Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [e38] silnik padnięta rolka a wypadanie zapłonu.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    114
    BMW
    750iL
    Skąd
    wawa

    [e38] silnik padnięta rolka a wypadanie zapłonu.

    Cześć,

    jeśli powinienem zalożyc temat gdzie indziej lub podpiąć sie pod inny to z góry przepraszam..

    Mam takie pytanie.. czy uszkodzona któraś z rolek może powodować wypadanie zapłonu?
    Zgłupiałem już.. na forum jest mój DUŻY temat odnośnie zapłonu w e38 5,4 v12 i niestety ale.......... w dalszym ciągu brak rozwiązań... :(

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Ogólnie to trzeba odszukać na którym cylindrze i spowodować, żeby wypadanie przeszło na inny cylinder.

    Wypadanie zapłonu diagnozuje się tak:
    - określenie, na którym cylindrze jest a na których nie ma (czasem jest na kilku) -- powinno wyjść na kompie diagnostycznym.
    - sprawdzenie napięcia (energii) iskry -- potrzebna sonda WN na przewodzie zapłonowym i oscyloskop
    jeśli iskra nie jest słabsza niz na innych garach, to zamiana swiec
    jeśli nadal nie ma przyczyny -- pomiar sygnału wtryskiwacza, gdzie jest wypadanie
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    114
    BMW
    750iL
    Skąd
    wawa
    Kolego... wypadanie zapłonu wychodzi na wszystkich 12 cylindrach.. :( świece , przewody, kopulki palce są nowe..

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    A wydech masz calkiem drozny?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    114
    BMW
    750iL
    Skąd
    wawa
    katów nie mam, końcowe tłumiki sa do wymiany bo sa porozrywane, ale drożne są...

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    A robiłeś coś z dolotem? Uszczelki pod kolektorami ssącymi masz ok? Popsikaj plakiem na wszystkie elementy dolotu na odpalonym silniku i zobacz czy zmienia się jego praca

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez prezE32s Zobacz posta
    A robiłeś coś z dolotem? Uszczelki pod kolektorami ssącymi masz ok? Popsikaj plakiem na wszystkie elementy dolotu na odpalonym silniku i zobacz czy zmienia się jego praca
    ale koniecznie na testerze diagnostycznym (korekty STFT) bo u mnie tylko psikajac to nic nie było słychać/czuc... a problemy z wypalających zaplonami na zimnym silniku były

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    114
    BMW
    750iL
    Skąd
    wawa
    u mnie uszczelki i odmy są nowe. obroty nie falują. ... zdurniałem już całkiem........... :(
    poza tym u mnie zapłony wypadają cały czas nie ma znaczenia czy zimny czy gorący silnik.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Skoro dolot i zapłon masz nowy to wychodzi na to, że coś nie tak jest z paliwem, regulatory ciśnienia na listwie, ewentualnie gumki pod wtryskami mogą być winne.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez prezE32s Zobacz posta
    Skoro dolot i zapłon masz nowy to wychodzi na to, że coś nie tak jest z paliwem, regulatory ciśnienia na listwie, ewentualnie gumki pod wtryskami mogą być winne.
    albo komputer benzyny - najlepiej sprawdzić wyciągając bezpiecznik - żaden zaplon nie powinien wypaść ;-), z tym sprawdzaniem oczywiście zarcik

    może też być coś z komputerem gazu, bo o ile się nie mylę to komputer gazowy podłącza się pomiędzy komputer benzynowy a wtryski, więc jak coś w nim nawali to kaplica

    ...a może sobie chińskie xenony (lub podobny badziew) zamontowales i sieje zakluceniami indukujacymi się tu i tam (np. słabo zaizolowane przetwornice wysokiego napięcia od xenonow), albo też idacymi po masie bo nie ma filtru na wejściu zasilania

    a może sondy lambda, nie taka mieszanka

    czujniki walka rozrządu,

    przeplywka

    a może gaz źle wyregulowany i jest zła mieszanka na benzynie przez to (bo korekty LTFT się do gazu już dostosowaly)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 16:31
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 16:31
  3. [silnik] wypadanie zapłonów i dymienie
    Przez Domel w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 10:17
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-08-2010, 02:34
  5. Błąd zapłonu
    Przez ginspirations w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-01-2010, 16:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •