Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Czujnik poziomu płynu chłodniczego

  1. #1
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory

    Czujnik poziomu płynu chłodniczego

    Panowie, czy za poziom płynu poziomu płynu chłodniczego zwracający błąd CHECK COOLANT LEVEL odpowiada tylko ten czujnik pod spodem zbiornika wyrównawczego czy jeszcze jest jakiś inny czujnik sprawdzający poziom?
    Ostatnio miałem błąd (stan płynu na zimnym silniku może 1cm poniżej górnej granicy).
    Czy walnięty czujnik zwraca cały czas błąd?

    Jak to jest, wkręcając korek i tak wciska się nim w dół ten badyl wystający z czujnika, więc jak może zwracać błąd?

  2. #2
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    edytowałem bo się pomyliłem :)
    Ostatnio edytowane przez lockbud ; 09-03-2013 o 20:42

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    Panowie, czy za poziom płynu poziomu płynu chłodniczego zwracający błąd CHECK COOLANT LEVEL odpowiada tylko ten czujnik pod spodem zbiornika wyrównawczego czy jeszcze jest jakiś inny czujnik sprawdzający poziom?
    Ostatnio miałem błąd (stan płynu na zimnym silniku może 1cm poniżej górnej granicy).
    Czy walnięty czujnik zwraca cały czas błąd?

    Jak to jest, wkręcając korek i tak wciska się nim w dół ten badyl wystający z czujnika, więc jak może zwracać błąd?
    jak masz gaz i rurki do reduktora poprowadzili ci wyżej niż zbiornik to może się czasem ten błąd zdarzać, a potem jak rozszczelnisz to scieka z reduktora i jest pełno, jeżeli masz taką sytuację zalej więcej niż wskazuje patyk, pamiętaj też żeby potem odpowietrzyc układ jak chodzi silnik. i jest rozgrzany ta srubka obok korka chłodnicy

    ...no i jak masz nieszczelności gdzieś

  4. #4
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    jak masz gaz i rurki do reduktora poprowadzili ci wyżej niż zbiornik to może się czasem ten błąd zdarzać, a potem jak rozszczelnisz to scieka z reduktora i jest pełno, jeżeli masz taką sytuację zalej więcej niż wskazuje patyk, pamiętaj też żeby potem odpowietrzyc układ jak chodzi silnik. i jest rozgrzany ta srubka obok korka chłodnicy

    ...no i jak masz nieszczelności gdzieś

    Dzięki za poradę. Mam gaz - dwa reduktory jeden wyżej niż drugi, więc to pewnie to.

    Ile zalać ponad poziom na tym patyku? Ile powinien on wystawać ponad gwint w zbiorniczku wyrównawczym, aby nie było za dużo?

    Po kupnie właśnie jak sprawdziłem poziom płynu na zimnym silniku to badyl wystawał ponad poziom, to odciągnąłem nadmiar :) Nie pamiętam właśnie ile to było.
    Ostatnio edytowane przez ratovnik ; 09-03-2013 o 22:48

  5. #5
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    wskaźnik powiniem być na równo, tak jak masz narysowane na zbiorniczku

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    wskaźnik powiniem być na równo, tak jak masz narysowane na zbiorniczku
    teoretycznie tak, ale jak nie ma takich fiku miku jak ma kolega i ja

    ja zalewalem zawsze więcej - tak że patyk wystaje te 4cm , z takich samych problemów, że jak zaczyna silnik chodzić i wszystko się napelni (ogrzewanie reduktora) to jest za mało płynu, możesz też podczas wlewania (na zimnym) ponaciskac rurę co idzie po prawej stronie od chlodnicy do pompy wody to wejdzie więcej bo się od razu przepompuje, potem władz silnik, odpowietrz srobką

    co do tego ile walc to chyba można i pełno pod korek o ile masz w miarę nowy pojemnik wyrownawczy ( lubią pękać,przeciskać) i jesteś pewien że korek od chlodnicy dobrze działa (że wypuści nadmiar przy 2bar) - ja dla pewności kupiłem nowy w bmw za jakieś 65zl

    inne przyczyny to mogą być wycieki, najczęściej (od najpopularniejszych): na reduktorze ( szczegolnie KME) lub kolankach gdzie się węże podłącza (wszystkie), zbiorniczek wyrownawczy - wcześniej czy później każdemu pada, elektrozawory nagrzewnicy (z tylu po prawej silnika), miska od.wody pod kolektorem dolotowym między Vkami, węże różne , pompą wody(mi padały już.dwie), chlodnica (biały nalot na bokach) - tego ostatniego nie robiłem u siebie nigdy.

  7. #7
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Sprawa wygląda tak: dolałem, odpowietrzyłem, zagrzałem, odpowietrzyłem, wystudziłem i sprawdziłem stan i było ok. Rano sprawdzić ponownie.

    Zastanowiło mnie jedno, na zimnym silniku odkręciłem korek w zbiorniczku wyrównawczym, stan był ok (patyk równo z górną krawędzią gwintu na zbiorniczku. Po odpaleniu auta z odkręconym korkiem patyk zapadł się w dół zbiorniczka. Czy tak się powinno dziać gdy płynu jest za mało czy to normalne zachowanie przy właściwym stanie płynu?

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Podepnę się pod temat z pytaniem...ułamał mi się ten patyk wystajacy ze zbiorniczka...teraz pytanie czy mam kupic cały zbiorniczek czy tylko czujnik...do czego należy ten patyk?
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    Sprawa wygląda tak: dolałem, odpowietrzyłem, zagrzałem, odpowietrzyłem, wystudziłem i sprawdziłem stan i było ok. Rano sprawdzić ponownie.

    Zastanowiło mnie jedno, na zimnym silniku odkręciłem korek w zbiorniczku wyrównawczym, stan był ok (patyk równo z górną krawędzią gwintu na zbiorniczku. Po odpaleniu auta z odkręconym korkiem patyk zapadł się w dół zbiorniczka. Czy tak się powinno dziać gdy płynu jest za mało czy to normalne zachowanie przy właściwym stanie płynu?
    raczej jak za mało, ale głowy nie dam ( trochę na pewno się zapadnie, szczególnie jeżeli przy dolewaniu nie pompowales mocno wężem po prawej stronie chłodnicy), wg. mnie dlatego że po włączeniu poszła woda do węży i reduktora(ów) gazu zamontowanego wyżej, czego producent nie przewidział :P

    z reszta czy za mało czy nie powie czujnik i komputer : P
    Ostatnio edytowane przez shebi ; 10-03-2013 o 18:38

  10. #10
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Jak dzisiaj przeprowadziłem procedurę dolania z odpowietrzeniem i dolaniem po włączeniu zimnego silnika to wszystko jest cacy. Weszło na gotowo około pól literka :)

Podobne wątki

  1. ubytek płynu chłodniczego
    Przez daber w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 14:34
  2. brak komunikatu od poziomu płynu chłodniczego
    Przez hektorek106 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-09-2010, 13:38
  3. [ elektryka] czujnik poziomu płynu chłodzącego i poziomu pły
    Przez adam.waszczyszyn w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-11-2009, 08:15
  4. Stan płynu chłodniczego
    Przez Wiesław w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-02-2009, 10:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •