Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: czujniki ciśnienia rail e65

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Dodam cenną informację auto jak jest zimnie nic nie odcina pedał do końca ,natomiast jak silnik osiągnie temp. roboczą to problem powraca,odcina moc !

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Pproblem został rozwiązany .Powodem była pompa paliwa w zbiorniku za pasażerem .Auto śmiga jak ta lala w parametrach rzeczywistych nie było widać kłopotu który właśnie tam tkwił .

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    17
    BMW
    E65 745 D
    Skąd
    Berlin
    Witam
    możesz dać info gdzie dokładnie jest czujnik Rail i czy można go samemu wymienić będę wdzięczny

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    161
    BMW
    e65 3.0D 2003r marzec 218km
    Skąd
    bialystok / uk
    Witam. Mam identyczny problem i objawy jak autor postu, z tym, że: sprawdzilem manometrem cisnienie pompki z baku - podaje mniej wiecej 3.8- 4 barów, wymienilem regulator cisnienia na koncu listwy pod szybą i nadal nic. Jest dokladnie jak autor podaje: przy dynamicznej jezdzie jest ok, jak but idzie w podloge, wchodzi check engine, caly na żółto i tryb awaryjny. Bledy: 4560 i 4570 . Cisnienie zadane przy "bucie" oscyluje okolo 1500, natomiast cisnienie mierzone miedzy 800-1000 i bach.. tryb awaryjny. Co ciekawe, gdy nie wciskam pedalu w podloge (bez kickdowna) to auto calkiem przyjemnie przyspiesza, cisnienie mierzone dochodzi do 1200-1300 bez problemowo, zadne tryby awaryjne nie wskakują. Problem jest tylko przy gazie w podłodze. Wg moich obserwacji pozostaje mi sprawdzic:
    1) regulator przeplywu na pompie paliwa
    2) czujnik cisnienia na listwie z przodu silnika
    3) pompa paliwa
    4) wtryskiwacze.

    Podpowie ktos, czy dobrze kombinuje? A moze ktos mial podobny przypadek i zna rozwiazanie?

    P.S. dodam, ze na zaworze regulujacym cisnienie ktory wymienilem, bylo widac niewielkie slady rdzy, a auto przez okres 4 lat stalo w garazu jako auto zapasowe i bylo odpalane 2-3 razy do roku. Od jakichś 3 miesiecy uzywam go codziennie, zrobilem okolo 5-6tys km, leje paliwo shella, zalozylem nowy akku agm, zrobilem serwis olejowy z filtrami (paliwowym też). Generalnie, wszystko chula pieknie, procz tego opisanego problemu.

    Sorki za przydłuzanie, ale chcialem zamiescic wszystkie informacje, ktore wydaja mi sie wazne.
    Pozdrawiam i Wesolych Świąt!

    Wysłane z mojego SM-N976B przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    161
    BMW
    e65 3.0D 2003r marzec 218km
    Skąd
    bialystok / uk
    Dodam, że nie mam zadnego problemu z odpalaniem, kreci szybko i szybko zalapuje. Natomiast lubi przyknurzyć na wolnych obrotach. Potyka się, ale nie za często. Pompa paliwa w zbiorniku byla wymieniana na nowy oryginal ze serwisu BMW jakies 8 lat temu, jak kupilem ją uszkodzoną.

    Wysłane z mojego SM-N976B przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Z jakiej firmy założyłeś filtr paliwa?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    161
    BMW
    e65 3.0D 2003r marzec 218km
    Skąd
    bialystok / uk
    MANN

    Wysłane z mojego SM-N976B przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2022
    Posty
    26
    BMW
    E65fl 730d
    Skąd
    Würzburg
    Koledzy,pytanko.
    Wie ktoś może jakie powinno być ciśnienie na listwie CR po kilku godzinnym postoju?
    Zauważyłem,że po kilku godzinnym postoju,jak podłączyłem komputer tylko na włączonym zapłonie pokazywało 4/6bar.
    Zastanawia mnie czy to wystarczająco. Nie mam DPF i rano po odpaleniu dość mocno zadymi i wydaje mi się ze troszkę za długo kręci. Kilka sekund tez troszkę nierówno chodzi.
    Tak mi przyszło do głowy ,ze może wtrysk nie trzyma albo zawór na listwie przepuszcza stąd te dymienie rano i chwilowa nierówna praca.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. [silnik] zawór ciśnienia....
    Przez Roobs w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-06-2012, 20:53
  2. Polożenie czujnika ciśnienia oleju w e65 N62
    Przez Greg38 w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2011, 08:50
  3. INPA pytanie o wartosci i znaczenie - rail pressure, rate pre inj ,rate main inj
    Przez BRABUS w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 18:32
  4. Regulator ciśnienia paliwa?
    Przez qba740 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-03-2010, 11:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •