNETA
    Cytat Zamieszczone przez Roobs Zobacz posta
    natomiast po co więcej jak 10 km w drodze? Chyba dla samego zachwytu.
    A np po to, że jeżeli ktoś jest CB fanem:D to jara się tym, że pogada z kimś kto jest oddalony o więcej niż 10 km.
    Różne jest do tego podejście i tu się zgodzę że w trasie 10 km jest wystarczającą odległością, ale nie powiesz mi, że apetyt nie rośnie w miarę jedzenia, bo najnormalniej w świecie się z tym nie zgodzę:p Wiem sam po sobie.

  9. #19
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,392
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Cytat Zamieszczone przez neonunit Zobacz posta

    Poza tym, jeśli zależy Wam na dobrych osiągach anteny magnesowej to powinniście ją stroić za każdym razem po postawieniu jej na aucie. Oczywiście czysto teroetycznie, jeszcze nie spotkałem nikogo komu by się chciało w to bawić ; )
    Piszesz bzdury jak........
    Jeżeli raz wystroisz antenę to wszystko jest OK, pod jednym warunkiem: należy ją stawiać zawsze w tym samym miejscu, a nie jest to trudne bo przeważnie klei się czy to na dach czy na klapę naklejke chroniąca lakier przed zarysowaniami.
    Co do umieszczenia anteny to na klapie przy większych prędkościach jest bezpieczniej.

    Cytat Zamieszczone przez zdzichu290186 Zobacz posta
    Różne jest do tego podejście i tu się zgodzę że w trasie 10 km jest wystarczającą odległością, ale nie powiesz mi, że apetyt nie rośnie w miarę jedzenia, bo najnormalniej w świecie się z tym nie zgodzę:p Wiem sam po sobie.
    Trzeba być kierowcą TIR'a albo tak jak piszesz maniakiem takich zabawek, żeby szukać dodatkowych 1 czy 2 km zasięgu, przeciętnemu userowi CB wystarczają "standardowe" parametry.
    Ostatnio edytowane przez tequila1909 ; 20-03-2013 o 12:03
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zdzichu290186
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    381
    BMW
    było E32 735 R6
    Skąd
    GDYNIA/ ORNETA
    Cytat Zamieszczone przez tequila1909 Zobacz posta
    Jeżeli raz wystroisz antenę to wszystko jest OK, pod jednym warunkiem: należy ją stawiać zawsze w tym samym miejscu
    Otóż to. Nie ma konieczności ciągłego sprawdzania i strojenia.

Podobne wątki

  1. [wnętrze] Gumowe dywaniki do e65 / e66 - jakich uzywacie ?
    Przez Sebek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 17:20
  2. Anteny tv bmw. Po prostu jak się podpiąć z monitorem podsufitowym do anteny Tv bmw ?
    Przez BartekMysza w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 10:27
  3. Gdzie CB Radio
    Przez mc.michu w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 15:02
  4. [audio/video] Naprawa anteny radiowej !!!
    Przez maniek42 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 20:12
  5. [ wnetrze] gdzie upchneliście CB radio?
    Przez thor88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-05-2009, 12:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •