Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Gaz a skrzynia automatyczna

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Jaro
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    55
    BMW
    Myślę o E38
    Skąd
    Polska

    Gaz a skrzynia automatyczna

    Czy ktoś z posiadaczy zagazowanej siódemy w automacie mógłby sie podzielić wrażeniami z jazdy dotyczącymi zmiany biegów?
    U siebie zauwazyłem, ze na benynie zmienia jak marzenie, a na gazie czasem sie dłuzej zastanawia, zwłaszcza na przedostatnim biegu. Czytałem na jakiejś stronie o skrzyniach automatycznych, ze takie zachowanie jest spowodowane złym podłączeniem elektroniki i mieszaniem sie sygnałów od skrzyni i od instalacji. Niestety nie orientuje sie zupełnie w szczegółach.
    Mieliscie kiedyś lub macie podobny problem u siebie?

  2. #2
    U mnie zmienia biegi tak jak na benzynie nie ma zadnej roznicy na czym jade :)

  3. #3
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    u mnie też nie ma różnicy czy gaz czy benzyna ale dodać trzeba że sekwencje mam podłączoną do komputera samochodu a nie do sondy l.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  4. #4
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    U mnie tez zmienia - bez probemu - instalacja jest podlaczona do komputera samochodu - a do
    celow diagnostycznych takze do sondy lambda.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  5. #5
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    ale wydaje mi się że kiedyś gdzieś słyszałem o takim problemie i rozwiązaniem były złe parametry sondy nie wiem jakimś cudem sonda była zakłucana tylko na gazie itd. itd.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Jaro
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    55
    BMW
    Myślę o E38
    Skąd
    Polska
    No tak - sekwencja. To pewnie rozwiązałoby problem, chociaż większość i tak zależy od instalatora. Ja niestety kupiłem auto już z gazem i nie opłaca mi sie teraz wszystkiego wyrzucać i robić od nowa sekwencji, chociaż tak by było najlepiej.

    Chciałem jeszcze zapytać o wydajność waszych parowników i ich ilość (1 czy 2) ale dla Was to juz prehistoria więc nawet nie zaczynam :-)

    Jeśli to nie jest drażliwy temat to napiszcie ile Wam te cacka (E38) palą LPG.

  7. #7
    Mi pali 20 litrow :)

    Instalacje w aucie mialem zalozna w 2001 roku wtedy to byl szal tej instalacji teraz nikt sie nie chce podjac naprawy ustawiania tego ...
    We wroclawiu jeden gosc mi naprawil ze auto odpala i jezdzi na nim , ale nie tak jak ja tego chce , czasami sie zadlawi czasami cos . I zeby chodzila jak chodzi , ma ustawione na regulatorze 1,5 bara cisnienie a powinna miec 1 bar !

    Gosc powiedzial ze to wina regulatora ze mam jeden tylko i nie trzyma stalego cisnienia przy kazdych obrotach . Powiedzial ze powinienem zalozyc drugi , ale sam nie wiem . Wiem ze koszt takiego jak ja mam zalozony Landi Renzo ( czy jakos tak ) to koszt 1500zl , a wiec nie wiem czy mi sie to oplaca i jade do wielunia , tam podobno jakis szpec od gazu jest i wtedy bede myslec po jego diagnozie . Zmieniac mi sie tez nie oplaca bo bym musial zmienic wszystko co pod maska ...

    Generalnie pali 20 litrow nie wazne czy jezdze spokojnie czy deptam - to mnie dziwi !
    Nie znam sie na gazie , ale narazie mam ciezkie czasy wiec oszczedzam i tankuje po 2,02 zl

  8. #8
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,


    co do parownika - to wszystkie instalacje sekwencyjne (oprocz jednej) maja parowniki.

    Parownik PRINS´a daje rade do pojemnosci silnikow - jak sie nie myle okolo 5.0 i mocy grubo ponad 300 KM (prosze o poprawke - jezeli ktos wie dokladniej).


    Spalanie - w miescie - przy krotkich trasach - swiatla - korki - okolo 20-22 litrow (ciezka noga :-P )

    Poza miastem - tempo - 90 / 130 kmh - okolo 13, przy 200 kmh i wyzej - okolo 18/19/20.

    Spalanie jest tez zalezne od mieszanki gazu - i ustawienia instalacji. Aby uniknac uszkodzen - warto ustawic troche bogatsza mieszanke.


    @Trolu - sprawdz dokladnie jaka masz instalke - jezeli to jakies Landi Renzo - to wiem kto by ci to ustawil w lubuskim.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Jaro
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    55
    BMW
    Myślę o E38
    Skąd
    Polska
    U mnie parownik pewnie też robi swoje, bo jeden gazownik powiedział, ze to jest model który się montuje do samochodów do 150 KM.

    Niestety cięzko jest potwierdzić to u innych, bo zakładanie gazu w Polsce to partyzantka, te instalacje sa robione przeważnie na sztuke i jak się wraca z problemem to gazownicy robią wszystko, żeby wmówić, że to wina wszystkiego innego tylko nie instalacji. A jak się przyjeżdża z gazem założonym w innym warsztacie, w innym mieście to często nie chcą nawet otwierać maski.

    Problem nie jest jakoś specjalnie upierdliwy, ale miłobyłoby zapomnieć ze się ma LPG i po prostu jeździć.

    A co do mojego następnego dream edition to coraz bardziej umacniam sie w postanowieniu, że będzie to 740 E38 z jakąs dobrą sekwencją, bo 20 to i moja lalka na tych kapciach potrafi wciągnąc ;-)

  10. #10
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Maly update mojego wczesniejszego postu :


    istnieja instalacje sekwencyjne - bez parownika - ale 5tej generacji - wtrsyk sekwencyjny gazu w fazie cieklej.

    Gaz idzie prosto ze zbiornika - w cieklej formie do wtryskiwaczy - instalacja podobna do 4tej generacji - poza pompa gazu - ktora przy wtrysku fazy cieklej jest niezbedna !

    Sa to instalacje - najnowszej generacji !
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •