Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: Ile razy zawiodło Cię Twoje auto ?

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Mnie do tej pory 7er w trasie nie zawiodło - no może raz, kiedy w krytycznej sytuacji na drodze na śniegu chciałbym móc hamować silnikiem a skrzynia wrzuciła sobie na luz i skończyłem ostatecznie w rowie... Poza tym wszelakie usterki zawsze dawały o sobie znać wcześniej więc na razie w trasie niespodzianki nie miałem.

    Za to w E36 kiedyś w środku nocy na przedmieściach spadł pasek od wiatraka i alternatora, bo śruba którą się go napinało była wyrobiona i się poluzowała. Jadę jadę a tu pyk, nagle zapala się kontrolka braku ładowania. Jadę dalej, wszystko w normie, tylko temperatura coraz wyższa... musiałem się zatrzymać. Gdyby nie ta temperatura to może bym dojechał do domu na samym akumulatorze, kto wie :D

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar martinez538
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    447
    BMW
    330xd e91/ ex740iA e38 2000r/525i e34 1990r
    Skąd
    Myszków
    mi raz szczelił wąż od płynu, byłem 2km od domu to dojechałem ale tak to nie psuje się narazie, parę dni temu zrobiłem trasę 1700km do niemcowni, i nic nie zawiodło, mało tego średnie spalanie z trasy wyszło 10.1 prędkości 140-170 cały czas, także pozytywnie:p

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    A mnie zawiódł raz wąż od płynu, tyle że we Włoszech. Uciekł cały płyn.
    Sam sobie naprawiłem, bo na mechanico palanto nie można było liczyć. Chcieli sprowadzać Frederico, który zna się na otto cylindri motori (co ma piernik do wiatraka?)
    A przecież chodziło tylko o dosztukowanie kawałka szlaucha (niestety, niefortunnie, przy podszybiu, gdzie jest 100 stopni ciepła) i zalanie chociażby wodą, żeby dojechać do domu.
    Ostatecznie auto zrobiło przeszło 2500 km na tym szlauchu (odciąłem kawałek od instalki gazowej). Jak na ironię, instalacja LPG uratowała mnie tego dnia dwa razy:
    - jako dawca części szlaucha (całe szczęście, że było go tam w zapasie)
    - podczas instalacji reduktora, należy przeciąć gumowy przewód, żeby zamontować trójnik (podgrzewanie reduktora). I całe szczęście, że tak miałem, bo wężyk chlasnął na krótkim odcinku, który było łatwo wymienić. Gdybym musiał odkręcać cały pokręcony wężyk, to pewnie bym się podłamał.

    Naprawiałem po ciemku, pod latarnią na parkingu. Ręce pocharatane, prawie poparzone (długo się silnik wychładzał). Zdołałem zorganizować sobie 20L wody z kranu w kanistrze dzięki uprzejmości pewnej pani w schronisku dla psiaków niepodal.



    No i jeszcze duga przygoda, niedaleko domu - na własne życzenie: od dłuższego czasu szumiały mi napinacze paska głównego informując o końcu ich żywota, aż jeden się zapiekł, zatarł i rozpadł, że zostały z niego kuleczki i wytopiona rolka. Pasek spadł, zdechło wspomaganie, ładowanie oraz pompa wody przestała się kręcić. Ale dojechałem jeszcze jakimś cudem pod dom.
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,251
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1

    Odp: Ile razy zawiodło Cię Twoje auto ?

    Staram się zapobiegać zamiast leczyć, więc Łaciata mnie nigdy nie zawiodła. Zdarzało się, że musiałem coś naprawić, ale zawsze wracała o własnych siłach.




    ~ wysłane poprzez Tapatalk

  5. #5
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Moja e38 mnie nie zawiodła przez 2 lata jazdy i ok 40 tys km :)

    Jak przyjechał po nią pierwszy kupiec w 2011 r. i miał ją zabrać pożyczyłem auto Ojcu bo rozwalił swoje i wtedy zaczęły się przeboje z silnikiem, ale jeszcze jeździła ;)

    Kilka miesięcy temu gdy znowu przyjechał po nią kupiec rozkraczyła się na środku drogi (podczas jazdy zgasł silnik i przestała odpalać). Klient przyjechał obejrzał auto stojące na poboczu ale przestraszył się że nie pali i zrezygnował. Mi rozładował się telefon, więc nawet nie miałem jak wezwać lawety ale zauważyłem, że nie założyłem klapki nad komputerami i zalała je woda, wysuszyłem to w nocy w deszczu na poboczu czym tylko mogłem i pojechałem do domu.

    Ewidentnie nie chciała być sprzedana ale nie zdała sobie sprawy z tego, że im więcej takich numerów tym bardziej jej nienawidzę :D ostatecznie pojechała z cyganami estońskiego pochodzenia na Ukrainę :P
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  6. #6
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Po kolei, bo trochę tego było...

    1) postój 1 godzinę, bo wyciekł płyn
    2) postój 1 dzień, bo zamarzła mieszanka w chłodnicy
    3) postój 2 tygodnie na wymianę uszczelki wodnej między cylindrami + wymiana łożysk w alternatorze
    4) postój 7 tygodni po awarii alternatora
    5) postój 2 dni - pękł trójnik układu chłodzenia do LPG

    Przy czym tylko nr 3) to była awaria niezależna ode mnie.
    W pozostałych przypadkach po prostu "miałem ważniejsze sprawy" i awaria była z mojej winy, a mogłem jej uniknąć.
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 21-03-2013 o 08:56
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  7. #7
    Raz - Ewidentnie moja wina. Poza tym ... Chwała Bogu nie
    ♥♥♥ BLACK MAGIC ♥♥♥

    Łatwo się zgubić, gdzieś między marzeniami, otaczani szarymi problemami osądzani pochopnie ...
    Po co płacz i skrucha? Płomień chwili, wolność złap i nie daj się oszukać.

    AJK : (

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    A mnie e38 zawodzila srednio 1 na 3 miesiace przez 3 lata . z tego 2 razy naprawialem ja na drodze a 3 razy sciagala mnie laweta . Najlepsze jest to ze zawsze byly problemy z chlodzeniem silnika . E65 odpukac w niemalowane NIC a mam ja juz 1 rok .

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Tak czytam o Waszych problemach i o tym jak sobie z nimi poradziliście będąc w trasie i tak sobie myślę... Może napiszcie jakie Waszym zdaniem powinno się wozić narzędzia na wszelki wypadek? Wiadomo, że oryginalny zestaw narzędzi BMW który mamy w bagażnikach może nie wystarczyć :D
    Chyba, że już był taki temat to sorx.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez neonunit Zobacz posta
    Tak czytam o Waszych problemach i o tym jak sobie z nimi poradziliście będąc w trasie i tak sobie myślę... Może napiszcie jakie Waszym zdaniem powinno się wozić narzędzia na wszelki wypadek? Wiadomo, że oryginalny zestaw narzędzi BMW który mamy w bagażnikach może nie wystarczyć :D
    Chyba, że już był taki temat to sorx.
    najlepiej woź że sobą lawete :-D

Podobne wątki

  1. A czy ty wiesz, co robi twoje BMW kiedy śpisz?
    Przez Piotr_R w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-09-2012, 11:14
  2. mega mocne E32 z LPG Kaczy to Twoje?
    Przez rodzinabmw w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 16-04-2011, 22:57
  3. Twoje pierwsze auto i wspomniena z nim związane:-))
    Przez gierobiala w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 23-09-2009, 13:03
  4. Kto Cię dziś posunie ?
    Przez luki_e38 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2008, 21:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •