Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: zdjety gril i co dalej?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław

    zdjety gril i co dalej?

    Witam,
    udalo mi sie zdjac gril bez uszkadzania go za pomoca mlotka i malego pienka:-) i teraz pytanko z prawej strony mam jakas wajche metalowa jakby od otwierania maski, ale ruszam tym ciagne, popycham i maski nadal nie moge otworzyc:/ widzialem tam jakas linke, ktora szla w kierunku lewego reflektora(stojac przodem do auta) lekko ja pociagnalem i niestety zerwala sie calkiem, prosze o rady jak uporac sie z ta maska, poniewaz rzeczoznawca musi mi zerknac do srodka,aby odczytac nr itd:/

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    114
    BMW
    750iL
    Skąd
    wawa
    Calkoem sie zerwala ta idaca na lewa strone?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Często się to zdarza. Nit, którym jest zakończona linka wyskoczył z mocowania. Mi się tak zrobiło, kiedy spuściłem olej do wymiany, a nie mogłem otworzyć maski, żeby wlać nowy - auto uziemione na podjeździe u znajomych ;-)
    Poradziłem sobie, profilując kawałek druta w haczyk i praktycznie po omacku, przez zdjęty grill, udało mi się po godzinie prób, zahaczyć i otworzyć.
    Po tej przygodzie zaczepiłem w miejscu, które dojrzysz po otwarciu opaskę, którą teraz w razie co mogę odszukać i awaryjnie otworzyć lewy zamek. A na linkę dołożyłem malutką podkładkę, żeby nie przechodziła przez mocowanie.
    Wiem, że to druciarstwo i powinienem zmienić linkę, ale musiałem coś szybko wymyślić i tak już zostało ;-)
    Ostatnio edytowane przez chytrusek ; 28-02-2013 o 17:34

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    chytrusek, dzięki za pomysł, zrobię tak samo :D awaryjny haczyk do otwierania lewego zamka, bo czasami też mam problem.
    W sumie ja opanowałem otwieranie zamka prawego (od strony kierowcy) a z tym drugim zawsze problem.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    u mnie chyba dwóch nie mogę otworzyć:/nawet nie wiem, gdzie tam co się znajduje mogę prosić jakieś wskazówki?:D

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    jak masz zdjęte nerki to zamek od kierowcy otworzysz od razu, jak masz linkę na nim to widzisz gdzie biegnie, nawet palcem wyczujesz gdzie jest zahaczona, wtedy pchniesz czym w tą dźwigienkę co jest do linki np wkrętakiem i zamek otwarty. Od strony pasażera gorzej, poradzono mi bym zrobił z drutu haczyk i na wyczucie próbował go zaczepić na wysokości zamka, ale nigdy mi się to nie udało. Za to zrobiłem nacięcie we wlocie tak na wysokości zamka i palcem znajduję dźwigienkę i pociągam.

    jak znajde opisy w necie to zaraz ci wkleję w ten post

  7. #7

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    345
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wałbrzych
    słuchajcie nie zakładając nowego tematu, standardowo nie moge otworzyc maski jeden zamek puszcza (od kierowcy - anglik) a drugi trzyma. Jak widac na zdjeciu musiala wypaść linka


    mam prośbe czy ktoś może mi zrobić zdjecie otwatrej maski a dokładnie tego zamka gdzie ta linka wchodzi ? mało co widać i nie za bardzo wiem gdzie grzebać drutem żeby to otworzyć
    moj e-mail rafal.hadera@gmail.com z góry dziekuje.

Podobne wątki

  1. nerki , atrapa ,gril
    Przez lukasz7 w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 18:55
  2. Rozbite auto i co dalej
    Przez jarogmur w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-06-2010, 13:50
  3. Nowy gril chrom :)
    Przez max w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2009, 08:49
  4. [ blacharka] Szeroki gril 750i 93r.
    Przez rodzinabmw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-12-2008, 20:14
  5. kupiłem i co dalej ???
    Przez MICRO_GAMES w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-09-2008, 14:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •