Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Problem z samopoziomowaniem świateł przednich - Prośba o pomoc .

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    4
    BMW
    730
    Skąd
    lubelskie

    Problem z samopoziomowaniem świateł przednich - Prośba o pomoc .

    Witam
    Mój problem polega na tym że światła w E65 2004r 3.0D w zasadzie wszystkie świecą teraz bardzo blisko samochodu.Od początku nie było najlepiej ale ostatnio jest tragedia świecą 2m do przodu - nic nie widać .Czy miał ktoś podobny problem ? Jak sobie z tym poradzić ? Pozdrawiam wszystkich i czekam na pomoc.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Hmm a moze wystarczy regulacja swiatel . W innym wypadku podlaczyc pod komputer i zobaczyc jak to wyglada od strony elektroniki . Mozesz tez podniesc auto i zobaczyc sterowniki pozycji swiatel , moze po zimie sie cos oderwalo . Jeden jest z prswej strony na wachaczu a 2 gi gdzies z tylu ...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    a jak masz popsuta regulacje poziomowania, to mozna je manualnie podniesc. Uzywa sie tego preta szesciokatnego, co powinienes go miec w zestawie kluczy w bagazniku i jak sobie otworzysz maske to trzeba tego preta wsadzic pionowo w obudowe reflektora, jednego i drugiego i pokrecic w lewo lub prawo i patrzec czy sie snop swiatla podnosi. Jest tam takie miejsce w reflektorze, dziura taka szesciokatna, u mnie ona jest w takim bialym kawalku plastiku. Jak przyjrzysz sie lampie to znajdziesz, ja w nocy z latarka znalazlem i sobie podnioslem reflektory w drodze jak mi padla regulacja.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Miałem podobny problem ale w 118i. Mnie padły dwa moduły sterowania lampą przednia lewą. Nie świecił przez to lewy xenon + nie działało doświetlanie. Kosz samych części 1950zł.. Ale zrobiłem to i na razie działa.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Cytat Zamieszczone przez motomario Zobacz posta
    Witam
    Mój problem polega na tym że światła w E65 2004r 3.0D w zasadzie wszystkie świecą teraz bardzo blisko samochodu.Od początku nie było najlepiej ale ostatnio jest tragedia świecą 2m do przodu - nic nie widać .Czy miał ktoś podobny problem ? Jak sobie z tym poradzić ? Pozdrawiam wszystkich i czekam na pomoc.
    czy obie lampy ze tak powiem " leżą na ziemi" czy tylko jedna???

    Jeżeli obie to :

    1. uszkodzone mogą być czujniki na wahaczy przednim lub tylnym jak pisał technics

    2. Sam moduł świateł moze też mieć awarię - to sprawdzisz tylko pod kompem.

    Jeżeli jedna lampa leci do dołu to:

    1. Uszkodzony może być silniczek w lampie odpowiedzialny za sterowanie szkłem w środku lampy

    Napewno unikaj ingerencji mechanicznej - to już ostateczność - sam nie reguluj żadnym ampulem ( bo chyba o ten pręt chodzi koledze bmw ) lampy bo nie ustawisz ich dobrze!

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Te lampy ustawia sie tak samo jak wszystkie inne . Spokojnie mozna krecic "ampulem" tylko ze trzeba miec jeszcze do tego przyzad do ustawiania swiatel . Tak zwany punkt 0 zawsze ustawia sie z reki .

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    Te lampy ustawia sie tak samo jak wszystkie inne . Spokojnie mozna krecic "ampulem" tylko ze trzeba miec jeszcze do tego przyzad do ustawiania swiatel . Tak zwany punkt 0 zawsze ustawia sie z reki .
    Techniks jak masz taki przyrząd to pożycz koledze. Takie ustawienia możemy robić z diagnostą lub w warsztacie a nie sami. Przez takie właśnie wskazówki na drogach widzimy tyle aut ze źle ustawionymi światłami.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Chodzilo mi wlasnie o ten przyrzad co maja diagnosci takie szkla na rolkach . Choc ja ustawiam sobie sam .

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    4
    BMW
    730
    Skąd
    lubelskie
    Dziękuję bardzo za sugestie .Powiem że obie lampy świecą tak samo a poziomowanie działa bo jak uruchamiam auto to się ruszają tyle że ustawiają sie tak blisko auta.W tygodniu spróbuję sprawdzić czujniki i moduł .Na razie mechanicznie nie będę ich ruszał. Jeszcze raz dzięki.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar mieciu
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    16
    BMW
    E66 750Li E53
    Skąd
    Ostrołęka
    Witam ja miałem podobnie we wcześniejszej e65 2002 r obydwa reflektory podniosły się troszkę i 3 m przed autem oświetlały, wymieniłem sensor położenia wahacza przedniego i zadziałało wszystko. Launh akurat wtedy nie widział żadnej usterki po prostu zaryzykowałem i trafiłem . Jeśli masz jakiegoś znajomego w okolicy u którego działa podmień od niego, wyjęcie go to 15 min. W tej chwili też mam z tym problem w e65 2001 z tym że leżą na glebie i nie dają najmniejszego znaku życia irytuje mnie to strasznie bo walczę z tym już ze 3tyg może ktoś ma jakieś pomysły. Ingerencja kluczem to ostateczność owszem da się je ustawić ale nic nie zastąpi efektu jak one się ładnie uniosą i wypoziomują nie mówiąc o aut regulacji przy przyśpieszaniu i hamowaniu:D

Podobne wątki

  1. [ elektryka] [e32] Żarówki do świateł przednich
    Przez coolmilosz w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-01-2013, 22:07
  2. Prośba o pomoc w głosowaniu konkursowym...
    Przez MariuszE38 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-05-2012, 08:37
  3. Problem z samopoziomowaniem
    Przez tomassi99 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-03-2011, 08:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •