Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 69

Wątek: Remont BMW e32 730

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Trolcio735
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    178
    BMW
    735iA E32
    Skąd
    Jawor/Wrocław
    Ta podsufita to chyba zmora każdego z nas. Zostajesz przy kremie czy będziesz kombinował z czarnym sufitem? Osobiście uważam, że nie ma co bo kremik stwarza przytulną atmosferę wewnątrz i nie ma co tego psuć :)
    U mnie czekają już 3mb czarnego materiału (mam szarą skórę) tylko nie mogę znaleźć tapicera w okolicy za rozsądną cenę :/
    Ogólnie powodzenia życzę i koniecznie dokumentuj wszystko... Będzie później miło się patrzyło na efekty before i after :D

  2. #12
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Bez urazy, ale co Ty chcesz remontować. Blachy w tym aucie już nie ma, a po fotelach widać, że przejechała chyba z milion km.

    Dużo taniej i szybciej będzie kupić ładną bazę i doprowadzić do ładnego stanu.

    Chyba, że chcesz to zrobić po łebkach, jak tak to szkoda czasu i pieniędzy.

    Poza tym przy takim styraniu właściciel raczej nie dbał o serwis skrzyni, wału, dyfra, łożysk kół itd. Silnik sam napisałeś, że musisz zmienić. A te wszystkie rzeczy wyżej i tak musisz wymienić, bo luzy w układzie przeniesienia napędu są z całą pewnością gigantyczne.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 24-02-2013 o 15:11
    pozdrawiam Bartek

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Czyżbyś stał się kolejnym nabywcą 730i z pod Warszawy, która kilka lat przestała w komisie po czym była sprzedawana kilkukrotnie za ~3 tys ?

    Oferowana kiedyś na Borbetach B, drzwi lewe wgniecione, gaz bez papierów, zawias przód ble ble ble.
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Szkoda kasy na to auto...naprawdę...pogonić co się da na częsci a reszta na złom...bez urazy ale taka prawda i dodam jeszcze ,że nie widziałem tak styranych foteli w żadnej E32...faktycznie musi mieć gigantyczny przebieg.Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Też tak miałem pisać nie wygląda to dobrze ale drzwi korodują w wielu egz. jeśli po zatym nie jest źle a mu dobrze pozatym chodzi to można robić. Też myślałem że remont napewno wyniesie tyle że prawdopodobnie kupiło by się lepszą ale i z tym nie jest pewnie teraz nowsze kilku letnie samochody są niezłe trupy sam wiem bo czasem oglądam a co dopiero E32. Teoretycznie jeśli tutaj "tylko jest blacharka" i środek to nie jest to tak wiele.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    Korozja,wgnioty,gradobicie i mocno zniszczone wnetrze to jest bardzo wiele czasu,peniedzy i roboty. Silnik i zawieszenie to stosunkowo nie jest zle.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=pelJ2UjNrK8
    tutaj tez duzo roboty, coraz bardziej do mnie dociera ze wielu z forumowiczow ma prac na wiele tygodni i tysiecy
    a tu w bloto wyrzucone
    http://www.youtube.com/watch?v=6RAyPY1bDjM
    Ostatnio edytowane przez luki730i ; 24-02-2013 o 19:33

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Oba filmiki mojego autorstwa ale co w błoto wyrzucone?
    (Luki a co ty myślisz nie znam człowieka który kupił by E32 i tylko lał paliwko każdy tutaj albo dokłada w podstawy żeby wogóle można było jeździć, albo jak już ma dobry samochód to wymyśla sobie prace kombinuje w wnętrzem albo doposaża lub ulepsza hamulce lub zawieszenie do roboty się zawsze coś znajdzie, teraz 5-10 letnie samochody są w strasznych stanach a co dopiero ponad 20 letnie z x km przebiegu i po x wlascicielach.)

    No właśnie niby drobnostki ale sporo tego tyle że ja podstawe już mam Silnik i skrzynia ideał buda też bez rdzy jednak do ponownego malowania bo to spartolone i środek też już mam,
    Ale nawet załóżmy że masz tip top całość w co wątpie i tylko do ogaru jest środek i blacha to liczmy tak, Obszycie przednich sportów 2,500zł trzeba liczyć,
    Blacharz no tak 1000 przynajmniej za powyciąganie dołków i inne rzeczy a do tego kupno drzwi.... Dalej lakiernik z farbą conajmniej 2500 nie wiem po ile masz w miescie ceny ale już żeby to nie było klejenie a robienie to ci wychodzi 6 tyś.
    Czyli podobny nakład jak u mnie z tym że ja tym nakładem uzyskam samochód nie mal perfekcyjny lecz warto zaznaczyć że znaczne kwoty już zostały włożone, a ty ile planujesz włożyć i co uzyskać? warto się nad tym zastanowić. Bo po niżej tej kwoty to będzie nieudolne lekowanie brak efektu a kase wtopisz czego mozesz zalowac.

    Chyba że masz pieniądze i chcesz to dobrze zrobić to chwale ci to bo nie wiele jest takich projektów. Ale Jeśli nie masz naszykowane przynajmniej 8 tys to nawet nie licz ze co kolwiek zrobisz jak należy, ja po włożeniu w swoją pierwszych 12 tyś dopiero zauważyłem że zmiany zaszły na lepsze i coś mi to jednak dało :) E32 to auto złożone z bardzo wielu elementów i detali stąd też koszty się biorą często nieprzewidziane nawet.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 24-02-2013 o 23:19

  9. #19
    Początkujący Użytkownik Awatar doman9k
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    81
    BMW
    E38 740i '95
    Skąd
    Konopnica Wieluń
    ttrol powiedz mi gdzie napisałem, że silnik muszę wymieniać ?? Na auto mam narazie naszykowane 10 tys. myślę, że na początek starczy ale patrząc na wasze komenty to zaczynam się zastanawiać czy gra jest warta świeczki :( Z drugiej strony to nie wiem czy za dyszke coś konkretnego kupie u nas??

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Robiąc auto z tak zniszczoną skórą i blachą która jest po gradobiciu i ma dosyć mocne korozje - odpuściłbym sobie... Bo ledwie starczy na te dwie rzeczy... A co z resztą? np zawieszeniem? Moje zdanie szukać czegoś w lepszym stanie i ew. przełożyć. Ale to moje zdanie. Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Spaleanie BMW e32 730 i 735
    Przez kmieciu1 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 21-01-2013, 19:43
  2. [mechanika] przeplywomierz bmw e32 730 735
    Przez czoobek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-06-2012, 21:10
  3. Telefon Siemns w BMW e32 730 V8
    Przez duplik e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-01-2010, 18:22
  4. [e32] Witam wszystkich BMW 730 V8
    Przez HubertWPN w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 06-06-2008, 06:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •