Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Kolektor wydechowy 730 D

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    29
    BMW
    7
    Skąd
    wawa

    Kolektor wydechowy 730 D

    Witajcie,

    parę dni temu zaczęło mi się solidnie dymić. Tak, że widac było, że coś sie stało.

    Okazało się, że na 99% to padnięty kolektor wydechowy, co oznacza jakieś 1700 zł wydatku. :( Trudno, nie ma dyskusji, tylko chciałem zapytac czy zmagał się ktos z tym problemem? Podobno często się to zdarza z dieslach BMW?

    Dzięki za zainteresowanie

    pozdr

  2. #2
    Czesto?
    Bardzo czesto!
    Co najmniej dwa w miesiacu wymieniam. sprawa prosta acz brudna. W tym silniku nie musisz nawet luzowac turbo pod warunkiem ze szpilki sie wykreca. Jesi sie nie wykreca, to i tak wyjmiesz turbo razem z filtrem (nie rozkrecaj!!!)
    Trzy podwojne uszczelki plus jedna pod turbo i trzy sruby 12-to katne 12mm oraz 12 miedzianych nakretek...
    powodzenia!

    Za robote mozesz zaplacic nie wiecej niz 300 PLN

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    29
    BMW
    7
    Skąd
    wawa
    Ok, tylko ten kolektor podobno jest PĘKNIĘTY. A ponieważ sam nie dotykam się do mechaniki, więc cała operacja, o której napisałeś nie wchodzi w grę... :?

  4. #4
    Kolektor w 3.0 d peka zawsze na zwezeniu przed turbo. Objawem jest "pierdzenie", brak mocy, spaliny w kabinie i sadza w komorze silnika.
    Robota - jak pisalem brudna

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    29
    BMW
    7
    Skąd
    wawa
    Kolego dziękuję Ci serdecznie, to była dokładnie ta usterka i została usunięta. Raz jeszcze dzięki ! :)

  6. #6
    I znowu leci browar...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    Odkopię temat :P

    Mój kolektor wydechowy też niedomaga. Nie jest tak źle, jak u kolegi wyżej, mój diesel delikatnie zakopci tylko w czasie przyspieszania z gazem w podłodze. Nie są to kłęby dymu, tylko taka delikatna chmurka. Na postoju czuć lekko spaliny w środku, ale też nie jest jakoś tragicznie. Jest też troszkę sadzy w komorze silnika. No i jest słabszy, mam porównanie z inną 730d.

    Co tam się mogło stać? Kolektor pękł, czy to może tylko szpilka się rozpadła? Wiem, że to trochę wróżenie z fusów bo trzeba by tam zajrzeć, żeby powiedzieć na pewno, ale tak przypuszczalnie? Jak to się naprawia, w grę wchodzi tylko wymiana pękniętego kolektora? Nie da się go jakoś naprawić? Bo skoro to częsta usterka, to używane chyba bez sensu kupować, a cena nowego nie jest zbyt atrakcyjna. Liczę na pomoc, z mechaniką dam sobie radę sam :)

    Przy okazji, skoro o kolektorach mowa. Ssący w moim aucie też nie jest szczelny, przepuszcza w miejscu zaraz koło przewodu paliwowego. Też nie jest źle, ale kolejne konie w plecy. Są na to sposoby, czy tylko wymiana?

    Pozdrawiam serdecznie :)

  8. #8
    Nie pocieszę Cie za bardzo :/

    Jeśli masz sadzę po prawej stronie pod maska i popiarduje przy dodaniu gazu to pęka kolektor wydechowy.

    Nie spotkałem jeszcze innej usterki niz pęknięcie na zwężce i kanałach. Może i ktoś to pospawa, ale warto zauważyć, że tuz pod spodem jest króciec na turbo więc ciężka sprawa.

    Tyle odnośnie wydechowego

    Co do ssącego to jest możliwość dokupienia tylko uszczelek pod kolektor a jeśli cieknie spod uszczelnienia klap, to niestety.... Używki nie polecam, ponieważ nie raz zdarzyło się ze klapka odpadła i została wessana w cylinder :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    A mi cos mowili ze w moim silnika cos wlasnie moze zostac oderwane (jakies klapka) i wessane do silnika,i ze do lepiej samemu wyciac.Prawda to? i co mam wyciac?
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    tu jest link z forum 5er silniki podobne wiec warto przeczytać sam sie trochę wystraszyłem z tymi klapkami http://bmw5er.pl/viewtopic.php?t=4428&highlight=klapki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •