Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: klikniecia, stukniecia e38 4.4

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    62
    BMW
    740I
    Skąd
    Małaszewicze

    klikniecia, stukniecia e38 4.4

    witam. pojawiły mi sie jakies ciche klekotanie stukniecia w silniku, jak otworze maske to dochodza one z prawj strony samochodowej czesci silnika. co to moze byc? jesli był by to vanos to raczej było by to słyszalne bardziej z przodu silnika, prawda?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Kolego, dokładną lokalizację stuknięć polecam wybadać... (nie śmiać się) stetoskopem.
    Gadżet taki można kupić w seksszopie albo zajumać swojej niegrzeczniej córci (albo babci).

    Wersją light tego pomysłu jest wzięcie wężyka od bimbru albo spryskiwaczy szyb czy nawet kroplówki dziadka (polecam średnicę około 8mm) i jeden koniec przyłożyć do swojego ucha a drugim obsłuchiwać w pobliżu stukających elementów. Łatwo namierzysz skąd dokładnie stuka.

    Nie jest to przypadkiem elektrozawór ogrzewania albo tempomat albo kontrola trakcji?
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    62
    BMW
    740I
    Skąd
    Małaszewicze
    słychać to tylko i wyłacznie na wolnych obrotach jak delikatnie dodam gazu to wtedy juz nie słychać, jak przyłoży sie ucho do lewej strony silnika (jak sie stoi przodem do samochodu)to własnie wydaje mi sie ze to z silnika, chyba ze skądś ten dzwiek sie przedostaje i poprostu tak sie wydaje ze to z silnika! jutro zakupie stetoskop i bede badał...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar prucnale
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    88
    BMW
    E38 M52B28
    Skąd
    Włodawa
    Brunoz rozłożyłeś mnie tym komentem :D Nie podważam jego skuteczności ale śmiesznie to brzmi :o Jak kontrola trakcji może stukać?
    Był wypadek! Żuk uderzył w Nyse, bo miał opony łyse : Puk puk; Kto tam?; Korba :D

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    O to chodzi - ma być nauka na wesoło. Kiedyś słyszałem o takich panach, którzy słuchali przez stetoskop wtryskiwacze i zawory. Byli przy tym śmiertelnie poważni i mieli niezły dorobek zadowolonych klientów warsztatu.

    Cholera wie jak to nazwać, ale to ten mały czarny element za prawą lampą, gdzie wchodzi cięgno bowdena od dławika przepustnicy (ten, co tłumi obroty jak koła się ślizgają). Raz miałem tak, że cykało co sekundę, że aż było je słychać przez zamkniętą maskę. Nigdy potem się to nie zdarzyło.
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •