Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 57

Wątek: Problem ze zmianą z R na D

  1. #21
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Powolne, łagodne, płynne naprężanie napędu skasowałoby luz na wale, dyfrze i półosiach -- na tyle delikatnie, że nie byłoby żadnego "przeskoku".
    Ewidentnie jest coś nie w porządku.

    Nowy samochód za 300 czy 400 000 zł nie ma prawa szarpać, niezależnie co się z nim robi.
    Więc musi delikatnie przełączać, szczególnie przy manewrowaniu D<->R.
    A skoro tej delikatności już nie ma, to sa 2 możliwości:
    1) trzeba by wymienić prawie wszystko, żeby skrzynia była jak nowa
    2) wystarczy remont (overhaul, rebuild - różnie to nazywają) + czasem frezowanie gniazda regulatora ciśnienia (znana sprawa)
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Powolne, łagodne, płynne naprężanie napędu skasowałoby luz na wale, dyfrze i półosiach -- na tyle delikatnie, że nie byłoby żadnego "przeskoku".
    Ewidentnie jest coś nie w porządku.

    Nowy samochód za 300 czy 400 000 zł nie ma prawa szarpać, niezależnie co się z nim robi.
    Więc musi delikatnie przełączać, szczególnie przy manewrowaniu D<->R.
    A skoro tej delikatności już nie ma, to sa 2 możliwości:
    1) trzeba by wymienić prawie wszystko, żeby skrzynia była jak nowa
    2) wystarczy remont (overhaul, rebuild - różnie to nazywają) + czasem frezowanie gniazda regulatora ciśnienia (znana sprawa)
    1) już przerabialem i to na oryginalnych nowych częściach i nic to nie zmienilo :P

    o co chodzi z tym frezowaniem? nie znam tematu...

    tak jak się zastanowie to jest też stuk w aucie jak skrzynia wysprzegla lub zasprzegla... może to coś powie
    tak na prawdę to nie wiem czy to skrzynia czy coś w zawieszeniu czy napędzie. ale słychać ewidentnie z tylu gdzieś. co to może być?
    Ostatnio edytowane przez shebi ; 21-03-2013 o 18:07

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    ...Uświadomiliście mi jak bardzo mam sprawną skrzynię. Przyjrzałem się krytycznie - to nie jest szarpnięcie. To delikatne pchnięcie i naprężenie się auta w kierunku jazdy.
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Moi Drodzy żeby nie zakładać nowego tematu mam pytanko odnośnie jednej sprawy związanej z moją skrzynią...nie oczekuję diagnozy bo przyczyn może być mnóstwo ale czy ktoś ma może podobnie?Ale do rzeczy...skrzynia w mojej E38 5HP19 pracuje,można by rzec,idealnie...naprawdę pracuje cichutko,zmienia biegi płynnie,prawie niewyczuwalnie...jednym słowem perfekcyjnie...martwi a raczej troszke niepokoi mnie jedna rzecz...jak jest duży mróz i chcę ruszyć zaraz po odpaleniu auta...tzn i tak zawsze czekam około minuty i wrzucam na R skrzynia wrzuca bieg bardzo dalikatnie i jak ruszę do tyłu aby wyjechać spod wiaty i wrzucę na N i za chwilę na D to czuć takie lekie szarpnięcie...tzn skrzynia wrzuca bieg natychmiast po wejściu wybieraka na D,dosłownie natychmiast...ale jak tylko od razu ponownie wrzucę na N czy na R i znów dam na D to już wrzuca normalnie,delikatnie z takim lekkim opóźnieniem...tak jak powinno być.Dodam,że z tym natychmiastowym wrzuceniem dzieje się tylko raz gdy odpalę auto rano i ruszam...potem przez cały dzien już jest normalnie...a gdy poczekam dłużej po odpaleniu auta tak z 3-4 minuty i skrzynia zagrzeje sie lekko to wszystko jest normalnie.Dzieje się to tylko w mrozy i tylko na D...czy ktoś może zauważył coś takiego u siebie.Dodam,że zauważyłem to już dawno bo w pierwszą zimę po zakupie auta w 2011 roku i dodam jeszcze,że skrzynia jest suchutka,żadnych wycieków oleju.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  5. #25
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    1) już przerabialem i to na oryginalnych nowych częściach i nic to nie zmienilo :P
    No to dziwna sprawa.
    Po pełnym remoncie i adaptacji nie czuć jak skrzynia wchodzi na D lub R i zmienia biegi.

    Najlepszy dowód, że skrzynie potrafią być delikatne:
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    Przyjrzałem się krytycznie - to nie jest szarpnięcie. To delikatne pchnięcie i naprężenie się auta w kierunku jazdy.
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    o co chodzi z tym frezowaniem? nie znam tematu...
    Regulator ciśnienia czasem wyciera swoje gniazdo i są skoki ciśnienia.

    OK, nagadałem się, a część z Was jest już zmęczona moim gadaniem, a jeszcze nie zrobiłem żadnej skrzyni.

    Właśnie jutro odbieram od tokarza kolejne narzędzia i mam nadzieję, że w sobotę uda mi się zrobić pełną rozbiórkę wszystkich sprzęgieł 5HP24, łącznie z tłokiem F.
    Jak się okaże, że narzędzi nie będzie na jutro, to znów weekend na straty :/
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 21-03-2013 o 19:01
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Hate dzieki, zrobie testy na weekendzie :)

    Wczoraj zauważyłem jeszcze dziwną (?) rzecz, przy otwartej szybie bocznej po wrzuceniu D lub R słuchać spod auta syczenie/szum, po wrzuceniu N lub P ustaje natychmiast... Co to może być???

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Mala lipa jest, dzis odkrylem ze na zimnym silniku (skrzyni) problem nie lezy w poznym zalaczaniu D ale w tym, ze po zmianie z R na N bieg wsteczny caly czas jest zapiety!! Normanie stoje na N, puszczam hamulec I auto jedzie do tylu, dodaje gazu przyspiesza! Dopiero kiedy wrzuce D I troche dodam gazu zmienia sie kierunek jazdy... :/ Za to kiedy zmieniam z D na N nie ma tego efektu. O co chodzi? Nie wierze zeby w tak swiezej skrzyni padl sterownik, moze jest za malo oleju??

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    109
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    A jesli wrzucisz z R na P (zamiast na N) i sprobujesz przegazowac to skrzynia tez ciagnie (stawia opor tak jakbys probowal wcisnac gaz na R + hamulcu wduszonym), czy mozesz normalnie przegazowac na np 4000 obrotow? P to to samo co N tylko z blokada mechaniczna na wyjsciu ze skrzyni, jesli na P jest normalnie, tzn rozpina wsteczny od razu po wruzceniu P i mozesz sobie przegazowac do 4000obr to obstawialbym cos z wybierakiem/elektronika

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    A może pozycjoner źle ustawiony albo się przestawia.

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Sprawdzilem na P nie ma tego efektu :/ no ale na N gasnie switlo wsteczne. Cholera wyglada jakby nie zamykal sie zawor wtecznego... Jakby sie przycinal albo kleszczyl bo na zadszym oleju (cieplejszy) problem nie wystepuje. Jutro zapytam o to w ZF ciekawe co mi powiedza

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •