Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Luz na przekładni kierowniczej e38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków

    Luz na przekładni kierowniczej e38

    Mam pytanie odnośnie przekładni czy ktoś wie jak ma być bo u mnie jak podniosę cały przód do góry to na prostych kołach był luz niewielki więc skasowałem go śrubą regulacyjną na górze przekładnie o 1/4 obrotu i wtedy można uznać że go nie ma a jak się skręci kola obojętnie czy w prawo czy w lewo to jest duży luz, jak się szarpie za kola to efekt jest jak przy wybitym wahaczu. Cale zawieszenie mam sprawdzone i nie ma nigdzie luzów. Czy taki luz ma występować na zgaszonym silniku bo sprawdzałem w 2 innych e38 i jest tak samo, czy oznacza to wyrobiona przekładnie?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar daniel_hack
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    189
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Siedlce
    Przyłączam się do pytania - u mnie objawy są identyczne w e38. W e34 też miałem to samo.
    t y l k o . . .

    Ex: Fiat 125p 1990, e34 m50b20: 1992

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Też jestem tego ciekaw. Na zgaszonym silniku jest wyraźny luz, na odpalonym już nie. Mimo tego, na dużych kołach autem strasznie nosi a powinno tylko ciągnąć za kierownicę - przynajmniej tak mam w drugim aucie, nawet jak założę opony 250 na przód to auto po koleinach jedzie prosto, mimo że ciężko utrzymać kierownicę.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    25
    BMW
    e39 & e36
    Skąd
    wawa p-śl
    Koledzy jestem w trakcie regeneracji drążka środkowego. Mam identyczne objawy więc powiem wszystko jak wygląda po naprawie i złożeniu do "kupy" :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    Luz na przekladni na zgaszonym aucie tez mam, na odpalonym nie. Sam o tym watek zaczynalem, ale nie za wiele tam wyszlo. Na moje nic zlego w tym nie ma, bo pompa dobija cisnieniem i niweluje luz. Poza tym zdaje sie, ze calkiem ciasno nie moze byc, bo sie posypie przekladnia, jakis nominalny luz jest przewidziany. Nie mowie tu o 10cm na obwodzie kiery:D. 525d - nie mam luzow na kolach jak jest podniesione auto - ani drgna wiec nie jest to problem magla. Inur - Im szerszy kapec tym wiecej bedzie motac po koleinach a w polaczeniu z luzami w zawieszeniu to juz w ogole ciezko bedzie. Jak u Ciebie z amorami/sprezynami?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    amory nowe wszystkie sprężyny nowe przód -50 tył -30 wyciągałem całe zawieszenie wszystkie wahacze bez luzów drążek kierowniczy miałem na wierzchu również bez żadnych luzów została przekładnia i krzyżak, nic się nie tłucze w czasie jazdy ani nie telepie tylko czasami jadąc 5 km/h po mega wybojach słyszę lekkie stukanie tego krzyżaka takie charakterystyczne dobiegające z pod deski. Tylko teraz gdzie kupić taki krzyżak w aso kosztuje majątek a używka pewnie każda wychełtana.Ja na podniesionym przodzie i zgaszonym aucie nie mam luzu na wyprostowanych kołach tylko ja je skręcę jutro sprawdzę na odpalonym i napisze jak jest. Jeździ się ciężko bo mam słoneczka 19 255/40 i tył 285/35, została mi do sprawdzenia przekładnia do wymiany krzyżak i kompleksowa geometria, jeśli to ogarnę powinno być dużo lepiej
    Ostatnio edytowane przez 525d ; 07-03-2013 o 23:09

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar S_E_B_A86
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    16
    BMW
    735 iA
    Skąd
    Orzesze
    ja wymienialem drazek srodkowy i i koncówki drązka 2 razy( koszy jest spory), za 1 razem po pół roku wszystkie galki mi rozwaliły sie,i znów musialem wymieniac, za 2 razem wymienilem wszystko wraz z amorami, i dopiero wtedy poczulem różnice w jezdzie, zaczol sie lepiej prowadzic i nie pływa na drodze, a lekki luz i tak mam ale podejrzewam ze to wina maglownicy albo krzyżaka

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    Dlatego napisalem o amorach/sprezynach. Przy niesprawnych bedzie rzucac autem.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez OskiUK Zobacz posta
    pompa dobija cisnieniem i niweluje luz. Poza tym zdaje sie, ze calkiem ciasno nie moze byc, bo sie posypie przekladnia, jakis nominalny luz jest przewidziany.
    Odnośnie tego że ciśnienie niweluje luz - owszem, ale jak pojawi się duże obciążenie skrętne na kołach, to przekładnia staje się nieprecyzyjna bo obciążenie to "przezwycięża" ciśnienie i pojawiają się rozbieżności między skrętem kierownicy a kół. Byłbym ciekaw opinii jakiegoś ogarniętego mechanika który się przekładniami zajmuje, niestety od paru lat nie udało mi się uzyskać satysfakcjonującej odpowiedzi.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    sprawdziłem dzisiaj luz na zapalonym aucie i podniesionym przodzie luz się niweluje pod wpływem ciśnienia sprawdziłem to również w angliku który mam a miał przejechane 240 000 z książką i na pewno tyle ma i sytuacja jest taka sama jak w moim aucie ,a prostych kołach nie ma luzu na skręconych jest. Twierdze więc że albo przekładnie w e38 się tak szybko zużywają (240tys km) albo tak ma być.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-03-2016, 17:39
  2. Luz na kolumnie kierowniczej
    Przez Master1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-11-2010, 20:45
  3. Łapa od przekładni kierowniczej do drążka
    Przez Michael7 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 22:42
  4. luz na przekladni kierowniczej
    Przez krzywy191 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 29-11-2009, 10:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •