Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: M30B30 piec niegada jak trzeba

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Kacpersky
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    32
    BMW
    e32 730
    Skąd
    Nowy Dwór Gdański

    M30B30 piec niegada jak trzeba

    Szanowni forumowicze zwracam się z proźbą do was gdyż jestem w kropce parę dni temu stałem się posiadaczem 7mki chorowałem długo na ten model , do rzeczy auto zaniedbane przez poprzedniego właściciela widać odrazu ze skąpił kasy na auto wszystko po taniości np. wydech zerwane gumy na trytki dobrze ze nie na drut od przepustnicy biegnie jakaś sprężyna od tapczna Jakoś to tam dziś podregulowaliśmy lecz szału nie ma auto chcę doprowadzić do stanu przyzwoitego nie koniecznie części aso lecz wykonane porządnie bez druciarstwa robię to ze znajomymi dwoma kolegami oboje są mechanikami tylko ze jeden ledwo po technikum ukonczyliśmy razem a jego brat zdolny chłop średnio z czasem pracuje w rafineri i ma tez swoja 750 na glowie ddo rzeczy auto spala Bagatela 30L gazu kupiłem zestaw do regenracji parownika oraz fiter to na jutro ,auto sie niedogrzewa podczas jazdy na postoju ok termostat? kreci sie do 4500 tys zwykle później zmienia bieg rzadko kiedy do 5 tys nie jedzie jak na 3 litry co najwyżej buczy i się toczy ,zastana mnie sonda lambda czy nie jest uszkodzona przepustnica brudna niereaguje na pedał gazu jak trzeba widać ze strzeliła na gazie przepływka obsmarowana sylikonem ;/ jak sprawdzić czy sprawna 1 zawór klepie słychać wyraźnie wymiana szklanek? prosze o wypowiedzenie się ludzi którzy mogą mi pod sunać dobre rady oraz rozwiązania problemów pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Kacpersky ; 04-03-2013 o 18:58

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Wymienił bym przepustnice oraz przepływkę, instalacja gazu zwykłego zakłóca pracę skrzyni nie wiem czy blos też na początek proponował bym ci chociaż zmienić na blos albo jak możesz sekwencję lub wywalenie instalki bo na benzynie tyle samo cię wyjdzie jeździć a całkiem inaczej, w regeneracje zwyklorza bym się nie bawił bo to nie gaz do tego auta, Sprawdź podciśnienia węże oraz zweryfikuj szczelność dolotu, sprawdź ciśnienie cylindrów, działa na benzynie? co do skrzyni może nie działać kickdown, luzy zaworowe do regulacji są tam dźwigienki, wejdź sobie w pod forum E32 dział instrukcje schematy znajdziesz tam przydatne info. Na początek chyba tyle, to może odpowiadać za mułowate wchodzenie na obroty a na benie też tak jest czy nie działa ba PB, do weryfikacji styki kopułki zapłonowej i przynajmniej oczyszczenie ich grubym papierem ze śniedzi to samo zrobić z palcem, kable zapłonowe czy nie iskrzą jeśli nie spryskać wodą z jakieś butelki np płynu do szyb jeśli nadal nie iskrzą dotykać ręką mokrych jak nie kompie kable są okej, wykręcenie świec sprawdzenie ciśnienia jak piosałem wcześniej, sprawdzenie iskry na świecach ich koloru oraz szczeliny choć najlepiej wymienic odrazu na belu ultra dedykowane do silnika po 9zł/szt.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Kacpersky
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    32
    BMW
    e32 730
    Skąd
    Nowy Dwór Gdański
    Na PB nie trybi jutra wąż kupuje bo ten jest spraciały i jak go się ściśnie to cieknie z niego bezyna :P szok! pompę paliwa chyba trzeba będzie wymienić bo tylko na gazie lata pożal się boże , auto w dobre ręce trafiło zobaczymy kiedy skarbonka przestanie drążyć mi kielnie ;D szacowałem 1500zł że włożę lecz myślę ze to będzie stanowczo za mało ;)od nośnie gazu Blos według mnie najlepsza rzecz cena/jakoś jaką mogę zamontować puki co naprawie ten parownik później się wymieni nie wszystko na raz ;) jak dobrze zweryfikować czy dolot jest szczelny?

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    na początek wizualnie czy nie widać pęknięć można też zdąć gumy i je pościskać, Chłopie 1500 to ci frunie jak raz nawet nie zobaczysz kiedy i nie zobaczysz w co :P Niestety wiem jak jest i żeby tu motor przywrócić do stanu używalności potrzeba będzie koło 3 tyś, sama pompka może nie wystarczyć bo gdzie tu wtryski które mogą już być do wyżutki oraz regulator ciśnienia paliwa i oryginalna sonda lambda bo tu w zamiennik nie ma sie co nawet pchać, Podejrzewam że o tym motorze dawno ktoś zapomniał i do wymiany będzie jeszcze pompa wody termostat i cały układ zapłonowy być może łańcuch rozrządu i dźwigienki, przepływka przepustnica i raczej cały dolot bo ten nie wygląda okej, nie polecam przymierzać się do zamiennika bo wydasz pieniądze na darmo Tylko sprzęt firmy BERU i BREMI. W razie czego mam sprawne wtryski tanio do oddania od M30 bez lpg.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    Cytat Zamieszczone przez ManiacDrifting Zobacz posta
    Wymienił bym przepustnice oraz przepływkę, instalacja gazu zwykłego zakłóca pracę skrzyni nie wiem czy blos też na początek proponował bym ci chociaż zmienić na blos albo jak możesz sekwencję lub wywalenie instalki bo na benzynie tyle samo cię wyjdzie jeździć a całkiem inaczej, w regeneracje zwyklorza bym się nie bawił bo to nie gaz do tego auta, Sprawdź podciśnienia węże oraz zweryfikuj szczelność dolotu, sprawdź ciśnienie cylindrów, działa na benzynie? co do skrzyni może nie działać kickdown, luzy zaworowe do regulacji są tam dźwigienki, wejdź sobie w pod forum E32 dział instrukcje schematy znajdziesz tam przydatne info. Na początek chyba tyle, to może odpowiadać za mułowate wchodzenie na obroty a na benie też tak jest czy nie działa ba PB, do weryfikacji styki kopułki zapłonowej i przynajmniej oczyszczenie ich grubym papierem ze śniedzi to samo zrobić z palcem, kable zapłonowe czy nie iskrzą jeśli nie spryskać wodą z jakieś butelki np płynu do szyb jeśli nadal nie iskrzą dotykać ręką mokrych jak nie kompie kable są okej, wykręcenie świec sprawdzenie ciśnienia jak piosałem wcześniej, sprawdzenie iskry na świecach ich koloru oraz szczeliny choć najlepiej wymienic odrazu na belu ultra dedykowane do silnika po 9zł/szt.
    Na początek wystarczy plus pod kompa przydało by się podłączyć abyś nie powymieniał na darmo pół osprzetu. Gaz tylko sekwęcja- na alegro nowe zestawy bez butli i przewodów nie są drogie, sam to upchniesz a gazownik tylko wysteruje! bo szkoda przepływki która słono kosztuje. A 1,5k to się wkłada od razu w zadbany egzemplarz.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Puki nie uruchomi pb to komputer mu za wiele nie pokaże tz nic konkretnego bo pewnie błędów od pyty a praktycznie każdy osprzęt sprawdzi się wizualnie co będzie podstawą do wymiany nie wierze że rzeczy jak przepływka czy układ zapłonowy mają się dobrze. Tak samo wtryski gaz ma zanieczyszczenia a jak długo nie chodziła na benie to poprostu gaz je zabił pozaklejał i wogóle zapewne nie nadają się do niczego.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    Są rzeczy które da rade na oko sprawdzić :D , ale do sądy czy czujnika temp. w przepływce to nawet okulary mojej babci i nie pomagają:D. Ale fakt trzeba pb uruchomić a potem komp.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar Kacpersky
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    32
    BMW
    e32 730
    Skąd
    Nowy Dwór Gdański
    Ogółem to obraz nędzy i rozpaczy przepływka do wymiany wedlug mnie jak widać ze poklejona sylikonem to raczej nic dobrego z nią nie jest i sonda tez kibel panowie co sądzicie o ori częściach lecz używanych według mnie maja one o niebo lepsza jakość jak zamienniki

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    no jeśli chodzi o przepływkę to raczej innej opcji nie masz niż używana, sonde w ostatecznosci też mozesz kupić używaną ale zadbaj żeby to był bosch z wtyczką oraz żeby główka sondy miała jasny kolor wtedy znaczy że działała, pompkę paliwa również możesz kupić używaną, przepustnice, regulator ciśnienia paliwa i wtryski, oczywiscie swiece kable i kopulka z palcem widze tu tylko nowe i danych firm Kable BERU świece BERU kopułka z palcem BREMI.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    Sprawność przepływki nie ocenia się po silnikonie na deklu. Co chodzi o części używane, jeśli są sprawne to jak najbardziej. Co chodzi o zamienniki to czasami jest duży kłopot- niedziałają wogule!

Podobne wątki

  1. jak sprawdzić wtrysk? m30b30
    Przez I_Love_7 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 19:55
  2. [E38] L7 - chyba więcej nie trzeba mówić :)
    Przez Saillupus w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 21:43
  3. [navi] NAVI nie działa tak jak trzeba
    Przez gaga74 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 18:57
  4. Ile trzeba mieć, żeby miec...
    Przez M@rcin w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 19:48
  5. trzeba miec fantazje dziadku :)
    Przez ADASIO w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-11-2008, 19:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •