Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: zapala sie komunikat niskie cisnienie oleju

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jimbo22 Zobacz posta
    nie. wielu wlascicieli potwierdza (latwo znalezc na forach), ze 740 tak ma. czyli w tym konkretnym przypadku, nie ma sie czym przejmowac.
    a tam, ja tak nigdy nie miałem, a jak silnik mówi że ma za male ciśnienie oleju to trzeba się przejmować, bo go to boli, jakiś powód chyba jest tego bulu

    wiele e38 też rdzewieje, to co mam mu pozwolić zardzewiec i nic nie robić

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    10
    BMW
    E38 740
    Skąd
    zabrze
    juz rozwiazałem problem z zaswiecaniem sie cisnienia oleju, a mianowicie wczesniej padł mi rozrusznik kupiłem uzywany na allegro załozyłem i jezdziłem jakies dwa trzy tygodnie, i zaczoł sie zaswiecac komunikat tak jak napisałem na poczatku mechanik powiedział ze rozrusznik moze robic zwarcie,
    wiec wziołem stary rozrusznik i zawiozłem go do regeneracji załozyłem i jak narazie jest ok.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jimbo22
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    152
    BMW
    E38 740 1996
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    21
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    a tam, ja tak nigdy nie miałem, a jak silnik mówi że ma za male ciśnienie oleju to trzeba się przejmować, bo go to boli, jakiś powód chyba jest tego bulu
    gratuluje. to ze Ty tak nie miales, nie znaczy ze nie jest to często występujący nieszkodliwy objaw. wielu pewnie o nim nawet nie wie, bo wywołać go trzeba w bardzo konkretny sposób, który czasem latami się nie zdarza...

    jeśli Tobie akurat odma chodzi ok, tzn. że nie jest to typowa usterka tego modelu? jak ja lubie diagnostyke typu "u mnie działa", tzn. że zawsze tak ma być u wszystkich.

    btw. bÓlu

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jimbo22 Zobacz posta
    gratuluje. to ze Ty tak nie miales, nie znaczy ze nie jest to często występujący nieszkodliwy objaw. wielu pewnie o nim nawet nie wie, bo wywołać go trzeba w bardzo konkretny sposób, który czasem latami się nie zdarza...

    jeśli Tobie akurat odma chodzi ok, tzn. że nie jest to typowa usterka tego modelu? jak ja lubie diagnostyke typu "u mnie działa", tzn. że zawsze tak ma być u wszystkich.

    btw. bÓlu
    ja po prostu nie toleruje tego rodzaju ignorowania sygnałów jakie daje auto

    jak się zapala lampka ciśnienia oleju znaczy że albo jest ono za niskie albo kwestia czujnika albo wiązki,
    tak czy siak trzeba dojść które to i naprawić, żeby ten system działał bo sprawa ciśnienia to nie lampka w podsufitce którą można olac jak nie swieci, i wymienić przy okazji

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Shelbi jakbyś miał ciut pojęcia o M62 to byś wiedział, że te auta mają taką fabryczną wadę i jest to dawno temu ustalone jak chcesz cos z tym zrobić to kup sobie V12 tam tego nie ma

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    Shelbi jakbyś miał ciut pojęcia o M62 to byś wiedział, że te auta mają taką fabryczną wadę i jest to dawno temu ustalone jak chcesz cos z tym zrobić to kup sobie V12 tam tego nie ma
    wytłumaczy mi na przyszłość jak mi się to zdarzy to dlaczego miałbym niby tego nie naprawiać?

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    bo nie da sie tego kolego naprawić proste koniec kropka tak jest skonstruowany smok i sitko, że tak sie zdarza koniec kropka nie wierzysz to wydawaj kase po fachowca pewnie cos Ci tam naprawią

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    bo nie da sie tego kolego naprawić proste koniec kropka tak jest skonstruowany smok i sitko, że tak sie zdarza koniec kropka nie wierzysz to wydawaj kase po fachowca pewnie cos Ci tam naprawią
    a konkretnie to dlaczego się nie da naprawić? części są niedostępne żeby coś wymienić? nie da się zregenerowac czegoś?

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    nie po prostu taka wada tych silników rozumiesz????????? takjest zrobiony układ poboru oleju do pompy że przy gwałtownym hamowaniu potrafi stracić zasilanie w olej.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    takjest zrobiony układ poboru oleju do pompy że przy gwałtownym hamowaniu potrafi stracić zasilanie w olej.
    Dlatego logicznym będzie utrzymywanie stanu oleju w pobliżu kreski "max". Taki komunikat powinien się zdarzać rzadziej.
    A'propos komunikatu, to często mi się wyświetlał też w 525 TDS przy gwałtownym hamowaniu. W M62B44 jeszcze mi się nie zdarzyło.

Podobne wątki

  1. Zapala sie trakcja i ABS na innych felgach
    Przez remikm3bmw w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 20:03
  2. [mechanika] cisnienie oleju
    Przez ups00 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 13-04-2010, 09:38
  3. [mechanika] cisnienie oleju
    Przez Ącki w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-03-2010, 19:10
  4. Niskie cisnienie oleju
    Przez lewy011 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-04-2009, 20:32
  5. 740 e38 nie zapala jak sie zagrzeje
    Przez 100żu w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-10-2008, 08:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •