Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: m62b44 nierówna praca błędy INPA

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno

    m62b44 nierówna praca błędy INPA

    mam mały problem z motorem w moim 7er. motor jak w tytule delikatnie nie równo pracuje. dolot szczelny w 100% uszczelki pokryw zrobione fajki świec czyściutkie i suchutkie. błedy jakie pokazuje INPA są związane z sondali lambda.
    błąd 34,35,18 i 27. wszystkie dotycza sondy lamba i pisze ze błąd sporadyczny. W lifedata jak silnik sie zagrzeje to faktyczni sondy chodzą lecz troche niemrawo. Martwi mnie jednak praca silnika że jest delikatnie nierówa i czasami chodzi idealnie a czasami czuć że ma wibracje.
    W inpie jak wejde w korekcje cylindrów to są delikatne korekcje lecz niechodzą. Cały czas stoja w miejscu. Nie jest to na pewno normalne. Dlaczego one nie chodzą???

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ruti Zobacz posta
    mam mały problem z motorem w moim 7er. motor jak w tytule delikatnie nie równo pracuje. dolot szczelny w 100% uszczelki pokryw zrobione fajki świec czyściutkie i suchutkie. błedy jakie pokazuje INPA są związane z sondali lambda.
    błąd 34,35,18 i 27. wszystkie dotycza sondy lamba i pisze ze błąd sporadyczny. W lifedata jak silnik sie zagrzeje to faktyczni sondy chodzą lecz troche niemrawo. Martwi mnie jednak praca silnika że jest delikatnie nierówa i czasami chodzi idealnie a czasami czuć że ma wibracje.
    W inpie jak wejde w korekcje cylindrów to są delikatne korekcje lecz niechodzą. Cały czas stoja w miejscu. Nie jest to na pewno normalne. Dlaczego one nie chodzą???
    a ile sondy mają najechane? i czy tylko na benzynie czy też na gazie?

    sondy to element ekspliaracyjny auta jak klocki, żywotność sond w zależności od typu to wg producenta około 120-220 tyś km na benzynie, u nas chyba koło 200kkm, ile konkretnie zobaczysz w katalogu boscha, tam znajdziesz też sondy uniwersalne, które różnią się od oryginalnych tylko brakiem wtyczki i 2-3x niższa cena, wymieniaj zawsze wszystkie 4 na raz (jak opony), bo inaczej silnik może chodzić nie równo - różne korekty na różnych bankach cylindrów, wymianę polecam ja robiłem przy około 180kkm i pamiętam że spadło mi spalanie o jakieś 10-15%


    jak chcesz mieć 100% pewność obejrzyj przebiegi sond lambda w czasie (wykres) i porównaj z wykresami z katalogu boscha, powie ci to w jakim są stanie

    zobacz też jaki sygnał dają sondy na zimnym aż do rozegrania silnika, bo może być też problem z ich grzaniem

    no i oczywiście gaz może ci mieszać, czy na pewno masz dobrze wyregulowany?

    .o problemach w silniku (i regulacji gazu) powiedzą ci wiele długoterminowe korekty czasie wtryskow , jak masz powyżej +-5% to już nie jest wszystko idealnie zagrane, jak masz powyżej -+10% powód do zastanowienia, jak nasz powyżej +-15% powód di naprawy :P

    ...wszystko oczywiście wg. mnie tylko :P
    Ostatnio edytowane przez shebi ; 10-03-2013 o 18:55

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    gazu puki co nie mam a auto ma najechane 160tys km i sondy sa ori jeszcze wiec pewno trzeba wymienic

Podobne wątki

  1. m62b44 praca sond oraz przepływomierza - INPA
    Przez julsan w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 07:32
  2. Nierówna praca v12
    Przez jokerow750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-06-2011, 06:51
  3. Nierówna praca silnika
    Przez Kuki w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 22:38
  4. Nierówna praca na LPG :(
    Przez Individual23 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-03-2009, 16:12
  5. Nierówna praca
    Przez Johny w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 07-11-2007, 19:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •