Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
Witajcie po dłuższej przerwie.
Mam pytanko: na co reaguje czujnik przechyłu w oryginalnym alarmie E38 06/96?

Tylko nie piszcie, że wyczuwa przechył - chodzi mi o konkretne przypadki takie jak:
1. podniesienie przodu celem holowania przez holownik (taki, co łapie za przednie kółka)
2. podnoszenie tyłu w tym samym celu
3. podnoszenie jednej strony, w celu ukradzenia kół
4. kiwanie autem przez wandali (albo przez huragan)
5. stuknięcia drzwiami auta sąsiada w nasze

W WDS TIS i ogólnie na necie, nie ma za wiele napisane na temat działania tego czujnika.


No i druga sprawa: dlaczego do syreny alarmowej w tylnym nadkolu jest pociągnięty przewód od tilt sensora? Wyłącza/włącza on syrenę w jakichś okolicznościach (np. 1 i 2)?
1. jeśli przechył pojazdu jest pod pewnym kątem to alarm się wyłączy bo system powinien zauważyć że jest holowany
2. jak wyżej
3.o tym w pkt 4.
4. Kiwanie przez wandali i huragan sprawdzałem sam :D bujałem autem bardzo mocno ale alarm się nie włączył
5. czujnik wstrząsów nie jest aż tak czuły, bo jeśli mocne bujanie nie wzbudza syreny ?

U mnie alarm włącza się jedynie jeśli przekręcę kluczykiem w drzwiach i je otworzę bez otwierania auta z pilota. Zaznaczam że alarm mam fabryczny

co do tilt sensora to wydaje mi się że po iluś impulsach załączenia syreny po prostu ją wyłącza i wtedy migają same lampki

Proszę mnie poprawić jeśli się mylę, wszystkie 5 pkt. wynika z mojego doświadczenia