Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Rozłącza połowe silnik....

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ

    Rozłącza połowe silnik....

    Witam szanownych kolegów borykam sie z pewnym problemem już od jakiegoś czasu otóż rozłącza mi od czasu do czasu prawą strone mojej v8 i pali tylko na 4 lewe gary. nie ważnne czy ciepła czy zimna raz na jakiś czas na chwile to sie dzieje. problem tylko na pb. sondy mam świerze w miare boscha myślałem że to może być on nich ale nie. podłączam auto pod kompa i nie ma błędów. co to może być? pozdrawiam

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Powinieneś poszukać przyczyny w wiązce przewodów od prawych wtryskiwaczy benzynowych. Albo masz przerwę na masie, albo nie styka wtyczka na wyjściu z komputera LPG, skoro na gazie działa. Albo też jest uszkodzony przekaźnik lub sterowanie przekaźnikiem (czy co tam masz) w tymże komputerze. Zimne luty albo coś..
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    650
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Byc moze emulator wtryskiwaczy lpg od czasu do czasu odwala taki nr ze rozlacza Ci wtryskiwacze na prawej stronie. Zmostkuj wszystkie wtryski po wypieciu sterownika lpg tak zeby pracowal na benzynie i sprawdz wtedy co sie bedzie dzialo czy nadal bedzie rozlaczal. Jaka masz instalacje LPG?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    ale ale panowie zapomniałem dodać że mam instlacje drugiej generacji LPG także o wtryskach nie ma mowy.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    650
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Dobrze kolego ale takowa instalacja tez wymaga emulatora ktora odcina wtryskiwacze benzyny. Taki emulator drogi nie bedzie a w nim poszukal bym przyczyny. Pozatym kolego do V8 II gen to zabojstwo. Chyba ze posiadasz na wszelki zapasowy kolektor ssacy ;P

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    Cytat Zamieszczone przez SkeYT Zobacz posta
    Dobrze kolego ale takowa instalacja tez wymaga emulatora ktora odcina wtryskiwacze benzyny. Taki emulator drogi nie bedzie a w nim poszukal bym przyczyny. Pozatym kolego do V8 II gen to zabojstwo. Chyba ze posiadasz na wszelki zapasowy kolektor ssacy ;P
    słuszna uwaga z tym emulatorem nie pomyślałem ale kolego zapewniam cie ze ja w razie wybuchu mam tak zabezpieczony kolektor i przepływke jak nikt :ppozdrawiam

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Oprócz zapasowego kolektora przydadzą Ci się jeszcze dwie zapasowe głowice.
    2 generacja to zabójstwo, bo nie zapanujesz precyzyjnie nad dawką paliwa.

    Wtryskiwacze benzynowe przy przełączeniu na LPG (nie ważne jakiej generacji) MUSZĄ zostać odłączone, żeby nie lała się benzyna - w 1-2 gen. robi się to po prostu odłączając je na czas pracy na LPG (i emuluje dla ECU sztuczne obciążenie, żeby nie wyświetlał błędów), w 4 gen z kolei bierze się impuls pierwotnie przeznaczony dla wtryskiwaczy benzynowych i modyfikuje jego czas (z reguły wydłużając) i przekazuje do wtryskiwaczy LPG. Podobnie jak w 1-2 gen, emeuluje się tu obciążenie wtryskiwaczy.

    Zatem w każdym przypadku muszą być odłączone wtryski benzynowe.

    Mam nadzieję, że załapałeś o co cho.
    Nein! Mein Schnitzel!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    oczywiście dziekuje bardzo

Podobne wątki

  1. silnik
    Przez Artek410 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 11:23
  2. silnik V8 4.0 a 4.4
    Przez Noe w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-07-2012, 10:57
  3. Odcina połowe silnika
    Przez ginspirations w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 14-02-2010, 19:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •