Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [silnik] m30b35 problemy z odpalaniem

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Johnny735
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    86
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Choszczno

    [silnik] m30b35 problemy z odpalaniem

    Witam mam problem z odpalaniem m30b35 zwłaszcza rano gdy motor jest zimny, motor odpala za drugim razem gdy pedał gazu jest wciśnięty w podłogę. Problemu nie ma gdy motor jest nagrzany. Dziwne jest to, że jak samochód postoi z tydzień (bo po takim czasie średnio zawsze wracam z trasy) to pali od strzała. Wymieniłem teraz na nowe: świece, kable, kopułkę,palec, pompę paliwa i filtr paliwa. Nie mam już pomysłu o co chodzi, a moi miejscowi mechanicy wymienialiby wszystko po kolei co im przyjdzie do głowy "na pałe" i czyszcząc mój portfel. Dodam, że jest instalacja gazowa sekwencja.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Regulator ciśnienia paliwa na podmiankę.
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #3
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Zresetuj komp. Instrukcja na forum. Najpierw wykluczyć gaz.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Jak sie zachowuje jak juz odpali? Male obroty? Gasnie? Czuc benzyne nieprzepalona?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Kolego przepuszczaja Ci wtryski od gazu i silnik sie zalewa a po tygodniu jak pali od strzala to akurat gaz zdazy wywietrzec

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Johnny735
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    86
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Choszczno
    Jak już kreci za drugim razem to czuć benzynę,jak odpali to kuleje, zdarzy się jej zgasnąćgaz raczej odpada bo nawet jak jeżdżę tylko na benzynie to objaw rano jest ten sam,ona miewała takie objawy jak było zimno ale zawsze trochę dłużej się kręciło rozrusznikiem ale odpaliła.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Moze wtryski od benzyny, ale ktos madrzejszy niech sie wypowie. Zimny potrzebuje dokladniejszej dawki paliwa a cieply "jakos" przepala niedokladna dawke. Masz EML? Moze krokowiec? Luzy zaworowe? Tylko czemu po tygodniu jest cacy.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    daleko nie mam do siebie mozna sie spotkac i razem cos po patrzec dolot masz szczelny

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Johnny735
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    86
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Choszczno
    Mam EML,silnik po tygodniu czy na następny dzień awaryjnie zapala na gazie, a na benzynie na następny dzień ma już problem tak j. Zauważyłem przerwany przewód od podciśnienia wychodzący z kolektora ssącego i idący do regulatora ciśnienia paliwa, wymieniłem go ale nic to nie polepszyło, a nawet pogorszyło (już nie chodzi tu o odpalanie bo to nic nie zmieniło) bo np. ruszając spod świateł wciskam gaz przez sekundę praktycznie nie ma reakcji i nagle rusza jak strzała do przodu. A Ty jakubmw skąd jesteś? Dla mnie nie ma problemu mogę podjechać, myślę, że jutro będę już w domu bo jeszcze jutro muszę podjechać na serwis ciężarówką.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Trolcio735
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    178
    BMW
    735iA E32
    Skąd
    Jawor/Wrocław
    Powiem, ze mam bardzo podobne objawy mimo przepustnicy na linke. Czasami ale bardzo sporadycznie zapali doslownie na dotyk, a czasami musze krecic i krecic, po czym odpali, wskoczy na 1,5 tys. obr. po czym obroty spadna az prawie do zera lub zgasnie calkiem i tak pare razy pofaluje i sie ustabilizuje. Na niedogrzanym silniku podobnie przy gwaltownym dodaniu gazu, zafarfoli, nic sie nie dzieje przez chwile po czym wkreca sie na obroty o ile nie zgasnie.

Podobne wątki

  1. [silnik] problemy z porannym odpalaniem, zimny silnik
    Przez krzysiek1989 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 11:54
  2. problemy z porannym odpalaniem
    Przez danmar100 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 07:17
  3. Utrata mocy i problemy z odpalaniem
    Przez gozer82 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-06-2009, 20:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •