Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64

Wątek: CB Radio - gdzie zamocowac?, Ktore radyjka i anteny uzywacie?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1

    CB Radio - gdzie zamocowac?, Ktore radyjka i anteny uzywacie?

    Na wstepie chce sie troche pochwalic co do tej pory jest w moim arsenale.

    Zaczelo sie od:



    Alan 102 plus Sirio ML145
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2013-03-20-02-41-45.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	15.9 KB
ID:	5495 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2013-03-20-02-47-42.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	16.1 KB
ID:	5496

    Potem dolozylem do niego

    SIRIO Turbo 5000 antenke oraz dolozylem mikrofon ze wzmocnieniem oraz dolozylem filtry kwarcowe do Alan 102.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2013-03-20-02-46-43.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	14.4 KB
ID:	5497

    Potem przyszla pora na zmiane radia na Magnum DeltaForce 10M aczkolwiek moj Alan 102 lezy sobie w pudelku w razie co.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2013-03-20-02-51-10.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	20.4 KB
ID:	5498

    Na koniec w moim arsenale pojawila sie antena President Texas o dlugosci 215cm.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2013-03-20-02-46-43.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	14.4 KB
ID:	5497


    Wszystkie w/w rzeczy mam nadal w idealnym stanie.

    Problem polega na tym ze caly ten sprzet montowalem w Jeepie Grand Cherokee gdzie mialem duzo miejsca na to.

    Rowniez zrobilem dziurke w dachu w Jeepie na antene, tu mi troche bedzie szkoda.


    Potrzebuje od was opinii i pomyslow gdzie najlepiej by mi bylo zamocowac Duze Radio DeltaForce np. Pod kierownica? Z boku tunela skrzyni biegow?

    W planie jest korzystac z antenki Turbo 5000 bo latwo mozna ja polozyc na dach.


    Jesli mowa o umocowaniu anteny na stale do nadwozia to gdzie wy macie swoje mocowania zainstalowane?

    Jesli mowa o uzyciu magnesu to gdzie dokladnie na karoserii stawiacie owy magnes z antena i jak wam ta antena stroi?


    Dzieki.
    Załączone miniatury Załączone miniatury i-midland-alan-102.jpg  
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Radio przy siedzeniu, mocowane na środkowym tunelu. Antena "magnes" na klapie bagażnika. Tam puszczony też kabel. Widziałem różne mocowania ale zazwyczaj wyglądało to nieporęcznie lub idiotycznie.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Roobs Zobacz posta
    Radio przy siedzeniu, mocowane na środkowym tunelu. Antena "magnes" na klapie bagażnika. Tam puszczony też kabel. Widziałem różne mocowania ale zazwyczaj wyglądało to nieporęcznie lub idiotycznie.
    Jakas fotka sie znajdzie moze?


    Boje sie nawiercic dziur na mocowanie w tunelu srodkowym ze wzgledu na to ze w Jeepie tam wlasnie wewnatrz tunelu po bokach byly umiejscowione plyty z ukladami scalonymi od sterowania skrzynia. czy tu jest podobnie?
    Ostatnio edytowane przez mcdziubek ; 20-03-2013 o 08:47
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Jakie nawiercanie:icon_rolleyes: Malutki jeden blachowkręt. Temat z fotkami na forum już był.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    W tunelu środkowym nie ma żadnej elektroniki. Tylko przełącznik awaryjnych i centralnego zamka oraz kabelki od wybieraka ASB.
    Nein! Mein Schnitzel!

  6. #6
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,385
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Nie ma sensu nic na stałe przykręcać, wkładasz po prostu radio między fotel pasażera a tunel i w każdej chwili możesz je schować żeby nikogo w oczy nie kuło. Ewentualnie jak chcesz mieć na stałe zamontuj je w schowku pasażera. Antenę tak jak Roobs pisał na klapę bagażnika, i nie zapomnij u jej wystrojeniu przy użyciu SWR'a. Antenę stroi się do samochodu a nie do radia jak co poniektórzy inżynierowie :D
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zdzichu290186
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    381
    BMW
    było E32 735 R6
    Skąd
    GDYNIA/ ORNETA
    Ja w swojej e32 antenę mam w dziurce w błotniku z tyłu w miejscu po jakiejś niepotrzebnej antenie


    Uploaded with ImageShack.us

    Niestety nie mam żadnej fotki z anteną, ale na tym zdjęciu widać w którym miejscu jest główka DV


    Uploaded with ImageShack.us

    Co do radia to u mnie jeździ Midland 5001z, który współpracuje z anteną Sirio Super 9 Blue Line i pracuje to bardzo przyjemnie.

    Co do robienia dziur w karoserii to też byłem przeciwnikiem, ale po odważeniu się i zrobieniu naprawdę dobrych łączności zmieniłem zdanie.
    Trzeba pamiętać że antena montażowa będzie na pewno lepiej pracowała np. w błotniku, niż antena magnesowa na klapie bagażnika. A to dlatego, że przeciwwagą jest cała bryła auta, a dla anteny magnesowej tylko nasz bagażnik. Inna historia jest już jak antena jest na dachu i w dodatku na samym środku, w takim przypadku będzie ona lepiej pracowała w stosunku do tej na bagażniku, ale na pewno nie lepiej niż ta w karoserii.
    Po pierwsze będzie zbierała mniej śmieci z eteru i zakłóceń z auta (warunek dobra masa w przypadku anteny montażowej)
    Robiąc dziurę w aucie i chcąc sprzedać auto zawsze można zostawić główkę i uważam, że potencjalny klient nie będzie miał nic przeciwko temu.


    Cytat Zamieszczone przez tequila1909 Zobacz posta
    Antenę tak jak Roobs pisał na klapę bagażnika, i nie zapomnij u jej wystrojeniu przy użyciu SWR'a. Antenę stroi się do samochodu a nie do radia jak co poniektórzy inżynierowie
    To jaki będzie musiał zastosować magnes do anteny 215cm??
    W przypadku takiej anteny, żeby wykorzystać jej parametry i możliwości to tylko dziura.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Ja mam jakiś standardowy magnes odpowiadający wielkością anteny i ani razu się nie oderwał. Miałem antenę na dachu, mam na klapie nie widzę różnic na tyle ważnych aby wracać na dach a robienie dziury w aucie :
    Wszystko działa dobrze więc po co kombinować.

    PS
    Można radio wkładać między siedzenie a tunel lub podłokietnik tylko wtedy gdy nie będzie się przesuwać fotela. Ja mam mocowanie dokręcone na tunelu a radio na jeden motylek do mocowania. Atut, wysuwany z siedzenia na lędźwie "trzymak" w połowie zasłania całe radio.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    215 cm? Co Wy, bawicie się w Powrót Do Przyszłości II i pamiętną scenę z piorunem?
    Nein! Mein Schnitzel!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zdzichu290186
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    381
    BMW
    było E32 735 R6
    Skąd
    GDYNIA/ ORNETA
    Cytat Zamieszczone przez Roobs Zobacz posta
    Miałem antenę na dachu, mam na klapie nie widzę różnic na tyle ważnych aby wracać na dach a robienie dziury w aucie
    Jak to mówią..."jeden lubi córkę, drugi teściową" ;):D


    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    215 cm? Co Wy, bawicie się w Powrót Do Przyszłości II i pamiętną scenę z piorunem?
    Jechałeś kiedyś z taką anteną?? polecam, wtedy zobaczysz w co się ludzie bawią używając takiego bata :D

Podobne wątki

  1. [wnętrze] Gumowe dywaniki do e65 / e66 - jakich uzywacie ?
    Przez Sebek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 17:20
  2. Anteny tv bmw. Po prostu jak się podpiąć z monitorem podsufitowym do anteny Tv bmw ?
    Przez BartekMysza w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 10:27
  3. Gdzie CB Radio
    Przez mc.michu w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 15:02
  4. [audio/video] Naprawa anteny radiowej !!!
    Przez maniek42 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 20:12
  5. [ wnetrze] gdzie upchneliście CB radio?
    Przez thor88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-05-2009, 12:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •