Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Tylne głośniki do e32

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubas525
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    108
    BMW
    BMW 730iA V8 (e32) , BMW 528i Touring (e39)
    Skąd
    Lipsk

    Tylne głośniki do e32

    Cześć!

    Nowy sezon zbliża się wielkimi krokami, więc czas się zająć projektami, które były skrupulatnie obmyślane przez całą zimę :) Już mówię o co chodzi. Niestety tylnych głośników w mojej beciulce ząb czasu nie oszczędził i już słychać oznaki ich zmęczenia. Zastanawiam się nad zmianą, na coś większego tzn. szłyszałem, że można wstawić tam większe głośniki od ori, nie czyniąc wielu szkód w półce:) Ma nie być żadnych zmian widocznych z zewnątrz. Chodzi mi o coś, co będzie przede wszystkim dobrze brzmiało. A że mam lekkie zboczenie na punkcie audio, boję się, że polecę na firmę i na cenę... bo wiadomo... droższe to lepsze :) Ale nauczony tym, że nie wszystko drogie = dobre, radzę się Was co by tam zamontować! Nie mam doświadczenia w car audio w przeciwieństwie do domowych zestawów i nie wiem na co zwrócić uwagę. Jakbyście mi mogli jakieś sensowne głośniczki zaproponować. Myślę, że budżet 500 zł, na ten sprzęt spokojnie starczy.... aaa i zapomniałem dodać, będzie to chodzić pod Bavarią Pro RDS


    Z góry wielkie dzięki za tipp
    Pozdrawiam :)

    P.S. żeby uniknąć postów typu: najlepiej wywal wszystko itp. mówię, że przód gra według mnie zadowalająco i na razie nie zamierzam tam nic zmieniać :D
    Ostatnio edytowane przez Kubas525 ; 24-02-2013 o 17:43
    http://7er.pl/album.php?albumid=284&attachmentid=4946 <-- moja 7er :)

    BMW
    Freude am Fahren

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar pio
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    30
    BMW
    e39 tds, e38 730, SS900
    Skąd
    SH
    Skoro masz doświadczenie w domowych zestawach, to pewnie wiesz, że do dobrego stereo wystarczą w samochodzie porządne zestawy na przodzie.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubas525
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    108
    BMW
    BMW 730iA V8 (e32) , BMW 528i Touring (e39)
    Skąd
    Lipsk
    Masz rację, jednak nagłośnienie pokoju jest troszkę inne jak kanciastego wnętrza samochodu. Tak jak napisałem, przodu nie ruszam. A chcę dowartościować tył :)
    http://7er.pl/album.php?albumid=284&attachmentid=4946 <-- moja 7er :)

    BMW
    Freude am Fahren

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Cokolwiek robisz zaczynaj od przodu, tam szukaj dzwięku!!! Tył to ewentualne uzupełnienie przodu ale w konkretnym zestawie a nie jako coś co uzupełni ori muzykę. Szkoda siana na tył!!! Zamiast głośników do tyłu wygłusz drzwi. W twoim wypadku jeszcze, gdy zalezy ci na ori radiu ...dałbym samą jednostkę sterująca to "tuningu". Wtedy bedzie to sensownie wydane siano z efektem na przyszłość:)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubas525
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    108
    BMW
    BMW 730iA V8 (e32) , BMW 528i Touring (e39)
    Skąd
    Lipsk
    Yhym.... Czyli radzisz, jak coś, to już wszystko wymienić i stworzyć jeden zestaw? Uparłem się na zmianę tych tylnych głośników, ponieważ jeden już trzeszczy i w sumie to był powód mojej złości. Chciałem dać coś, co da mi trochę "mięsistego" basu, jednak nie narzucającego się. Osobiście cenię sobie najbardziej średnie pasma dźwięku i dlatego nie odczułem potrzemy zmieniać przodu. A ewentualnie miałbyś coś fajnego polecić "za rozsądne pieniądze" i grającego wystarczająco? A co do oddawania do tuningu, to jestem mocno sceptyczny, ponieważ po ostatniej interwencji "fachowca" do mojego wzmaka założył mi bezpiecznik 5A w miejscu na 0.5A więc wiesz... nie muszę kończyć, jak się to skończyło przy zmianie źródła dźwięku....nie mam nikogo sprawdzonego, kto by mi to ogarnął :/
    Ostatnio edytowane przez Kubas525 ; 24-02-2013 o 20:07
    http://7er.pl/album.php?albumid=284&attachmentid=4946 <-- moja 7er :)

    BMW
    Freude am Fahren

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Głosnik tylny to ostatnia rzecz która bym robił. Jak trzeszczy to go zmień lub odłącz obydwa:) Jeśteś w super sytuacji, tego nie mają koledzy z nowszych modeli. Widziałem i słyszałem różnice między radiami ori starszego typu i tymi które zostały przerobione. Jest róznica, jednak taka przeróbka ma na celu usprawnienie całego systemu a nie tylko samej jednostki głownej. Mięsisty bas jest z subwoofera a nie tylnych głosników.
    Zasadniczo, minimum to odseparowany 2 drożny system na przód 16 + radio i wygłuszenie matą. Na dobrą sprawę nie ma konieczności wzmacniacza o ile radio jest "usprawnione" . Słyszałem nie jeden taki system i byłem pod wrażeniem jak tanie rozwiazania dobrze graja o ile są poprawnie zamontowane. Tanie bo budżet nie przekraczał 2 tyś zł. Tak nie grają nawet L7 a kosztują 10x tyle.
    Poszukaj jakiejś firmy Car Audio z twojego rejonu, taka która jest znana ...coś ci doradzą:)
    Ostatnio edytowane przez Roobs ; 24-02-2013 o 22:51

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Może to nie bedzie jakaś profesja ale ja to widzę tak radio jak się już udałeś ok, zwrotnica, w nogi basy w deskę wysokie tony dobrze jak byś dołożył zestaw głośników na słupki ori obudowa + nowe tweetery w tylną półkę średnio tonowe i w bagażnik albo własna zabudowa albo gotowy woofer o mocy przynajmniej 350w rms. całość nie droga jakieś 1500zł i masz wszystko nowe prócz radia.

    A jak bierzesz pod uwagę tylko tył to starczy ci koło 200zł na same głosniki średniotonowe w półkę.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubas525
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    108
    BMW
    BMW 730iA V8 (e32) , BMW 528i Touring (e39)
    Skąd
    Lipsk
    Dzięki wielkie Roobs! Przemyślę to ^^ Bo jednak to co proponujesz, to przeprojektowanie całego systemu :) I w sumie nie miałem tego w planach, ale racjonalnie podchodząc do tego tematu, to masz 100 % rację :) @ Maniac: z tego co na forum czytałem, to wrzucanie woofera do bagażnika mija się z celem, ponieważ efekt jest niezadowalający z uwagi na ściankę działową :)
    http://7er.pl/album.php?albumid=284&attachmentid=4946 <-- moja 7er :)

    BMW
    Freude am Fahren

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    W bagażniku mozna mieć subwoofer skierowany mebraną w stronę otworu podłokietnika, jeden warunek- trzeba zbudować skrzynię.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Miałem tube i to dość słabą efekt był znaczny znaczne wypełnienie głębi dźwięku bez względu na jej ułożenie w bagażniku.. Jednak właśnie najlepiej sobie zbudować solidną skrzyneczkę za tylną kanapą taką schludną żeby nie przeszkadzała przestrzeni łądunkowej.

Podobne wątki

  1. [audio/video] Głośniki tylne E38 !
    Przez maniek42 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-12-2011, 18:40
  2. [audio/video] [E32] ramki na tylne głośniki 16,5cm
    Przez koNik_N w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-02-2011, 12:08
  3. Głośniki 165 mm w E32 z przodu
    Przez Michael7 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 18:05
  4. [audio] e32 - głośniki
    Przez gilu_e32 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 15:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •