Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 59

Wątek: Trzęsie autem przy postoju

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Cytat Zamieszczone przez Riki Zobacz posta
    Auto zostało praktycznie rozebrane na czesci dzisiaj. Sprawdzone wtryski i poduszki silnika. Nie mam nikogo znajomego kto ma takie auto jak moje zeby podmienic przeplywomierz i sprawdzic czy to jego wina, ale na logike wydaje mi sie ,ze jakby byl on walniety to falowaly by obroty,a tutaj tylko spada do 480 i teraz juz nawet nie wraca do normalnych 650. Na kazdym bigu obroty spadaja. Auto dziala normalnie tylko na hamulcu i N. gdzie biegi nie sa wrzucone. Nie wydaje mi sie zeby przekaznik swiec sprawil ,ze auto tak bardzo sie telepie, ale po skasowaniu wszystkich bledow ten jest jedynym ktory automatycznie powraca. Jest wiec bardzo duze prawdopobienstwo ,ze moe to byc skrzynia, szczegolnie ,ze konwerter od sprzegla hydro juz nadaje sie do wymiany....ale po cichu modle sie zby to nie bylo jednak to.
    Opisz mi dokładnie co sie dokładnie dzieje od momentu odpalenia auta.Np.

    1. Odpalam auto - auto jest na N - co się dzieje:....................................
    2. Wrzucam D - auto rusza/jedzie - co się dzieje i kiedy :...................................
    3. Hamuje na D - auto stoi na D ok 30sek - co się dzieje:.....................................
    4. Wrzucam P - auto stoi na P ok 30sek - co się dzieje:.....................................
    5. Auto stoi - wrzucam R i trzymam hamulec - co się dzieje:........................................... ....

    Jutro widzę się z majstrem od skrzyń to ci powiem wszystko! Przekaźnika świec powraca ci jako błąd bo jest uszkodzony i tyle! nie ma on wpływu na falujące obroty!

    Moj pomysł czyli przepływomierz - pokazałby ci się w formie błędu! Ale jestem przekonany że gdyby działo się coś złego ze skrzynią też miałbyś błędy.

    W jakim programie robisz diagnostykę ???
    Ostatnio edytowane przez lysy106 ; 17-03-2013 o 19:54

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    1. Auto jest na N nic sie nie dzieje.
    2. Wrzucam D lub R i trzymam hamulec to spadaja obroty z 650 do 480 i trzesie sie cala buda.
    3. Puszczam hamulec i obroty wzrastaja i wszystko ładnie gra. Nie ma stuków , puków czy świstów. Tylko drgania spowodowane spadkiem obrotów.
    4. Wrzucam P i auto idealnie chodzi nic nie puka itd.
    5. Podczas jazdy idealnie zmieniaja sie biegi , nie ma dzwiekow ani stuków

    Podejrzewam ,że może poduszki od skrzyni poszły...
    Własnie nie mam w kompie mozliwosci sprawdzenia skrzyni ale jutro jade do ,,speca'' tylko ,ze ten czlowiek bierze kosmiczne pieniadze za diagnozy....
    Ostatnio edytowane przez Riki ; 17-03-2013 o 20:01

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    145
    BMW
    e66 745LI 2003r
    Skąd
    Pieńsk
    Cytat Zamieszczone przez Riki Zobacz posta
    1. Auto jest na N nic sie nie dzieje.
    2. Wrzucam D lub R i trzymam hamulec to spadaja obroty z 650 do 480 i trzesie sie cala buda.
    3. Puszczam hamulec i obroty wzrastaja i wszystko ładnie gra. Nie ma stuków , puków czy świstów. Tylko drgania spowodowane spadkiem obrotów.
    4. Wrzucam P i auto idealnie chodzi nic nie puka itd.
    5. Podczas jazdy idealnie zmieniaja sie biegi , nie ma dzwiekow ani stuków

    Podejrzewam ,że może poduszki od skrzyni poszły...
    Własnie nie mam w kompie mozliwosci sprawdzenia skrzyni ale jutro jade do ,,speca'' tylko ,ze ten czlowiek bierze kosmiczne pieniadze za diagnozy....
    I uważasz że od uwalonej poduszki skrzyni obroty spadają? Opisałeś to moim zdaniem dokładnie i to na pewno objawy uwalonego sprzęgła które po prost już dobrze nie pracuje. Sam piszesz że jak nie wrzucisz biegu to nie szarpie a jak wrzucisz D lub R to od razu obroty spadają. Jak by to była poducha to może by szarpało ale obroty by nie spadały bo niby czemu?
    Ostatnio edytowane przez kajciu ; 17-03-2013 o 22:23

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    wydaje mi się że konwerter z mocno ciągnie na wolnych obrotach

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Konwerter;(

  6. #16
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    W przypadku uszkodzonego sprzęgła hydrokinetycznego nie będziesz miał żadnych błędów, bo to usterka mechaniczna.

    A jak auto zachowuje się podczas jazdy, nie przeciąga biegów, spróbuj się przejechać na najwyższym możliwym biegu do najniższej możliwej prędkości, jak wtedy będzie szarpać to sprzęgło.

    Swoją drogą muszą byś te sprzęgła jakieś słabe w e65, bo padają jak muchy przy większych przebiegach.

    Jak wygląda olej, masz jakieś dokumenty potwierdzające jego wymianę, sam wymieniałeś?? Jeżeli będzie bardzo gęsty i czarny, do tego z opiłkami, potrafi powyginać łopatki w konwerterze i to jest częsta przyczyna problemu.
    pozdrawiam Bartek

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    145
    BMW
    e66 745LI 2003r
    Skąd
    Pieńsk
    Cytat Zamieszczone przez lysy106 Zobacz posta
    Konwerter;(
    Chm. Z punktu widzenia awaryjności i już posiadanej wiedzy na temat naszych "wspaniałych samochodów" to jak bym miał teraz kupić następną e65 i jej jedyną przypadłością była by naprawa skrzyni to kupował bym to auto w ciemno
    Sebek prawdopodobnie będzie posiadał wszystko co będzie ci potrzebne i to w rozsądnych pieniądzach. Oczywiście jeśli to faktycznie sprzęgło!

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Pompa w skrzyni poszła i skrzynia dostaje lewe powietrze dlatego faluja obroty...440zł za diagnoze :( pompa 1000 + wymienie spreglo od razu i olej czyli 2600 i 1000za wyjecie skrzyni gdzies ...lekko 4600zl:(

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Cytat Zamieszczone przez Riki Zobacz posta
    Pompa w skrzyni poszła i skrzynia dostaje lewe powietrze dlatego faluja obroty...440zł za diagnoze :( pompa 1000 + wymienie spreglo od razu i olej czyli 2600 i 1000za wyjecie skrzyni gdzies ...lekko 4600zl:(
    Mam taką skrzynię na części jak coś!!!
    Olej, filtr itd też gdybyś chciał kupiłem do swojej bańkę 200litrów z kolegą na spółkę

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Riki a jak oni zdiagnozowali pompe w skrzyni biegow ? Rozumiem ze ja wyjeli i porozkladali cala skrzynie ?

Podobne wątki

  1. [ zawieszenie] Przy hamowaniu trzęsie kierownicą
    Przez Kempes w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 31-10-2016, 07:25
  2. [zawieszenie] Trzęsie autem gdy zminimy sprężyny prawda ?
    Przez oizo_pl w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 06:09
  3. Trzepie autem przy 80 km/h
    Przez MariuszE38 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 20:30
  4. Przy Problemach z Autem - Przeczytaj!!!
    Przez Greg38 w dziale Seria e23
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2008, 19:55
  5. Przy Problemach z Autem - Przeczytaj!!!
    Przez Greg38 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2008, 19:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •