Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: po zmianie fotela świeci poduszka

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno

    po zmianie fotela świeci poduszka

    zmieniłem dziś w swojej 7er na razie 1 fotel(kierowcy) z komfort na kontursitzen. wszystko pięknie i ładnie chodzi ale zaświeciła mi się poduszka na desce rozdzielczej. Inpa pokazuje błąd nr 5 i coś tam ze driver stronger nie pamiętam dokładnie. Nie da rady błedu wykasować. Co może być nie tak??????

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Podpiąłeś linkę od regulacji wysokości pasa ?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar daniel_hack
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    189
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Siedlce
    Prawdopodobne coś nie jest podpięte - a dokładnie pirotechniczny napinacz pasa - brak jego napięcia komputer sygnalizuje na wyświetlaczu jako błąd poduszki powietrznej. Sprawdź jeszcze raz kostki pod fotelem.
    t y l k o . . .

    Ex: Fiat 125p 1990, e34 m50b20: 1992

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Może ma fotele po wystrzale. Obejrzyj napinacz. Czasami styki przestają dobrze przewodzić same siebie. Ten typ tak ma.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar daniel_hack
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    189
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Siedlce
    Dokładnie - u mnie zaświeciły się kilka razy - samo kasowanie nic nie dawało - dopiero po oczyszczeniu styków i skasowaniu jest jak należy.
    t y l k o . . .

    Ex: Fiat 125p 1990, e34 m50b20: 1992

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    linka jest podpieta. fotele nie wiem moze byly po strzale nie mam pojecia. jak to sprawdzic czy fotel po wystrzale. co do podlaczenia to tam jest tylko jedna duza zbiorcz kostka z przodu fotela. od spodu jest tylko kilka złączek do silniczkow regulacji oraz jakies 2 male kosteczki 2 pinowe takie w polowie fotela

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    no i dzis ponownie wyciągnałem fotel no jest lipa. W moim nie ma jednej kosteczki przy kablu idącym do napinacza pirotechnicznego a w nowych fotelach jest wtyczka 2 pinowa. Być może ma tam być cos zapiete ale ja tego nie mam u siebie w instalacji. Nie chce kabinować więc ponownie wróciły komforty a te będą na sprzedaż.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    więc nie dało mi spokoju to z ta poduszką i spróbowałem ponownie zmiany fotela. Na pierwszy ogień poszedł fotel kierowcy. Podmieniłem napinacz z mojego starego komforta i poduszka zgasła. Potem zabrałem się za fotel pasażera i oczom moim ukazał sie widok taki że w moim fotelu pasażera nie ma żółtej wtyczki od maty zajętości fotela ani instalacji do niej. Pierwszy raz coś takiego widziałem. Wiec zacząłem kombinować co tu zrobić żeby założyć konturka. Przeleciałem istalacje z mojego ori fotela od napinacza pirotechnicznego i okazało sie że jest on podpiety bezpośrednio do tej duzej kostki przyłączeniowej fotel. natomiast konturek jest inaczej. Więc zrobiłem tak że podpiąłem napinacz bezposdrednio z tą duza wtyką a od niej obcialem 2 kable idace gdzies w fotel i w ich miejsce wlutowałem na wzór ori fotelu kable od napinacza. I jest do d....py bo poduszka swieci. Nie mam pomysłu jak to zrobić. Podmieniłem tez mój napinacz. INPA pokazuje błąd 24 seat occupied recognition
    Error frequency : 256
    communication error break in seat mat Error present
    . Macie może jakis pomysł
    Ostatnio edytowane przez ruti ; 13-04-2013 o 21:54

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    157
    Skąd
    OKR
    Ja mam ten sam problem przy konturach. Również wyskakuje mi błąd w inpie o fotelu kierowcy, o fotelu pasażera cisza..

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    no to ja dzis rozkminiłem sprawę. Okazało się że jest mata pasażera a w nowym fotelu miałem urwaną wtyczkę i to była przyczyna. Wszystko juz jest ok.

Podobne wątki

  1. [ zawieszenie] poduszka mostu/dyfra
    Przez adjar w dziale Seria e23
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 08:30
  2. [ elektronika] Świeci poduszka E65 745
    Przez Aldik w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 07:22
  3. [mechanika] Poduszka Mcpherson przód
    Przez myszor10 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-06-2010, 17:41
  4. [ zawieszenie] Poduszka silnika w tdsie
    Przez bigger w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-04-2009, 00:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •