Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 59

Wątek: Trzęsie autem przy postoju

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin

    Trzęsie autem przy postoju

    Jak w temacie auto podczas zatrzymywania na swiatlach zaczyna sie trząść, obroty spadają do 500 a po chwili wzrastaja do 1tyś i wszystko w porzadku, po czym znowu spadaja do 500 i trzesie budą. Czy sprzegło czy wtryski czy coś innego? Czytałem ,że u niektorych problem podobny ale tylko na automatycznej skrzyni , jak przełaczam na sport czy manual mam identycznie...jakieś pomysły co może dolegać? Zaczęło się tak dziać w trasie , auto czasami przed hamowaniem potrafi szarpnąć.

    Będe wdzięczny za pomoc jesli ktos miał podobny problem. Myślalem ,ze poziom oleju w skrzyni za niski bo mialem lekki wyciek, ale to chyba nie jest to

  2. #2
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Sprawdź jakie błędy są..

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Cytat Zamieszczone przez Riki Zobacz posta
    Jak w temacie auto podczas zatrzymywania na swiatlach zaczyna sie trząść, obroty spadają do 500 a po chwili wzrastaja do 1tyś i wszystko w porzadku, po czym znowu spadaja do 500 i trzesie budą. Czy sprzegło czy wtryski czy coś innego? Czytałem ,że u niektorych problem podobny ale tylko na automatycznej skrzyni , jak przełaczam na sport czy manual mam identycznie...jakieś pomysły co może dolegać? Zaczęło się tak dziać w trasie , auto czasami przed hamowaniem potrafi szarpnąć.

    Będe wdzięczny za pomoc jesli ktos miał podobny problem. Myślalem ,ze poziom oleju w skrzyni za niski bo mialem lekki wyciek, ale to chyba nie jest to
    Na 100% nie skrzynia i nie wtryski! Obstawiam przepływomierz na 90%! Jak masz mozliwość podmiany to sprawdź. Na kompie od razu wywali ci błąd!

    Na 100% nie jest to uszkodzenie mechaniczne poduszek silnika czy skrzyni. Objaw pływających obrotów jest kluczowy a to że trzęsie budą to następstwo opadających obrotów.

    Pozdrawiam!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Błędów jest kilka jeden od filtra jakiegos tam za ekonomie odpowiedzialnego, i cala reszta od przekaznikow do swiec. Wiecej nie wykazywało. Myslalem też ,że to przeplywomierz . Szczegolnie ,ze szarpie wlasnie dlatego ,ze obrtoy spadaja... wepne znow w kompa w poniedzialek to moze cos wiecej wykaże. I na zimnym silniku znacznie mniej stuka jak na rozgrzanym. A może świece śa do wymiany?
    Ostatnio edytowane przez Riki ; 17-03-2013 o 08:16

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Ja miałem podobnie, nie działał jeden wtrysk - uszkodzona zatyczka na wtryskiwaczu która spadła z niego. W trakcie jazdy prawie niezauważalne a na światłach telepało jak dzikie :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    345
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wałbrzych
    ten sam problem mam aktualnie :/ tyko ze u mnie obroty nie skacza... na siwatlach telepie buda, miałem zalane świece olejem, wymiałem uszczelki pod pokrywa zawrow wyczyscilem swiece i jest moze troszeczke lepiej ale jednak dalej na postoju telepie

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Telepanie w "dizlu" ma inna przyczynę niż podobny objaw w benzynie

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    pojechałem dzisiaj do Fauverta ( jedyne co jest otwarte w niedziele) i mowie panom zeby sprawdzili przeplywomierz i wtryski i ogolnie , to oni sie uparli ,ze to skrzynia i koniec tematu...97zł za nic no kurde. A trzesie budą tylko wtedy jak staje bo obrtoy spadaja z 650 do 500 i mam darmowy masaż . Dzieje sie tak tylko na R i na 1 biegu , watpie wiec zeby to byl problem skrzyni , bo gdyby skrzynia miala problem to chyba reszta biegow tez by miala problem z dzialaniem

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Cytat Zamieszczone przez Riki Zobacz posta
    pojechałem dzisiaj do Fauverta ( jedyne co jest otwarte w niedziele) i mowie panom zeby sprawdzili przeplywomierz i wtryski i ogolnie , to oni sie uparli ,ze to skrzynia i koniec tematu...97zł za nic no kurde. A trzesie budą tylko wtedy jak staje bo obrtoy spadaja z 650 do 500 i mam darmowy masaż . Dzieje sie tak tylko na R i na 1 biegu , watpie wiec zeby to byl problem skrzyni , bo gdyby skrzynia miala problem to chyba reszta biegow tez by miala problem z dzialaniem
    RIKI - błąd przekąznika świec - jeżeli pokazuje ci że masz wszystkie świece do wymiany to na 90% masz uszkodzony moduł świec - bardzo wadliwa część w e65 3,0D Nowy BERU za 250zł mozna kupić lub twój naprawić za 150zł- jak się zdecydujesz na nowy daj znać.
    Twój problem na 100% nie leży po stronie skrzyni biegów - koniecznie zmień mechanika - moim zdaniem jak ktoś pracuje w niedziele to tylko do zmiany opon i to do rozmiaru 15"
    Wymień od znajomego który ma taki motor ja twój przepływomierz i zobacz co się dzieje.

    Rafi i Robs mieli problem nie związany z pływającymi obrotami i tak jak pisze robs obstawiałbym wtedy wtrysk padnięty lub od mechaniki - zmasakrowaną poduszkę silnika lub odłączenie przewodu podciśnienia z poduszki (przypominam że w dieslach mamy poduszki na podcisnienia ). Uszkodzenie jednej poduszki silnika lub brak w niej podciśnienia może spowodować rzucanie silnika oraz uszkodzenie drugiej. Rafi czy jak gasisz auto nie rzuca nim najbardziej???????

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez lysy106 Zobacz posta
    RIKI - błąd przekąznika świec - jeżeli pokazuje ci że masz wszystkie świece do wymiany to na 90% masz uszkodzony moduł świec - bardzo wadliwa część w e65 3,0D Nowy BERU za 250zł mozna kupić lub twój naprawić za 150zł- jak się zdecydujesz na nowy daj znać.
    Twój problem na 100% nie leży po stronie skrzyni biegów - koniecznie zmień mechanika - moim zdaniem jak ktoś pracuje w niedziele to tylko do zmiany opon i to do rozmiaru 15"
    Wymień od znajomego który ma taki motor ja twój przepływomierz i zobacz co się dzieje.

    Rafi i Robs mieli problem nie związany z pływającymi obrotami i tak jak pisze robs obstawiałbym wtedy wtrysk padnięty lub od mechaniki - zmasakrowaną poduszkę silnika lub odłączenie przewodu podciśnienia z poduszki (przypominam że w dieslach mamy poduszki na podcisnienia ). Uszkodzenie jednej poduszki silnika lub brak w niej podciśnienia może spowodować rzucanie silnika oraz uszkodzenie drugiej. Rafi czy jak gasisz auto nie rzuca nim najbardziej???????
    Auto zostało praktycznie rozebrane na czesci dzisiaj. Sprawdzone wtryski i poduszki silnika. Nie mam nikogo znajomego kto ma takie auto jak moje zeby podmienic przeplywomierz i sprawdzic czy to jego wina, ale na logike wydaje mi sie ,ze jakby byl on walniety to falowaly by obroty,a tutaj tylko spada do 480 i teraz juz nawet nie wraca do normalnych 650. Na kazdym bigu obroty spadaja. Auto dziala normalnie tylko na hamulcu i N. gdzie biegi nie sa wrzucone. Nie wydaje mi sie zeby przekaznik swiec sprawil ,ze auto tak bardzo sie telepie, ale po skasowaniu wszystkich bledow ten jest jedynym ktory automatycznie powraca. Jest wiec bardzo duze prawdopobienstwo ,ze moe to byc skrzynia, szczegolnie ,ze konwerter od sprzegla hydro juz nadaje sie do wymiany....ale po cichu modle sie zby to nie bylo jednak to.

Podobne wątki

  1. [ zawieszenie] Przy hamowaniu trzęsie kierownicą
    Przez Kempes w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 31-10-2016, 07:25
  2. [zawieszenie] Trzęsie autem gdy zminimy sprężyny prawda ?
    Przez oizo_pl w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 06:09
  3. Trzepie autem przy 80 km/h
    Przez MariuszE38 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 20:30
  4. Przy Problemach z Autem - Przeczytaj!!!
    Przez Greg38 w dziale Seria e23
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2008, 19:55
  5. Przy Problemach z Autem - Przeczytaj!!!
    Przez Greg38 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2008, 19:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •