Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 101

Wątek: Wszystko puka stuka ,niewiadomo gdzie szukac przyczyny.Zawieszenie , wygłuszenie auta

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    175
    BMW
    e38 740 1999r m62
    Skąd
    Toruń

    Wszystko puka stuka ,niewiadomo gdzie szukac przyczyny.Zawieszenie , wygłuszenie auta

    Siema.Jak w temacie jade autem i na dziurach lekkich juz przy 70 km/h slychac cale zawieszenie przod i tyl w sumie nawet przy 40 km/h .Slychac wszystkie kola i tez jakby drzwi miala luz na zawiasach i pukaly.Pewnie nikt mi nie pomoze ale postanowilem i tak zapytac.Pozatym szum wiatru juz przy 70 km/h a jak mocno wieje to przy 60 pozniej to jest juz naprawde glosno powyzej 200 km/h.
    Wymieniane
    -szyby podwójne cos jakby po tej wymianie bylo duzo glosniej (wymienialem pare rzeczy i auta nie mialem poltora miecha i tez nie mam porownania jakby bylo przed i po bo to sporo czasu.Ogarnial jeszcze nadmuch nad radiem który nie dzialal od stronu kierowcy.Ten co jest na srodku .Pozniej wstawilem zwykle z powrotem ale bez roznicy.
    -szyby wymieniana i wklejana na nowo przednia w nordglass>Czytalem o motywie ze trzeba zalozyc nowe podkladki pod szybe a moze oni tylko uszcelke wymieniali
    -amory sprezyny z tylu na nowo (jedna byla peknieta w dwoch miejsach to wymienilem) zadne
    -wymiana dróżków od stabilizatora z przodu i tuleji stabilizatora.
    -wachacz z tylu jeden
    -ogolnie ani zaden mechanik ( trzy obiektywne osoby sprawdzaly cale zawiesznie ) ani szarpaki nic nie wykazaly.
    -odnosnie szyb bocznych ktore byly wymieniane to rozebralismy boczki i sprawdzalismy czy wszsytko jest jak byc powinno no i jest.
    Mysle ze to moze byc gdzies walniete wygluszenie samochodu i dlatego wachacze slychac tak glosno .Jakis dzwiek napewno wydaja a moze przez to ze cos nie tak z wygluszeniem to tak glosno slychac.Uznaje za malo prawdopodobne zeby ze wszystkimi kolami (wachaczami) przod tyl lewa prawa bylo cos nie tak wiec prosze was o pomoc jak to wszystko ,,ugryźć,, .
    Dzwieki stukanie pukanie ,na kierownicy tez czuc kazda dziure dosyc mocno ,Stukanie pukanie za kazdej strony przod tyl lewa prawa.Pomalu sie zastanawiam czy nie wrocic do e34 ktore mialem tyle ze z v8 albo 535 .To auta sie duzo lepiej prowadzilo moim zdaniem i bylo lepiej wygluszone.Nie mowie teraz wzgledem mojej ale jakiejkowliek e38 w dobrym stanie (jezdzilem paroma) Jak ktos ma propozycje to moglbym sie zamienic z doplataa le to juz off topic.
    Pozdrawiam i prosze o pomoc .

  2. #2
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    masz szyberdach wymieniałeś tuleje w dolnych wahaczach bumerangach

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Siema Bartek, zdaje się że dzwoniłem do Ciebie jakiś czas temu w sprawie podwójnych szyb :)
    Odstawiłem dzisiaj auto do mechanika i będę miał wymieniane przednie amory na sachsy + wszystkie zużyte elementy zawieszenia na częściach lemfordera. Też szału dostawałem z hałasem i słabym tłumieniem, czułem wszystko w kierownicy a na niektórych dziurach to myślałem że mi się kokpit rozleci :D W tym tygodniu będę miał zrobione to napiszę, czy to coś dało. Odebrałem też z ASO uszczelkę szyby czołowej i pewnie jakoś w przyszłym tygodniu umówię się na jej wymianę (razem z gumowymi podkładkami), bo mi szumi gdzieś w prawej górnej części przy łączeniu z dachem.
    Mi na dodatek świszczy powietrze z prawej tylnej szyby bocznej (lubię jak mnie ktoś wozi moją 7er i siadam wtedy na miejscu prezesa :D ), mimo że na oko wszystkie uszczelki są całe... Przy prędkościach powyżej 120km/h komunikacja pasażerów z tyłu z kierowcą jest naprawdę utrudniona.

  4. #4
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Kupiłeś takie auto, czy to są objawy po tych naprawach o których napisałeś? Słychać te wszystkie dźwięki z zewnątrz?

    E38 ma pod dywanem kilka na prawdę grubych kawałków tworzywa coś jakby styropianu, sam styropian też jest w samej wykładzinie gdzieś w przedniej części. Od dołu główne wygłuszenie to chyba nadkola.. Auto musiałoby być spawane z kilku żeby te wygłuszenia uległy zniszczeniu bądź tam ich nie było, tak więc to bym wykluczył.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    175
    BMW
    e38 740 1999r m62
    Skąd
    Toruń
    Mozesz opowiedziec cos wiecej o tych wygluszeniach w podlodze ? .A jedno nadkole z przodu po prawej albo lewej mam lekko nadarwane i jest szpera ale zakleilem tasma w kolo i nie bylo roznicy.mozesz cos z tym wygluszeniem w podlodze nie tak.mam szyberdach ale juz go zakleilem izolacja calego z gory wszystkiw krawedzie i nie ma roznicy zandej.szyby tez oklejalem z zewnatrz wewnatrz tez.ciezko mi stwierdzic czy to po tych wymieniach bo jak wspominalem auta nie mialem poltora miecha.Ale moim zdaniem jak kupilem to tak nie bylo dopiero jak odbieralem to cos nie tak bo kooega mu szyby na podwojne zmienial.ale ciezko mi stwierdzic czy to typowo po tym bylo czy sie samo zrobilo.za duzo czasu minelo zebym to stwierdzil.Nie wymienialem tuleji w przednuch bumerangach chyba.ale nie ma zadnych objawow zuzycia.kolo sztywne porusza to tak nic stukalo za bardzo.waszym zdaniem po zdmontowaniu wachaczy mozna cos stwierdzic wiecej jak sie wezmid do reki czy moga byc zuzyte i moze byc nic nie widac.jak nie jade na dziure fo slysze przod a za chwule tyl auta.Czyli z tylem tez cos moze byc nie tak.z tylu wymieniano tuleje i jeden bumerang.

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jeśli przy wymianie szyby nie zostały założone takie gumowe podkładki oporowe ,to będzie szumieć.

    Jak znam "fachowców" to nawet nie mają o tym zielonego pojęcia :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    175
    BMW
    e38 740 1999r m62
    Skąd
    Toruń
    No ale co myslusz zs jak zdejmowali to musieli zdemetowac te podkladki ? Mize drugi raz zalozyli te same czy malo prawdopodobe ?

  8. #8
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Te podkładki sa koło kleju od szyby i jak się wycina ten klej to i te podkładki.

    Potem trzeba je nowe nakleic odpowiednio żeby miała gdzie woda ściekać jak jest dach otwierany i na dole żeby nie poszła za blisko karoserii bo potem włąśnie szumi :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    175
    BMW
    e38 740 1999r m62
    Skąd
    Toruń
    No ale mozna ze starej szyby wziasc i wkleic na nowo.Pytania z poprzednich moich postow nadal sa bez odpowiedzi jesli ktos je zna to niech napisze.Moze z wasza pomoca jakos przeoram ten temat.

  10. #10
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Dziwna sprawa, nie mogę do końca zrozumieć, zostawiłeś auto na 1,5 miesiąca, wymienili Ci w tym czasie szyby i zawieszenie i po tym zabiegu w aucie jest bardzo głośno, jest duży szum i skrzeczy zawieszenie, a Ty nie możesz sobie przypomnieć czy przed wymianą tego wszystkiego było tak samo czy lepiej?

    Słychać te hałasy z zewnątrz?

    Weź kogoś do samochodu i nagraj filmik nawet telefonem, jeżeli to jest takie głośne to spokojnie będzie słychać. Wygłuszenia w podłodze jak pisałem wcześniej, raczej nie możliwe a wszystko co o nich wiem już napisałem.

Podobne wątki

  1. Bezpieczniki gdzie ich szukac ?
    Przez tygrysek2002 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-07-2017, 08:13
  2. Ciągłe błędy napięcia - gdzie szukać przyczyny?
    Przez Michal750 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-12-2012, 21:18
  3. [E38] gdzie szukac czujnik edc
    Przez krilan7 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2011, 16:06
  4. [ zawieszenie] Coś puka na łukach!?
    Przez Aldik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 01:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •