Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Kolektor wydechowy 730 D

  1. #11
    wycięcie klapek spowoduje zasysanie powietrza przez oba kanały przez cały czas (klapka blokuje jeden kanał) a to pociąga za sobą nierówno oddającą moc pracę silnika. Mówiąc krótko - będzie miał przejściowe dławienie się ale i nie bedzie opcji zassania klapki. Mozna to łatwo i szybko zrobić ;)

    Kto sie zgłasza na ochotnika?
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  2. #12
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    S7 na forum 5er,wlasnie polecaja wyciecie tych klapek....
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  3. #13
    tylko że najczęściej nikomu sie nie chce
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #14
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Bezi na ochotnika !
    Pewność na każdym kilometrze ...

  5. #15
    Cytat Zamieszczone przez sennapowieka
    Bezi na ochotnika !
    Po co? - samo odpadnie!!
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    K100RS, E65 730D
    Skąd
    ZKL
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    wycięcie klapek spowoduje zasysanie powietrza przez oba kanały Mozna to łatwo i szybko zrobić
    Wycięcie klapek jest operacją po której nie ma już powrotu do stanu przed.(pozostaje zakup nowego kolektora za około 400 Euro.) Aby sprawdzić jak dany silnik będzie się zachowywał po usunięciu klapek można zsunąć przewód podciśnienia z siłownika sterującego klapkami (pozostaja one wtedy w pozycji otwarte) i odbyć jazdę próbną.

    Pozdr.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    Dzięki :) Przyjrzę się obu kolektorom i zobaczę, czy można zrobić coś oprócz wymiany.

    Co do tych klapek, to lekko się przestraszyłem, bo przebieg u mnie mały nie jest, a nie wiem, co z tymi klapkami. Nie zdziwiłbym się wcale, gdyby usunął je poprzedni właściciel, muszę to sprawdzić. Swoją drogą, to głupota, że nie ma tych klapek jako części zamiennych, można je przecież wyciągnąć bez problemu i założyć nowe (gdyby były). A tak cały kolektor.

    Tutaj widać to bardzo dokładnie.

    Klapki

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    K100RS, E65 730D
    Skąd
    ZKL
    Cytat Zamieszczone przez MK
    przebieg u mnie mały nie jest, a nie wiem, co z tymi klapkami.
    W moim wypadku (202 000km) do demontażu kolektora ssącego zmusiła mnie konieczność wymiany świec żarowych. To co zobaczyłem, przeraziło mnie z lekka, gdyż klapka na 3 cylindrze miała złamaną ośkę i ustawiła się w ten sposób, że z jednej strony ośka siedziała w gnieździe obrotu, a z drugiej krawędź klapki zakleszczyła się w warstwie nagaru w kolektorze. Podejrzewam, że podczas jazdy autostradowej gdy silnik oddycha pełną piersią pęd powietrza mógłby ją zassać do komory spalania. Po oczyszczeniu i sprawdzeniu pozostałych klapek, odbyłem jazdę próbną z odłączonym podciśnieniem z siłownika sterującego. Niestety osiągi silnika uległy pogorszeniu, szczególnie w zakresie do 2000 obr/min. Po zapoznaniu się z cenami kolektora w Pl i D zamówiłem 11617800581 w serwisie w Berlinie za 389,00Euro.
    Swoją drogą jako ciekawostkę podam, że auto, które sygnalizuje przepalenie żaróweczki od tablicy rejestracyjnej nie sygnalizuje w żaden sposób spalonych 2 świec żarowych.

    Pozdr.

  9. #19
    Cytat Zamieszczone przez solarisbus
    Swoją drogą jako ciekawostkę podam, że auto, które sygnalizuje przepalenie żaróweczki od tablicy rejestracyjnej nie sygnalizuje w żaden sposób spalonych 2 świec żarowych.
    A to żadna ciekawostka. Tak po prostu jest.

    Awaria żarówek jest istotna dla usera - trzeba wymienić

    Awaria świec żarowych jest niemal nie zauważalna - nieprawdaż? To dla kierowcy mało istotne a oczywiście wychodzi przy inspekcji w serwisie gdzie przy okazji jest podłączany tester.

    Jest sporo innych rzeczy co się wysypuja i nie sa wskazywane na desce lub CID (E60, E65/66)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    534
    BMW
    e38 730
    Skąd
    Chełm
    Witam a wymieniał ktoś może kolektor wydechowy w silniku benzynowym ?? Bo nie wiem czy da na warsztat czy samemu zdemontowac kolektor wydechowy lewy .Przy dodawaniu gazu mam dziwne odgłosy z niego (coś jak wiercenie wiertarką) wchodziłem w kanał ale mam tak wąski że mało co było widac.
    Niby z pod maski nie dymi ,spalin też nie czuje ,ale tak czy tak podejrzewam ,że jest gdzieś dziura :/
    Niczym Feniks z Popiołu podrywa się i unosi w oddali

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •