Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Jaka stacja kontroli pojazdów w Katowicach?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11

    Jaka stacja kontroli pojazdów w Katowicach?

    Witajcie,

    poleci mi ktoś jakąś normalną, nieczepialską stację diagnostyczną w Katowicach?
    Rok temu byłem na Rolnej, a tam gość przyczepił się do niby źle wykonanej instalacji gazowej, która w tym roku ma 6 lat (jakoś w innych miastach i u poprzedniego właściciela przechodziło bez problemu). Mówił, że przewód od wielozaworu do reduktora będąc jeszcze w bagażniku, mimo zabezpieczenia go peszlem i wykonanych otworach na zewnątrz auta (żeby ewentualne przecieki na gwincie nie gromadziły się w bagażniku tylko uciekały na zewnątrz) jest źle zabezpieczony. I na potwierdzenie mi tych słów wyrwał mi tego peszla że było widać miedź. Kazał w te pędy mi to zabezpieczyć jakąś obejmą (taa, już skręcam plastikowy wąż i plastikową obudowę osłony wielozaworu stalową obejmą - normalnie wożę wszystkie rozmiary obejm ze sobą). Powiedział, że on nie widzi problemu, żeby zabrać mi dowód za to.

    W ogóle po raz pierwszy w życiu (a to moje drugie auto z LPG) chciał dowód legalizacji i homologacji butli. Przecież na butli jest numer homologacji oraz data produkcji. W czym problem obliczyć sobie, że jest jeszcze 5 lat (rok temu)? Normalnie, czytał cyferki, sprawdzał zawzięcie, czy to może zero czy sześć, numer VIN też kurczę oglądał, obstukiwał mi moje katalizatory, podłogę i tłumik chyba jakimś młotkiem bo walił konkretnie...

    Drugi raz tam nie pojadę.
    A ponieważ auto nie jest nowe (17 lat), to jednak 100% ideałem nie jest (a tu słaby ręczny, a tu kropelka na simmeringu)..

    Polecacie kogoś?
    Nein! Mein Schnitzel!

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Cześć, mogę polecić Ci jedynie stacje w Mysłowicach na giełdzie samochodowej, zaraz jak wjeżdżasz na giełdę za szlabanem po lewej stronie. Jeśli masz względnie sprawne auto i jakiś tam ręczny jest, to tam powinni nie robić problemów. Papiery z gazu musisz mieć, nikt nie będzie sobie liczyć, obliczać itp itd. Głowy nie dam, że puszczą Ci samochód, ale tam nigdy nie było akcji stukania młotem itp. Wjazd hamulce, trzepaki, amorki, kanał i światełka, papiery i heja. Moja E32 przeszła przegląd, miałem słaby ręczny, ale coś tam łapało, zero wycieków.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    A któraś z tych?

    Mechanika Precyzyjna-Tkacz Marcin
    40-810 Katowice, ul. Dobrego Urobku 9A

    Automobilklub Śląski Katowice
    40-014 Katowice, ul. Stanisława 4
    Stacja Kontroli Pojazdów
    40-008 Katowice, ul. Św. Pawła 16,
    tel


    PPT PKS S.A.
    40-382 Katowice, ul. Roździeńska 41
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #4
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,390
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Jedź tam gdzie nie biora najpierw opłaty tylko sprawdzają, bo inaczej to wezmą dowód i powiedzą aby usunąć usterkę. Gdzieś Ci w końcu podbiją, Katowice nie są małe ;)
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Dobra rada - ale to dowiem się jak już będę na miejscu na którejś stacji.
    Myślałem, że może ktoś podpowie z doświadczenia.

    No, ale spróbuję w takim razie ten dobry urobek. Fajna nazwa ulicy (musiałem wybrać jakieś kryterium).
    No i mają stronę z umawiaczem online.
    Nein! Mein Schnitzel!

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    Dobra rada - ale to dowiem się jak już będę na miejscu na którejś stacji.
    Myślałem, że może ktoś podpowie z doświadczenia.

    No, ale spróbuję w takim razie ten dobry urobek. Fajna nazwa ulicy (musiałem wybrać jakieś kryterium).
    No i mają stronę z umawiaczem online.
    A z czego ja Ci podpowiedziałem? Z fusów? Pytasz po czym i tak wybierasz stację, która sam znalazłeś. To po co pytasz :)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Zavoli - dziękuję za podpowiedź.
    Widzę, że czujesz się rozczarowany - ja też. Liczyłem, że otrzymam w tym temacie więcej konkretów i typów.
    Jestem na Śląsku dopiero od roku i chciałem się dowiedzieć, gdzie najlepiej podjechać.
    Na upartego, to napisałeś mi o Mysłowicach a nie o Katowicach, więc..
    Nein! Mein Schnitzel!

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    Zavoli - dziękuję za podpowiedź.
    Widzę, że czujesz się rozczarowany - ja też. Liczyłem, że otrzymam w tym temacie więcej konkretów i typów.
    Jestem na Śląsku dopiero od roku i chciałem się dowiedzieć, gdzie najlepiej podjechać.
    Na upartego, to napisałeś mi o Mysłowicach a nie o Katowicach, więc..
    Na upartego z Katowic centrum do Mysłowic giełda jest około 5 km - skoro dla Ciebie to daleko, to przepraszam za moją podpowiedź odnośnie stacji, na której od 8 lat robię przeglądy.
    Może pora doprowadzić samochód do takiego stanu, żeby później nie zakładać takich tematów i liczyć na cuda.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sowa 7
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    215
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Katowice
    Ja kiedyś bylem swoją byłą E-30 na bazie MPGK (ul.Obroki 140) jest tam SKP , podbili bez problemu , ale stan samochodu raczej nie budził większych zastrzeżeń.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    brunoz a jaki ty masz problem zeby naprawic usterki jakie wskazali na stacji diagnostycznej . Przeciez po to to jest ?

Podobne wątki

  1. Spot w Katowicach
    Przez PrzemoS w dziale Archiwum spotkań 7er
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 11-03-2013, 22:08
  2. Odprowadzenie pojazdów Warszawa i okolice
    Przez BorysFromWarsaw w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-11-2008, 16:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •