Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: po odpieciu akumulatora m62b44 nierówno chodzi

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno

    po odpieciu akumulatora m62b44 nierówno chodzi

    mam taki problem. odpiąłem dziś akumulator na jakies 20 min i po ponownym podłączeniu i odpaleniu auta na zimnym silniku silnik praktycznie chciał zgasnąć. Nie równo chodził plewił nie mógł się zebrać na obroty. Inpa pokazała tylko wypadające zapłony. Po zagrzaniu problem ustał i do teraz jest ok. Co się stało że taka reakcja na zdjęcie klemy. LPG w aucie nie ma!!!.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ruti Zobacz posta
    mam taki problem. odpiąłem dziś akumulator na jakies 20 min i po ponownym podłączeniu i odpaleniu auta na zimnym silniku silnik praktycznie chciał zgasnąć. Nie równo chodził plewił nie mógł się zebrać na obroty. Inpa pokazała tylko wypadające zapłony. Po zagrzaniu problem ustał i do teraz jest ok. Co się stało że taka reakcja na zdjęcie klemy. LPG w aucie nie ma!!!.
    może masz dziurawy dolot lub padniete lambdy , przeplywke lub inne problemy w silniku, przez co ustawiły ci się wcześniej na silniku korekty LTFT np. na +25% żeby skompensowac te problemy

    po odpieciu zasilania na dłużej korekty długoterminowe LTFT zresetowaly się do 0% , czyli nie kompensuja problemów silnika, a więc mieszanka jest mocno nie optymalna, a co za tym idzie wypadają zaplony

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    może masz dziurawy dolot lub padniete lambdy , przeplywke lub inne problemy w silniku, przez co ustawiły ci się wcześniej na silniku korekty LTFT np. na +25% żeby skompensowac te problemy

    po odpieciu zasilania na dłużej korekty długoterminowe LTFT zresetowaly się do 0% , czyli nie kompensuja problemów silnika, a więc mieszanka jest mocno nie optymalna, a co za tym idzie wypadają zaplony
    tlumacząc na polski: daj mu w p....e niech się przepali. I będzie znowu ok :)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Co wy gadacie ! Po odpieciu rozjechaly sie kalibracje . odepnij klemy jeszcze raz najlepiej je zlacz . Po kilku sekundach podlacz . Bedzie ok . Chyba ze masz kompa to zresetuj adaptacje silnika .

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    shebi może mieć racje. Adaptacje mam na +25%. Dolot jest raczej szczelny bo obadałem go już samostartem i żadnej reakcji. Z lambdami może być problem bo czasami faktycznie zdarzyło się ze inpa wywaliła błąd lambdy. jak mi tak zaczęła przebierać to dałem jej w palnik ja sie zagrzała i się wyrównało. Problem dziś np. pojawił się taki że silnik po odpaleniu chodzi idealnie równo po 5 min na wolnych obrotach nagle zaczął wypadać zapłon. Wsiadłem zrobiłem przygazówke do 4 tyś obrotów i znów silnik pracuje idealnie równo. Nie sądzę aby to była sprawa nieszczelnego dolotu. a jeszcze dodam że inpa nie pokazuje żadnych korekcji poszczególnych cylindrów. Korekcje stoją w miejscu.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    222
    BMW
    bmw 740
    Skąd
    łódz
    Akumulator nie ma nic do rzeczy,musisz mieć jakąś niesprawność silnika,przyczyn może być dużo, może to być jakas usterka która raz występuje a raz nie np sondy lambda, cewki, świece, albo czujnik temperatury. U mnie po odpięciu akumulatora nic się nie dzieje.Pojeżdzij z miesiąc i odczytaj błędy.
    Adaptacje najlepiej robic jak wszystko w silniku jest sprawne na 100%,w innym przypadku komuter przechodzi na wartości uśrednione co redukuje deczko moc.
    Ostatnio edytowane przez BMW MANIA ; 21-03-2013 o 20:55

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    dobra więc znalazłem częśc przyczyny tzn 90%. Okazało się że pęknięta była zaślepka króćca z tyłu kolektora ssacego i darło lewe powietrze. W tej chwili jest już powiedzmy ok. Po odłączeniu aku już nic nie świruje silnik hcodzi równo i adaptacje powróciły blisko 0. Przy okazji wymieniłem jedną sonde lambda(wiem powinno się dwie) bo właśnie ta jedna coś jakby długo zwlekała z falowaniem. Teraz jest ok.
    Jest jeszcze jeden problem który mnie nurtuje i denerwuje. Po odpaleniu silnik chodzi równiutko lecz gdy osiągnie temp między 50-70 st. zaczyna go terepać i wpytadać zapłon. Zagrzeje się do pionowej temp na zegarach i problem znika. Co to może być????? Jak zimny i jak gorący chodzi idealnie równo. Tylko w tym przedziale temp głupieje

  8. #8
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez ruti Zobacz posta
    dobra więc znalazłem częśc przyczyny tzn 90%. Okazało się że pęknięta była zaślepka króćca z tyłu kolektora ssacego i darło lewe powietrze. W tej chwili jest już powiedzmy ok. Po odłączeniu aku już nic nie świruje silnik hcodzi równo i adaptacje powróciły blisko 0. Przy okazji wymieniłem jedną sonde lambda(wiem powinno się dwie) bo właśnie ta jedna coś jakby długo zwlekała z falowaniem. Teraz jest ok.
    Jest jeszcze jeden problem który mnie nurtuje i denerwuje. Po odpaleniu silnik chodzi równiutko lecz gdy osiągnie temp między 50-70 st. zaczyna go terepać i wpytadać zapłon. Zagrzeje się do pionowej temp na zegarach i problem znika. Co to może być????? Jak zimny i jak gorący chodzi idealnie równo. Tylko w tym przedziale temp głupieje
    Gdzie jest ta zaślepka? Masz jakieś foto poglądowe?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    zaślepka znajduje się na króćcu który wychodzi z tyłu kolektora przy separatorze oleju. Widoczny i dostępny króciec jest od strony kierowcy po zdjęciu pokrywy z silnika.

  10. #10
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Jak masz jakieś foto poglądowe to się nie obrażę :)

Podobne wątki

  1. [silnik] 728 nierówno pracuje
    Przez oSa w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 06-03-2013, 21:28
  2. M62b44 chodzi roznie, INPA sie nie laczy wcale.
    Przez krzychooxxx w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-12-2012, 18:06
  3. Po odpaleniu chodzi nierówno...
    Przez koNik_N w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-12-2010, 21:55
  4. problem po odpieciu akumulatora w e38 735i 2000r
    Przez magik2.7 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-10-2010, 13:49
  5. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 18:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •