Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [mechanika] BMW 725TDS

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    14
    BMW
    E39
    Skąd
    Suwałki

    [mechanika] BMW 725TDS

    Słuchajcie mam pytanie odnośnie BMW 725 tds.Zakochałem się w tym aucie,pomóżcie mi w wyborze.
    Do tej pory jeżdziłem Bmkami w benzynie i to serji 3,lub 5, chce zmienić auto na Bmw 725tds z roku 96-99.
    Nigdy niemniałem dizla BMW, napiszcie co wiecie o tych autach serji 7, a zwłaszcza o tych silnikach,ja słyszałem że są paliwożerne i awaryjne.Napiszcie swoje opinie, a naprawde mi pomożecie.

    Napiszcie ile wam pali taki silnik ile przebiegu może wytrzymać,naco zwarać szcególną uwage w tych autach, czy np niepolecacie, jak tak to czemu.
    :piwko: Z góry śliczne dzięki!!!

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    1. na początek zapraszamy do działu "Przedstaw się" :)
    2. czy użyłeś funkcji "Szukaj"?
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  3. #3
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Tak jak Michał pisze. Opcja szukaj. Na wszystkie te pytania sa już udzielone odpowiedzi. Temat 725tds był poruszany już kilka razy więc poklikaj troszkę myszką i wszytsko znajdziesz
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #4
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jak sie przedstawisz to Ci opowiem o aucie z takim silnikiem ,mam takie

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    14
    BMW
    E39
    Skąd
    Suwałki
    już przedstawiłem się,sorki że, nieodrazu.
    Mógłbyś mi opowiedzieć o tym aucie?i napisz jaką masz skrzynie przy tym silniku.

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Hej :) mam w aucie automata 5hp18 ,zrobiłem tym autem 119 000 km i nie miałem jakos duzych awarii ,jeśli masz na oku dobry egzemplarz z tym motorem to mozesz smiało kupować ,da sie tym jeżdzic ,a jak troche wzmocnic ten silnik to jeszcze lepiej ,jest to oszczędne auto ,popatrz w tabele spalania jak masz jakies pytania to wal smiało :)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    14
    BMW
    E39
    Skąd
    Suwałki
    dzięki za odpowiedz.Ale wiesz co spalanie spalaniu nierówne,ile ona dla ciebie pali i w jakim trybie tylko tak szczerze.Bo mi znajomy twierdzi że w automacie mu pali w mieście 10-12, a w trasie niezchodzi poniżej 8.Tak one palą.Tylko że on ma 5, a nie 7,czyli lżejsza jest.To jak ona tyle pali to chyba dużo.mi benzyniak w 525 nieprzekraczał 12L nigdy.A i wiesz może czy duża jest różnica w spalaniu takiego 2,5tds w automacie a na manualu?

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez 2korona
    dzięki za odpowiedz.Ale wiesz co spalanie spalaniu nierówne,ile ona dla ciebie pali i w jakim trybie tylko tak szczerze.Bo mi znajomy twierdzi że w automacie mu pali w mieście 10-12, a w trasie niezchodzi poniżej 8.Tak one palą.Tylko że on ma 5, a nie 7,czyli lżejsza jest.To jak ona tyle pali to chyba dużo.mi benzyniak w 525 nieprzekraczał 12L nigdy.A i wiesz może czy duża jest różnica w spalaniu takiego 2,5tds w automacie a na manualu?
    Wiesz, jeszcze miasto miastu nierówne...
    Mi E38 pali po Warszawie 18 (ale ja mam 4.4L więc nie o to pytasz) - ale najlepsze jest, że 13-14 to łykał Ford Focus (!) którym moja dziewczyna turlała się kiedyś jako zastępczym. (Nie, to nie pomyłka :D Rocznik 2006, 2.0 w benzynie).

    Więc gdybym miał auto palące w mieście 12, to banan nie schodziłby mi z twarzy ;)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    14
    BMW
    E39
    Skąd
    Suwałki
    Do Michał:nie no napewno masz racje że zależy od miasta,bo jak będziesz po warszawie jeżdził, gdzie większość stoi się w korkach, to i taki 725tds spali z 15.widzisz to jak tu bardziej sprecyzować pytanie?A zależy mi na odpowiedzi i tym samym na jak niższym spalaniu, bo dużo jeżdże.chodzi mi oto że, jak dizel mi będzie łykał tyle co benzyniak, to na cholere ten dizel.w tym rzecz!!!

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Hm, tyle co benzyniak to raczej nie będzie Ci łykał - zakładając jazdę po tym samym mieście/w tych samych warunkach (i też E38 oczywiście ;) ).

    Trudno mi powiedzieć ile TDS realnie spali w Suwałkach - ale sądzę że zawsze będzie to najmniej ze wszystkich E38 (wydaje mi się, że 728i pali więcej - ale to już koledzy lepiej wiedzą).

    No chyba że mówiąc o benzynie bierzesz pod uwagę w ogóle inny samochód - ale to by musiało być coś o rozmiar mniejszego żeby paliło mniej niż TDS.

    Poszukaj sobie takiego wątku: "raport spalania - same wyniki" - czy jakoś podobnie. Powinien rozwiać wiele Twoich wątpliwości ;)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •