Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 69

Wątek: Remont BMW e32 730

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar doman9k
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    81
    BMW
    E38 740i '95
    Skąd
    Konopnica Wieluń

    Remont BMW e32 730

    Siemanko
    Zaczynam powoli zbierać się do remontu kapitalnego mojej buni. Części blacharskie powoli kompletuje czyli mam już drzwi od pasażera, błotnik tylny od strony kierowcy. Brakuje mi jeszcze drzwi od strony kierowcy. Reszta blachy nie rdzewieje ale bunia jest po gradobiciu więc maska, dach i tylna klapa tez wymagają naprawy. Co do silnika to do wymiany jest tylko jak narazie obudowa filtra oleju. Wnętrze niestety jest w kiepskim stanie, przednie fotele są całe do obszycia a tylna kanapa do malowania. O kosztach lepiej nie wspominać ;)!! na razie jestem na etapie gromadzenia środków i części potrzebnych do remontu. Jeśli ktoś posiada drzwi od kierowcy w dobrym stanie to niech da znać na pw.

  2. #2
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    blach nie mam ale mam dużo różnych dupereli jak bedziesz coś potrzebował :) co do foteli poszukaj ładnego kompletu i kup całość aż taki wielki wydatek nie jest :) powodzenia w naprawianiu i powrzucaj jakieś foto z prac :D

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar doman9k
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    81
    BMW
    E38 740i '95
    Skąd
    Konopnica Wieluń
    Co do foteli to jednak wole je naprawić bo są to sportsitze'y w pełnej elektryce i na dodatek w kremowej skórze :D oto parę fotek co jest do naprawy
    WNĘTRZE

    OPADAJĄCA PODSUFITKA


    BLACHARKA

  4. #4
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    oooo widzę chamska wgniota na lampą....ja też miałem podobną po tym jak jakiś deb..il mi przywalił....sporty no sciuchrane solidnie :) mało pracy nie będzie ale pamiętaj powoli do celu,obierz plan działania i sukcesywnie do przodu

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar doman9k
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    81
    BMW
    E38 740i '95
    Skąd
    Konopnica Wieluń
    Wiem plan najważniejszy . Najpierw będzie robiona blacharka potem wnętrze. Jak prace posuną się do przodu to na pewno poinformuje i cykne pare fotek :D

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    A czy dupa ucierpiała w gradzie? Jak tak to ja bym się nawet nie brał za robienie tego bo elementy wymienne masz pewnie prawie wszystkie do wymiany, a jak blacha pod zderzakami, w komorze silnika (zobacz pod filtrem pow, gdzie idzie przewód hamulcowy) i pod listwami progoów? Lepiej tam zajrzyj nim podejmiesz decyzje o łataniu tego, nadkole i ta wgniota nie wyglądają najlepiej a z fotelami to jedynym wyjsciem jest ponowne obszycie. Pokaż dokładniej ten schowek miedzy fotelami ;p

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    Konkretnie zmeczone autko:(. Najwazniejsze w starszych pojazdach to blacharka i wnetrze. Zawieszenie idzie szybko i w miare tanio ogarnąc, silnik szybko wymienic. A bude zrobic dobrze jest ciężko i mało kto to potrafi. Za dużo tych defektow tzn. korozja,wgnioty i grad! Z wnetrzem tez nie bedzie łatwo i tanio, najgorsze są duperelki, plasticzki.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar doman9k
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    81
    BMW
    E38 740i '95
    Skąd
    Konopnica Wieluń
    Blacha w komorze silnika jest w porządku to samo pod listwami. Błotnik rdzewieje dlatego, że w tym miejscu auto miało przygodę i ktoś do dupy naprawił. Ponowne obszycie foteli brałem pod uwagę od początku innego wyjścia nie ma. Co do klapy tylnej i przedniej maski byłem u blacharza i wszystko da się ogarnąć. Auto ma 23 lata więc mogą różne kwiatki po drodze wyjść, ale zdecydowałem więc będę je robił i tyle.
    Schowek cie zainteresował a co w nim takiego ciekawego;)!!

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar doman9k
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    81
    BMW
    E38 740i '95
    Skąd
    Konopnica Wieluń
    Wnętrze jest kompletne nic w nim nie brakuje do naprawy tylko tapicerka. Zastanawia mnie ten sceptycyzm w wypowiedziach auto naprawdę nie jest w tragicznym stanie widziałem o wiele gorsze. Zamiast wspierać to odradzają koledzy trochę wiary :D

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    A to że nawet dobrze wyglada i jak by miał kolor odpowiedni to jak by był z tamtąd. No to drzwi wymienisz dupke można wstawić problemu nie ma wgniote ci wyciągnie i będzie okej, przy tym postarajcie się zabezpieczyć wszystkie spawy i profile jak ci wstawi tył to zabezpiecz później spawy od środka po całości. Chwale ten pomysł mam nadzieje że dojdzie do skutku miło by było obejżeć fotki z prac.

Podobne wątki

  1. Spaleanie BMW e32 730 i 735
    Przez kmieciu1 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 21-01-2013, 19:43
  2. [mechanika] przeplywomierz bmw e32 730 735
    Przez czoobek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-06-2012, 21:10
  3. Telefon Siemns w BMW e32 730 V8
    Przez duplik e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-01-2010, 18:22
  4. [e32] Witam wszystkich BMW 730 V8
    Przez HubertWPN w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 06-06-2008, 06:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •