Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: błotnik-tył

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zdzichu290186
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    381
    BMW
    było E32 735 R6
    Skąd
    GDYNIA/ ORNETA

    błotnik-tył

    Koledzy, chodzi o błotnik tył lewa i prawa strona.
    Moje są pognite zaraz nad zderzakiem, namierzyłem na szrocie budę e32, która ma zdrowe te elementy, ale teraz powstaje pytanie, jak rozsądnie je wyciąć, żeby nie ich nie zepsuć, a i żeby ładnie je wstawić w miejsce moich.



    Może jakieś propozycje w jaki sposób go wyciąć??
    Ja osobiście zastanawiałem się czy nie najlepiej by było ciachnąć go przy tylnym słupku przy szybach.

    Czekam na sugestie

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    a może masz zgnite tylko do przetłoczenia wtedy lepiej poprostu wspawać pasek. Wyciąć było by dobrze z zapasem i wstawić po rancie nad wlewem lub tym wyżej no i wyciąć do rantu pod lampą tył. Coś jak zaznaczyłeś będzie dobrze jedyne co to możesz mieć problem z wycięciem go z wnęki nadkola bo tam blacha jest 2 warstwowa.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zdzichu290186
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    381
    BMW
    było E32 735 R6
    Skąd
    GDYNIA/ ORNETA
    Cytat Zamieszczone przez ManiacDrifting Zobacz posta
    a może masz zgnite tylko do przetłoczenia wtedy lepiej poprostu wspawać pasek.
    tak jest, ale ten sposób by wydał z lewej strony, prawa strona jest trochę gorsza bo kiedyś musiala być jakaś przygoda, ponieważ widać pękniętą szpachlę:(

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    wiec poprostu z lewej zrób na łatkę bo jeśli się tak da to lepiej a z prawej wstaw całośc i już tylko na spokojnie bo spasować wcale nie jest tak łatwo a jak już będzie pospawane to trudno zrobić korekte.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zdzichu290186
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    381
    BMW
    było E32 735 R6
    Skąd
    GDYNIA/ ORNETA
    Cytat Zamieszczone przez ManiacDrifting Zobacz posta
    z prawej wstaw całośc i już tylko na spokojnie bo spasować wcale nie jest tak łatwo a jak już będzie pospawane to trudno zrobić korekte.
    No właśnie, chodziło mi o to jak najrozsądniej to wyciąć, żeby było to później w miarę łatwo wpasować, żeby lipy nie było.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    wytnij sobie z zapasami ja mysle ze najlepiej nad rantem wstawiac bo po rancie jak bys wsawił to bys miał później fale dunaju nie rant. + do tego malujemy po wierzchu podkładem czekamy aż wyschnie i od środka spaw jakąś olejną antykorozyjną nie na odwrót bo przesiąkająca farba olejna przez spawy nie pozwoli nałożyć ci podkładu. jak tak zrobisz to będzie wszystko okej. Znajdź jakiegoś rozsądnego blacharza i zrobi ci to w oka mgnieniu ale niech uważa jeśli wstawiany element będzie wraz z fragmętem wnęki drzwi żeby za bardzo elementu nie cofnął albo nie wpuścił do środka bo wtedy zrobi sie okropna szczelina której nie będzie się dało ustawić albo nawet nie będziesz mógł zamknąć drzwi. A jak ci sie czują trójkąty z błotnikach te małe części pod małą listewką? bo jak tam też coś masz to zrób w pakiecie odrazu wszystko.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zdzichu290186
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    381
    BMW
    było E32 735 R6
    Skąd
    GDYNIA/ ORNETA
    Cytat Zamieszczone przez ManiacDrifting Zobacz posta
    trójkąty z błotnikach te małe części pod małą listewką? bo jak tam też coś masz to zrób w pakiecie odrazu wszystko.
    Tam jest wszystko ok. Jedynie pognite są te miejsca o których pisałem, i nie wiem czy może ktoś coś rzeźbił już wcześnieji coś nieudolnie zrobił, czy może to być winą jazdy bez nadkół z tyłu. Bo musiałem ten element uzupełnić.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Ja kiedyś w swojej poprzedniej E32 730i miałem wstawianą tylną częsć błotnika lewego właśnie pod rantem...tym co z prawej idzie nad wlewem...gość zrobił to dobrze i nie było śladu ani żadnych fal dunaju jak Marcin wspomniał...też kupiłem całą cwiartke i chciałem,żeby wstawił tak jak zaznaczyleś u siebie ale blacharz wybrał łatwiejszą opcje...byłem trochę zły za to na niego...osobiście radziłbym dobrego blacharza,który zgodzi sie wstawić tak jak zaznaczyłeś...szybę niestety trzeba wyciągać.Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •