Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: pobzykało podymiło i panel klimy nawiewy itp szlak trafił.... PILNA SPRAWA

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    263
    BMW
    525tds chip touring e32 M30B35
    Skąd
    Nadarzyn

    pobzykało podymiło i panel klimy nawiewy itp szlak trafił.... PILNA SPRAWA

    Witam.

    Przed chwilą miałem mały problem u siebie w e32.... mianowicie zaczelo coś brzęczeć pod maską pomiędzy skrzynka bezpieczników a przednia szybą (jak by przy mocowaniu wycieraczki) po kilku sekundach pojawił sie dym.... czyli coś się paliło..... na szybko wyjete przekaźniki ale dalej to samo więc po kolei bezpieczniki.... po wyjęciu 30go? (w pierwszym rządku jest od 1 do 29 i w drugim następne 4 znajdują się obok przekaźników) ustało.... wyjołem radio bo poprawiałem przewody przy radiu wywaliłem wiązki kabli na zewnątrz i podpiolem bezpiecznik z powrotem.... cisza..... ale...... nie działa mi zupełnie nawiew... ponadto nawet nie reaguje na przełączanie nawiewu załączenie klimy itp (te diody na przyciskach martwe mimo że działały wszystkie) Dodam że przy gaszeniu silnika po jakimś czasie to cos czesto sie załączało na 3-5 sekund wyłączało i już więcej się nie załączało.... nie mam pojęcia co to jest i o co chodzi.... dodam że po wyjęciu opisanego wyżej bezpiecznika nie działają szyby i szyberdach czy coś jeszcze? nie wiem tyle usało mi się sprawdzić.... teraz jest cisza już sie to coś nie załącza ale bezpiecznik wyjęty i nie wkładałem żeby sobie ogniska na placu nie zrobić..... Czy jesteście w stanie mi powiedzieć o co chodzi? pilna sprawa :(

    taka skrzynka ja ta z linku. 2gi rząd bezpieczników pierwszy od lewej

    http://forums.eurocca.net/showthread...rol-issues-E32
    Ostatnio edytowane przez godles ; 16-03-2013 o 17:26

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Generalnie ciężko się zorientować o co dokładnie Ci chodzi. Co to jest to coś? Jak się coś zjarało, to może sam już tam nie grzeb, daj do elektryka. Stare auto, pewnie ktoś coś rzeźbił wcześnie, loteria.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    tylko elektryk, pewnie zaboli ale zrobi o ile się zna. samemu lepiej nie grzebać jeśli nie posiadasz odp wiedzy.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    miecz i wentylator spokojnie można samemu sprawdzić.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    263
    BMW
    525tds chip touring e32 M30B35
    Skąd
    Nadarzyn
    miecz i wentylator wykluczam..... brzęczało coś pod maską słyszalne w środku zawsze ten sam dźwięk pojawiał się na kilka sekund po zgaszeniu samochodu. wczoraj się załączyło i nie chciało wyłączyć poszedł delikatny dym s pod maski a dokładniej tej kratki przy mocowaniu ramion wycieraczki.

    Jak padł by wentylator czy też miecz to mimo to diody na panelu klimy powinny się zapalać (mam na mysli te lampki na przyciskach od wyboru nawiewu auto na szybę itd z ciekawostek grzanie tylnej szyby też nie reaguje.....


    zavoli..... jak bym wiedział co to tak brzeczy pod maską to uwierz mi że bym napisał ale nie mam bladego pojęcia.... może pompa jakaś (w scorpio podobnie zachowywało się wspomaganie hebla ale tam pompa była elektryczna i jak spadało ciśnienie w układzie to sięzałączała jak był kluczyk w stacyjce) w okolicach gdzie się zadymiło i gdzie było słychać ten dźwięk niestety niczego nie widać... :(
    Ostatnio edytowane przez godles ; 17-03-2013 o 09:49

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    Jak nie powyciągasz to nie sprawdzisz,zobaczysz. Elektryk tak samo zrobi.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    A nie skopcił się czasem system docisku wycieraczek???

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez SkeYT Zobacz posta
    A nie skopcił się czasem system docisku wycieraczek???
    A co tam ma się zapalić, i jaki to może mieć wpływ na działanie przewietrzania ?. Oby to tylko był uszkodzony moduł, lub zwarcie na wentylatorze, bo jak spaliła się jakaś wiązka to będzie prucie deski jak nic.
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    A no to ma sie spalic ze jesli np cos spowodowalo zwarcie w elemencie wykonawczym ktory dociska wycieraczke do szyby i nie zadzialal bezpiecznik to skopcila sie wiazka i kilka lub tez kilkanascie przewodow zwarlo sie razem i problem gotowy

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    263
    BMW
    525tds chip touring e32 M30B35
    Skąd
    Nadarzyn
    dodam tylko że zwarcie ustąpiło ale nie ma już nawiewu.... jest jakiś moduł od klimy nawiawów itp? jeżeli tak to gdzie i jak wygląda?

    co do wyciągania wszystkiego itd....nic mi nie da wyciąganie bo na prądzie się nie znam nawet mirnika nie mam :/

Podobne wątki

  1. Panel klimy
    Przez stachu0505 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 20:30
  2. Bardzo pilna sprawa. Akumulator?
    Przez positiv w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-06-2010, 08:26
  3. pilna sprawa
    Przez hrabia81 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-08-2009, 23:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •