Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: 740 d nie odpala na ciepłym ...

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg

    740 d nie odpala na ciepłym ...

    Poszukuje każdej pomocy na temat bmw e38 740d.

    Auto z czasem przestało odpalać na rozgrzanym silniku, po podłaczeniu do kompa okazało się ze wtryski przelewają.

    Wtryski oddane do regeneracja koszt 3200zł rezultat auto nadal nie odpala na ciepłym.

    Podłączenie pod kompa okazało się ze ma słabe ciśnienie więc kolejna diagnoza pompa wytyskowa CR wysokiego ciśnienia podaje za słabe ciśnienie

    Rezulata- pompa po wymianie 100% sprawna - efekt auto nie odpala na ciepłym...

    Też wymieniłem czujnik położenia wałka rozrzadu na nowy ... NIE ODPALA NA CIEPŁYM I CZĘSTO SIĘ ZDARZA ŻE I NIE ODPALA NA ZIMNYM i z każdym dniem jest coraz gorzej.


    NIE MAM SIŁY DO TEGO SAMOCHODU I ŻADEN Z MECHANIKÓW KTÓRYCH ZNAM NIE MA POJĘCIA CO MOŻE BYĆ.

    JAK NA FORUM NIE DOSTANE ODPOWIEDZI TO AUTO IDZIE NA ZŁOM W TAKIM STANIE JAKIM JEST, BO TRACĘ TYLKO PIENIĄDZE I ZDROWIE NA TEGO SZROTA.

    Potrzebuje konkretnych rad co jest przyczyną a nie co można sprawdzić , bo sprawdzone jest już chyba wszystko...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    A paliwo dociera do szyny CR jak kręcisz? może pompka w baku się kończy? (ponoć taka sama jak w 3.0D) na innym forum gość miał podobnie w M67, wymienił pompkę i auto działa,z tym że wcześniej z pół godziny odpalał na plaka bo układ się zapowietrzył.
    poza tym jak nie pali na ciepłym spróbuj ostudzić czujnik wałka i odpalić z przykręconym zimnym czujnikiem.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    740d ma pompe podającą ?? która i tak była sprawdzana i działa ... teraz mnie zaczyna to dziwić bo auto też coraz częściej nie pali na zimnym.

    podaj na jakim forum czytałeś o tym m67...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    mam nowy wątek a za razem pytanie ?

    Czy winny za takie zachowanie - obecnie auto nie odpala wcale , może być tzw "Czujnik impulsów wału korbowego"

    I w którym miejscu on się znajduję ??

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    45
    BMW
    E38 740D & Nissan Skyline R33 Drift Spec
    Skąd
    Wrocław
    mam podobny problem w swoi, 740d u mnie np po przekrecniu kluczykow kilka razy odpala bez problemu, zaczal bym od przeczyszczenia ukladu paliwa czyli. Pompka w zbiorniku, czyszczenie zbiornika oraz sitka...przedmuchanie wszystkich przewodow paliwowych idacych po pompy wtryskowej, bo wydales juz kosmos kasy na remont a auto dalej nie pali...bede robil taki zabieg u siebie to dam znac czy cos pomoglo....ja zawsze zaczynam naprawe od glupot i sie udaje:)

  6. #6
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Co masz na myśli że nie pali?
    Bo pod jednym określeniem jest cała masa możliwych zachowań silnika.

    Wiele razy słyszałem że auto nie pali a okazywało się że nie kręciło rozrusznikiem bo prądu nie było. To tylko przykład.

    Czy kręci rozrusznik jak auto nie pali?
    Czy kręci z normalną prędkością.
    Czy po pryśnięciu "plaka" zapala łatwiej?
    Czy zapalają się wszystkie kontrolki na desce co powinny w przypadki niepalenia. Może się okazać że kompy nie mają wtedy zasilania bo często wypalają się przekaźniki. Jak nie ma komp zasilania to nie ma jak zarejestrować błędu. Przekaźniki od pompy paliwa zwłaszcza są narażone na wypalanie.
    Jakie błędy są w abs i skrzyni?
    Czy jest komunikacja z silnikiem w momencie niepalenia?
    Czy komp widzi obroty????? To pytanie już padło w innym temacie ale odpowiedzi nie było!!!!! Jest bardzo ważne.
    Czy wymieniony filtr paliwa? Miałem przypadki że coś im odbijało i raz przepuszczały paliwo a raz nie.

    Najpierw odpowiedz na te pytania zanim zaczniesz zadawać kolejne i te same w kółko.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    w poniedziałek jade do aso bmw Gdansk i stawiam auto na konkretnego kompa. Oni napewno rozwieja moje wszystkie watpliwosci zastanawia mnie tylko ile taka przyjemnosc moze kosztowac.

  8. #8
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Tu nie chodzi o konkretnego kompa tylko o konkretnego człowieka który wie co sprawdzać i jak. Bez urazy ale aso dla mnie to nieporozumienie w pewnych tematach. Zwłaszcza w takim.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    seban123 co proponujesz? U mnie w miescinie brak takich magikow. A moze ktos mieszka w 3city , Elblagu lub okolicy co ogarnia temat?

  10. #10
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ja proponuję oddać auto do "bosch diesel!!! service" lub innego zakładu co specjalizuje się naprawami silników wysokoprężnych.

    ASO ma odgórnie nakazane zarabianie pieniędzy licząc godziny.
    Niewiedza mechanika w takich przypadka jest bardzo droga. Tam się nie pierniczą. Coś jest podejrzane to wymiana na nowe często niepotrzebnie.

    W tym przypadku trzeba albo dobrego elektronika co posprawdza w czym jest problem albo dobrego specjalistę od dieseli nowszej generacji żeby wiedzieli o co chodzi.

    Przecież ten silnik to żadna kosmiczna technologia.

    Niewiele się różni od m57 z e65 elektryką.
    Pompa ta sama. Wtryski te same. Zasada działania ta sama. Komputery tylko różne ale metoda diagnozy identyczna.

    Szukaj dobrego fachowca. Na pewno jest to do naprawienia. Koszt naprawy powinien się zmieścić w 1500 zł max.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Podobne wątki

  1. [silnik] czasem nie odpala na ciepłym
    Przez Blumen w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 23:12
  2. [silnik] 740d nie odpala na ciepłym silniku...
    Przez kazkom13 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-12-2011, 10:39
  3. [elektryka] Nie odpala m60b30 kręci, a nie odpala
    Przez 7er Fanatic w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-08-2011, 17:17
  4. [elektronika] Nie pali na ciepłym, na zimnym od kopa.
    Przez faraon20 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-07-2011, 12:08
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-06-2010, 21:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •