Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Dokładka Xenonów

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    72
    BMW
    BMW E38 3.0i
    Skąd
    Chorzów

    Dokładka Xenonów

    Witam zastanawiam się nad założeniem xenonów nie ori. bo ori.wyjdzie za duży koszt.
    Co myślicie o jakichś xenonach z alledrogo? Co ewentualnie kupić prosze o rady.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    Ja mam 5000 o barwie białej i dopiero coś tam widzę, gorzej jak popada i zachlapie reflektory więc spryskiwaczę są raczej konieczne. Co chodzi o poziomowanie to przy sprawnym zawieszeniu i regulacji uważam że jest zbędne. Ori poziomowanie też działa z opużnieniem. Co chodzi o xenony to też zależy gdzie mieszkasz i jak zapatrują sie na to struże prawa:D. Prawidłowo ustawione lampy nie oślepiają i poprawiają widoczność w nocy!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    tobie chodzi o te chinskie hid??

    ja to zalozylem i wd mnie swieci lepiej niz zarówa, no i lepiej wygląda

    ja mam 6000 ale moglem kupic 5000 bo troche wpada w niebieski

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    72
    BMW
    BMW E38 3.0i
    Skąd
    Chorzów
    Ja też myślałem nad 6000 ale jak piszesz że wpada w niebieski to raczej zaopatruje sie w 5000 co do marki xenonów nie wiem jakie kupic czy hid czy jakieś inne prosze o doradztwo.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez laki7 Zobacz posta
    Ja mam 5000 o barwie białej i dopiero coś tam widzę, gorzej jak popada i zachlapie reflektory więc spryskiwaczę są raczej konieczne. Co chodzi o poziomowanie to przy sprawnym zawieszeniu i regulacji uważam że jest zbędne. Ori poziomowanie też działa z opużnieniem. Co chodzi o xenony to też zależy gdzie mieszkasz i jak zapatrują sie na to struże prawa:D. Prawidłowo ustawione lampy nie oślepiają i poprawiają widoczność w nocy!
    spryskiwacze i poziomowanie to prawny obowiązek aut z xenonami a nie widzimisię

    i nie bez powodu

    no chyba że chcesz ryzykować nie przejście przeglądu technicznego a przede wszystkim nie wiesz jak, ale chcesz zostać burakiem swiecacym innym kierowcom długimi po oczach jak coś włoży do bagażnika albo jak kogoś wiezie z tylu

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    spryskiwacze i poziomowanie to prawny obowiązek aut z xenonami a nie widzimisię

    i nie bez powodu

    no chyba że chcesz ryzykować nie przejście przeglądu technicznego a przede wszystkim nie wiesz jak, ale chcesz zostać burakiem swiecacym innym kierowcom długimi po oczach jak coś włoży do bagażnika albo jak kogoś wiezie z tylu
    Kiedyś oglądałem fani czterech kółek, z lexusem ls 400. I właśnie tam w GB montowali Xenony aby poprawić bezpieczeństwo i widoczność i nie było problemu na przeglądzie mino braku poziomowania! Poprostu dobrze ustawione światła i tyle. Prosze powiedz mi dlaczego według ciebie jest to złe?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    72
    BMW
    BMW E38 3.0i
    Skąd
    Chorzów
    Shebi nie żyjemy w 16 wieku w dzisiejszych czasach przeglądy nie są dla nikogo problemem a wypowiedzi typu burak zostaw dla siebie.Ja ciebie nie obrażam to trzymaj swoje wargulce na miejscu i nie wypowiadaj się jak nie musisz.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    A więc panowie to wygląda tak. Jeśli mamy sprawne amortyzatory,regulacje świateł i poprawnie ustawione reflektory to nikogo nie będziemy oślepiać i stwarzać żadnego zagrożenia, wręcz przeciwnie, będziemy widzieli lepiej np. dzieci idące poboczem itp. Ale jeśli zaniedbamy regulację lub mamy pourywane zaczepy,mocowania lamp to niestety będziemy oślepiać:(. Na swoim przykładzie-spryskiwacze są raczej niezbędne! Co chodzi o przeglądy to ja jestem za tym aby skoro już płace za to niech mi sprawdzą autko a nie tylko vin. Ja i wielu ludzi dbam o swój samochód i wszystko jest ok, ale jeżdżą także wraki które absolutnie nie powinny być dopuszczone do ruchu, a przegląd przechodzą-za flaszkę.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    http://7er.pl/showthread.php/26118-E...y-podejd%C4%85

    Jak inaczej nazwac ludzi co jezdza na nie ori xenonach? Sam przez dlugi czas bylem burakiem ktory jezdzil na hid. Ale zainwestowalem w ori xenon i juz burakiem nie jestem :p
    A tak na powaznie to ja zainwestowalem w lampy ori z xenonem i naprawde warto. W deszcz czy snieg masz dobra widocznosc a z hid to tylko tak sobie swieci i innych oslepiasz i nie wazne jak ustawisz swiatla. Barwa swiatla zdradzi ze to nie ori swiatla. A ci co widzieli filmik o lexusie z uk to sorry ale te swiatla nadal sa illegal nawet w uk. Tylko Policja ma to w dupie tu, ale sa dni ze Policja ma program wylapania w danym rejonie iles aut z nielegalnymi tablicami rejestracyjnymi np. Zamiast rej ma miec we34 whl to niektorzy se robia rej. W e 34 w h l to juz jest illegal. Takze czekam na dzien w ktorym beda wylapywac tych co jezdza na hid.
    Ostatnio edytowane przez mcdziubek ; 04-03-2013 o 20:59
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    Wyregulowane xenony nie oślepiają. Poziomowanie w ori także działa z opużnieniem. A jeśli mam dzięki lepszej widoczności nie potrącić jakiegoś przechodnia to ja także mam to w d.... .

Podobne wątki

  1. [elektronika] czujnik poziomowania xenonów
    Przez Artek410 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-12-2012, 10:38
  2. Czujnik położenia xenonów
    Przez przemo9999 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 07:30
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-03-2009, 07:25
  4. Rozbiórka xenonów po lifcie
    Przez Aldik w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2008, 21:31
  5. [ elektryka] Regulacja xenonów ...
    Przez Aldik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 00:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •