Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 87

Wątek: Witam wszystkich

  1. #61
    Początkujący Użytkownik Awatar malpa
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    25
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Uuuuuukłony Panie!!!

  2. #62
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie

    Post

    Cześć, po raz kolejny miałem okazję wymienić kilka rzeczy w 7er.
    Wpadło kilka długo oczekiwanych klamotów, mianowicie:

    -2x cewka zapłonowa ASO
    -komplet kabli zapłonowych Janmor
    -guma łączą odmę z pokrywą zaworów ASO (odmy też są nowe i druga guma tak samo.Wcześniej zamówiłem tylko jedną na "wszelki wypadek", a okazało się, ze komplet kwalifikuję się do wymiany)
    -Wreszcie wpadł właściwy amortyzator pedału hamulca ręcznego ASO
    -Oryginalna regenerowana pompa wspomagania, po wielkich poszukiwaniach zamówiona w Niemczech
    -Komplet oringów do pompy wspomagania ASO
    -Po raz kolejny płyn do wspomagania FEBI

    -Blaszki antydrganiowe do klocków hamulcowych ASO
    -Jakieś wkręty, śrubki itp ASO
    -Plastik, osłona przy nadkolu prawym ASO















    Poza tym, za jakiś czas bede chcieć sprzedać to auto.Także jeśli ktoś bedzie zainteresowany nim wystawie w internecie to zapraszam na wiadomość prywatna.

  3. #63
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Tyle pieniędzy, czasu i serca poświęcone i chcesz sprzedać? Jakaś wizja zmiany samochodu? Co do modów oczywiście szacun!

  4. #64
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Cytat Zamieszczone przez motobiker Zobacz posta
    Tyle pieniędzy, czasu i serca poświęcone i chcesz sprzedać? Jakaś wizja zmiany samochodu? Co do modów oczywiście szacun!
    Tak wyszło, że autem jeżdżę na co dzień.
    Nie mogę sobie pozwolić na kolejny, a jazda prawie 20 letnim autem klasy wyższej nie jest ani przyjemna ani tania.Potrzebuje nowszego auta.

    W ostatnim tygodniu po raz kolejny wymieniłem kilka rzeczy w e38:
    -Akumulatory ciśnień Nivo (zamiennik Corteco) trochę tańszy od oryginału, a pasuje dobrze i spełnia zadanie.
    -zakuty elastyczny wąż od lewej gruszki nivo (zakuty bo potrzebne było auto, a na zamiennik czekalbym za długo.. )
    -Po raz kolejny (o zgrozo) płyn wspomagania FEBI
    -Nowy pierścień korka spustowego miski olejowej skrzyni biegów ASO + uzupełnienie oleju
    -gumy stabilizatora FEBI
    -ustawienie zbieżności
    -awaria radia, od jakiegoś czasu szumialo aż przestało grać.Na szybko kupiłem radio, to nad tym wyświetlaczem mid i przy okazji zmiana wzmacniacza.Teraz to jakoś gra.


    Tutaj prawa strona przed wymianą, o dziwo jak widać.. wygląda jak nowa.
    A ponoć prawa strona najbardziej dostaje po D....
    Tutaj po wymianie:



    Dla odmiany lewa strona, miałem straszny problem z odkreceniem przewodu od akumulatora.Po rozpieciu od amortyzatora poszedł w ruch nawet palnik.Nie podobał.
    Na szybko udało się dorobić przewód jednak nie jest w stu procentach taki jak oryginał, za jakis czas wpadnie oryginał.


    [IMG]https://i.postimg.cc/wj4gvmDr/20190823-195131.jpg[/IMG
    Ostatnio edytowane przez impex ; 27-08-2019 o 20:59

  5. #65
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    Post

    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    jazda prawie 20 letnim autem klasy wyższej nie jest ani przyjemna ani tania.Potrzebuje nowszego auta.
    Przyjemna jest na pewno, ale tania absolutnie nie... Masa pracy włożona w samochód- szczerze podziwiam i gratuluję efektu końcowego, chociaż uważam, że należy się temu autu porządna sesja zdjęciowa, żeby na dobre nacieszyć oko efektem końcowym. Stałem kiedyś przed podobnym do Ciebie dylematem- sprzedać naprawdę ładne 750i, czy zostawić na weekendy, a turlać się czymś tanim w zakupie i naprawach. Sprzedałem, kupiłem pierwsze E65- i o ile temu E65 nie można niczego zarzucić, bo to fajne samochody, to teraz jestem świadom tego, że nigdy, przenigdy nie trafię tak zdrowego, oryginalnego egzemplarza E38, które miałem kilka lat temu. I nie odpalę sobie V12tki z postawioną na sztorc monetą. Czasy tych samochodów nigdy już nie wrócą- pozostaje pytanie, czy pozostaną ludzie, którzy je jeszcze będą mieli ochotę dopieszczać, jak Ty przez ostatnie kilka lat. Cofając się te kilka lat do tyłu, 750i zostałoby pod kocem w garażu...
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 28-08-2019 o 22:38

  6. #66
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    a jazda prawie 20 letnim autem klasy wyższej nie jest ani przyjemna ani tania.
    Co do pierwszej połowy zdania śmiem się nie zgodzić, drugiej już tak. Mam E32 na co dzień, a w domu jest jeszcze F10, którym czasem śmigam. Wygoda i przyjemność zostaję przy E32, koszty eksploatacji i technologia (skrzynia biegów 8hp, wyposażenie itp) wybieram F10. Wiem, że jesteś młody i osoby w naszym wieku mają inne patrzenie na całość, ale ja jestem jeszcze młodszy od Ciebie o parę lat. :P Co do spalania wiem jak to jest, u mnie poniżej 21 nie zejdzie po mieście, a jako auto codzienne to portfel bardzo odczuwa użytkowanie takiego samochodu, a naprawy i doprowadzanie do takiego stanu jakiego dążysz do tanich nie należy. Może przemyśl rozwiązanie kupna taniego daily, które zaproponował Łukasz? Ja np. swoją odstawiam na zimę w spoczynek i kupuję tanie auto typu golf 3/4, mimo, że przesiadka może do najlepszych chwil w życiu należeć nie będzie, ale chodzi o to byle jeździło, nie psuło się i eksploatacja była groszową sprawą. Zrobisz jak uważasz, żebyś jednak nie żałował podjętej decyzji, bo według mnie poświęconego czasu i serca dla takiego samochodu nie zwrócą żadne pieniądze. Nie pozostało mi nic innego jak pogratulować doprowadzenia auta do takiego stanu, w jakim jest.

  7. #67
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    czyli się udało :)

    super
    pozdrawiam Bartek

  8. #68
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie

    Post

    Chodzi mi najbardziej o to, że za pieniądze włożone w to auto miałbym dużo ciekawszy, nowszy wóz, który trafilby bardziej w moje gusta.
    Kasy włożonej nie odzyskam jednak auto cały czas prosi się o co raz kolejne wymiany.Moze nie tyle co auto, ale sam pcham bo cały czas coś mi nie pasuje.
    Nie osiągnąłem jeszcze wymarzonego efektu optycznego, a co dopiero mechanicznego.
    Brakuje mi w tym aucie nowoczesnych udogodnień, choćby np audio, możliwość łączenia z telefonem, szybszej skrzyni itp.
    Wraz ze wzrostem przebiegu auto też traci na wartości.

    Ttrol, właśnie nie do końca się udało.W układzie był czysciutki płyn, mimo wszystko nadal nie chce zejść niżej.Obstawiam regulator, który już kupiłem jednak na wymianę musi chwilę zaczekać.

    Poza tym wczoraj znalazłem chwilę czasu na umycie autka więc dziś pokusilem się o zrobienie kilku zdjęć.


















    Ostatnio edytowane przez impex ; 29-08-2019 o 19:07

  9. #69
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,517
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Jest cudna :) Mój kolor;) Co do uzytku e38 na codzień to ja nie narzekam na koszty, ostatnio pol roku nie zrobiłem nic w zasadzie przed wyjazdem na urlop wahacz lozysko kola (cudowne NTY sie poddalo po 2 latach) , mechanizm podnoszenia szyby , rolki w silniku oraz umyli mi chlodnice i wymieniono pompe wody bo to z niej jak sie okazalo byl wyciek. Wszystko wyszlo 2300zl ale robiłem w innym warsztacie niz zazwyczaj u znajomego bo ostatnimi czasy jest zawalony na maxa terminami, a szkoda bo z tego co mowil to by wyszlo u niego jakies 500-600zl mniej. Zrobilem tym autem juz bilsko 60 000km , i poza tym ze jest slaby w dolnym zakresie obrotów to uwazam e38 za bardzo dobre i bezawaryjne auto.
    Ostatnio edytowane przez darekbb ; 29-08-2019 o 21:23

  10. #70
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Ja bym tylnie światła zmienił na kryształki a poza tym mega furka
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

Podobne wątki

  1. [E38] Witam Wszystkich :-)
    Przez arekxyz w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 15-03-2013, 20:56
  2. [E38] witam wszystkich
    Przez kpl29 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 15:34
  3. [E38] Witam wszystkich
    Przez Strunapl w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-03-2011, 07:10
  4. [E38] Witam wszystkich
    Przez krauze w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 14:52
  5. ## Witam wszystkich ##
    Przez iNstyNkt1 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 26-09-2010, 18:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •