Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: czujniki ciśnienia rail e65

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki

    czujniki ciśnienia rail e65

    Powiedzcie czujniki nr 3 i nr 2 http://www.realoem.com/bmw/showparts...85&hg=13&fg=15 za co dokładnie są odpowiedzialne.Chodzi dokładnie o błędy
    4560 Czujnik ciśnienia Rail - Wiarygodność-Zbyt niskie ciśnienie
    4570 Rail ciśnienia niewiarygodne.
    Który z nich dokładnie jest odpowiedzialny za takie błędy czy mogą być obydwa.Czujnik nr 3 jaka spełnia funkcję.

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Obydwa czujniki mogą powodować takie błędy.

    Czujnik nr3 jest to element który mierzy ciśnienie w układzie.

    Element nr 2 to zawór upustowy. Jego zadanie to upuszczanie ciśnienia paliwa przy hamowaniu silnikiem. To jest podyktowane konstrukcją pompy która ma zmienny wydatek.
    Jak jest ten zawór uszkodzony to puszcza paliwo w przelew. Silnik nie odpadli z powodu braku ciśnienia paliwa.

    Te błędy co masz często pojawiają się z powodu filtra paliwa czy pompą wstępną.
    Jest na pompie jeszcze jeden bardzo ważny zawór. On reguluje dopływ paliwa do pompy. Często się psuje. Albo od śmieci w paliwie albo od normalnego zużycia.
    Nie ma możliwości sprawdzenia tego zaworu. Tylko wymiana na drogi. Zalecana wymiana filtra paliwa przed zmianą zaworu.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Filtr zmieniony miesiąc temu na man-a ,auto odpala dość normalnie ,ale mam wrażenie że powinien szybciej łapać .Normalna jazda jest ok pedał w podłogę i check silnika, następuje odcięcie mocy.Dzisiaj nawet motor zgasł podczas jazdy przy ostrym bucie .Dwa błędy jak wyżej, czujnik nr 2 wymieniony na używkę (nie mam pewności czy jest sprawny!)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    166
    BMW
    e65 730d Sportpaket
    Skąd
    Bad Durkheim
    Kiedys mialem taki problem w mercedesie i trzeba bylo wymienic czujnik cisnienia paliwa. Kosztowal 600 zl. Z tego co wiem do bmw podobna cena

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Czujniki podmienione i dalej lipa ,wtryskiwacze idą do sprawdzenia na stół.Test przelewowy nic nie wykazuje ,korekcje wtrysków w inpie są ok ,ciśnienie podczas rozruchu 380-430bar

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Temat powraca 2 wtryski zregenerowane miały odchyłki dość spore ,czujniki podmienione wszystkie łącznie z tym na pompie wysokiego ciśnienia i dalej lipa odcina moc błąd 4560 "monitorowanie ciśnienia szyny,odchyłka zasilania" dodam że ciągle mam błąd generatora 44e2 ,alternator był wyjęty i sprawdzany pod kątem regulatora ładuje prawidłowo 14.3 i dalej nie wiem co jest grane .Czy pompa w zbiorniku podaje jakieś ciśnienie na filtr ? czy tylko pełni funkcję przelewową?

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Sprawdź czy regulator ciśnienia na pompie jest o poprawnym numerze. Zdarzały się przypadki zakładania pierwszego lepszego. Ma to bardzo dużo do powiedzenia.

    Przejedź się z kompem i obserwuj ciśnienie wstępne i ciśnienie na listwie żądane i rzeczywiste. To sporo wyjaśni.

    Pompa w baku ma dać ciśnienie.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Ciśnienie rozruchowe 330-370bar ,ostrzejszy gaz i rośnie nawet do 1400bar średnio około 900 - 1200 bar,wszystko wydaje się ok ,dzisiaj dowiedziałem się że auto miało czipa na około 260km wiec wgrałem mapę oryginalna na 218km jest odczuwalna poprawa jadąc pod górę na pełnym gazie odcina natomiast jadąc z góry już nie,ale jednak jest coś na rzeczy ,korci mnie pompa w baku .Ile powinna dawać bar i jak wymusić inpa aby pracowała, chce zmierzyć jej ciśnienie.

  9. #9
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Przejedź się i obserwuj bardzo dokładnie ciśnienie żądane i rzeczywiste zwłaszcza przy pełnym obciążeniu. Powinno być około 1600
    Ostatnio edytowane przez seban123 ; 25-03-2013 o 20:07
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Jest takie przy ostrym bucie daje 1600bar, w sumie nic innego tylko pompa w baku zostaje ,całe szczęście mam dawcę i będzie podmiana.Dam znać po świętach co i jak wyszło no chyba że pompa wysokiego ciśnienia .
    Ostatnio edytowane przez lukasz7 ; 28-03-2013 o 20:01

Podobne wątki

  1. [silnik] zawór ciśnienia....
    Przez Roobs w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-06-2012, 20:53
  2. Polożenie czujnika ciśnienia oleju w e65 N62
    Przez Greg38 w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2011, 08:50
  3. INPA pytanie o wartosci i znaczenie - rail pressure, rate pre inj ,rate main inj
    Przez BRABUS w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 18:32
  4. Regulator ciśnienia paliwa?
    Przez qba740 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-03-2010, 11:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •