Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Rozbieranie E32 na części - o czym nie zapomnieć

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Trolcio735
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    178
    BMW
    735iA E32
    Skąd
    Jawor/Wrocław

    Rozbieranie E32 na części - o czym nie zapomnieć

    Witam!
    Znalazłem dobrze wyposażoną e32, która w agonalnym stanie trafiła na szrot.
    Chciałbym was poprosić o pomoc w kilku kwestiach:
    - Autko ma przewietrzanie i AUC, moje nie. Co wyciągnąć żeby hulało u mnie?
    - Czy warto przełożyć do siebie EML? Proszę o plusy i minusy tego rozwiązania technicznego, oraz liste rzeczy, które trzeba wziąć. Plus jest chyba taki, że tylko przy tym rodzaju przepustnicy można było mieć ASC, więc chyba trzeba by wziąć jednocześnie sterownik ABS. Wychodziło fabrycznie ASC ze szperą bo mi się nie wydaje?
    - Spryskiwacze reflektorów i halogenów. Zbiornik, zderzak z rurkami i moduł GM? Wiązka będzie już położona fabrycznie w moim aucie?
    - Żeby wyciągnąć mechanizm wycieraczek wystarczy wyciągnąć wentylator nagrzewnicy? Ścianka grodziowa jest już wywalona.

    EDIT
    Dowiedziałem się już, że do przewietrzania wystarczy podpiąć do wolnej czarnej kostki przekaźnik znajdujący się nad schowkiem pasażera. Dokładnie stąd: http://7er.pl/showthread.php/12116-e...przewietrzanie.
    Można zrobić to też na "drut" i będzie działać...
    Ostatnio edytowane przez Trolcio735 ; 26-02-2013 o 08:44

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    ASC wychodziło ze szperą ale radze ci sobie darować bo to jest problemowe a do tego miał byś tyle przekładek że nawet sobie sprawy nie zdajesz cała wiązka silnika przepustnica pedal gazu z potencjometrem chłopie.... Ja jak miałem ASC to marzyłem o linkowej przepustnicy a ty chcesz na odwrót ja + żadnych nie widzę a takie asc które odcina tylko pedał gazu można sobie w tyłek wsadzić. Jak ta E32 o której piszesz to 735 automat to mi wyciągnij sterownik skrzyni biegów jak będzie w niskiej cenie to odkupie od ciebie

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Trolcio735
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    178
    BMW
    735iA E32
    Skąd
    Jawor/Wrocław
    Myslalem tylko, ze jak jest opcja to czemu nie, w szczegolnoscui, ze teraz po zalozeniu szpery jak jest slisko, boje sie udostepnic kluczyki dziewczynie (dopoki jej nie naucze kontrolowania poslizgu :-D). No ale jak to tyle je...nia, ze trzeba wiazki przekladac to sobie odpuszcze...
    Swoja droga to ciekawe bo mam na linke, a mam wtyczke na asc, wiec pewnie moze i wiazka jest przygotowana pod to.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Szpera nie czyni z miejsca samochodu który sam zarzuca jeśli specjalnie nie doda się gazu. Nie bój się bo z tym ASC jest jeszcze gorzej Dziewczynie albo powiedz niech w zakrętach dla pewności ujmuje gazu albo kup jej drugie auto, zrobić się da ale pracy jest bardzo dużo, zobacz na tej ze szrotu że nawet czujnik na chłodnicy jest inny no i obudowa termostatu inna i dodatkowy czujnik bardzo dużo roboty a nie masz pewności w jakim stanie jest przepustnica eml ani czy komputer eml działa prawidłowo, Ja bym sobie odpuścił. Bo w tą stronę będzie trudno a w przypadku jak czegos nie zrobisz to samochód będzie ci jechał w awaryjnym i nie więcej niż 20 ... sterownik do abs też inny. W drugą stronę już łatwiej by było.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Trolcio735
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    178
    BMW
    735iA E32
    Skąd
    Jawor/Wrocław
    Dobra kwestie EML obrzydziłeś mi do tego stopnia, że już nawet o tym nie myślę... Co do sterownika skrzyni to ile mógłbyś za niego dać? Zapytam ile gościu będzie za niego chciał i ew. rzucę mu Twoją ofertę pomniejszoną o koszt wysyłki i zobaczę co powie.

    Dobra, a co z resztą gratów?

  6. #6
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    co ona tam jeszcze ma ?może też coś łykę :)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    To znaczy trolcio chciałbym dać jak najmniej spytaj się ile by chciał no ja jakieś groszowe sprawy bym dał bo mi jedynie jedna rzecz potrzebna ze sterownika :)

    Z auc nie wiem o co biega dokładnie w tym systemie wydaje mi sie że jakaś wiazka jest potrzebna bo to wchodzi w panel i obc i już powinno działać. Posiadam przewietrzanie ale nie wiem co dokladnie się na to składa.
    EML mamy wyjaśnione :D
    Do sprysków potrzebny ci będzie przekaźnik z małej skrzyneczki spod maski no zbiornik i oczywiscie też pompka instalacje w aucie powinieneś mieć jeśli nie masz intensywnego spryskiwania to też manetka i zbiorniczek.
    z wycieraczkami nie wiem.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 26-02-2013 o 18:29

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Trolcio735
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    178
    BMW
    735iA E32
    Skąd
    Jawor/Wrocław
    Generalnie takie pierdółki jak drewno w połysku, roletki czy klamki liftowe, które mi się w oko rzuciły to wyszarpałem stamtąd szybciej niż Reksio szynkę z michy...
    Z ciekawych rzeczy co zostało to tylna roleta w prądzie, która nie działa niestety. W półce zostały wyrżnięte 2 otwory na głośniki dlatego jej nie brałem chociaż coraz bardziej nad tym myślę, że można to doprowadzić do ładu.
    W pakiecie wziąłem zestaw do skompletowania volleder w beżu ale tylko parę elementów nadaje się do czegoś bo np boczek ma uchwyt i schowek skórzany beż a reszte szary plastik. Taka lipa...
    A co byś potrzebował to rzucę jeszcze okiem jak będę na miejscu.

    EDIT
    teraz sobie przypominam, że ma pełen shadow-line diamant schwartz i chyba ori black-hella
    Ostatnio edytowane przez Trolcio735 ; 26-02-2013 o 18:41

  9. #9
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    czyli albo ty masz co potrzebuję albo nie działa ;)!! wersja z hakiem czy bez?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Trolcio735
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    178
    BMW
    735iA E32
    Skąd
    Jawor/Wrocław
    Z ori hakiem :) Ku Twojemu niezadowoleniu, wyszarpałem też do mojej :D

Podobne wątki

  1. Czym się zajmuję..w czym jestem dobry ...:)
    Przez Roobs w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 20:58
  2. [ elektryka] Rozbieranie zmieniarki CD
    Przez Cichy w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-06-2009, 12:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •