Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: ABS/ASC PALĄCE KONTROLKI

  1. #1
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk

    ABS/ASC PALĄCE KONTROLKI

    Witam wiem że podobne tematy już były ale mój jest jakby trochę inny . zaczeło się to wczoraj jak wracałem z Warszawy zapaliły się kontrolki ABS i ASC po prru km zatrzymałem sie macha w góre poruszałem bezpiecznikami i kablem oraz kostka o urządzenia ABS które jest na lewym nadkolu i wszystko ok po następnych 100km zatrzymałem się na jakieś jedzenie po czym wsiadam kontrolki znowu świecą zrobiłej to co opisałem powyżej wszystko ok po następnych 150km zatrzymałem się na około godzinkę wsiadam i wszystko ok kontrolki nie świecą sie , dojechałem do domu rozpakowałem auto wsiadam i znowu kontrolki świecą prouszałem bablami i bezpiecznikami i nic świecą odstawiłem moją bunie na parking . Dzisiaj rano wiedząc że mojja bunia jest ranna wziołem żony tdsa jade na parking przekręcam kluczyki i wszystko ok kontrolki normalnie zgasły , czy ktoś z was się z czymś takim spotkał prosze o pomoc . I jeszcze jedno czy znacie w trójmieści jakiś dobry warsztat od BMW , z góry dziękuje za pomoc Pozdrawiam .

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mik735
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    130
    BMW
    735i M62
    Skąd
    lubuskie
    tez tak mialem, przetarty czy tam uszkodzony czujnik od abs byl... nie mowie ze u Ciebie to samo ale objawy identyczne.

    a tak na przyszlosc to szukajcie a znajdziecie...

    http://forum.7er.pl/-elektronika-swi...?highlight=abs

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    najprosciej chyba bedzie podlaczyc pod kompa.. wtedy przynajmniej bedziesz wiedzial przy ktorym kole szukac:)

  4. #4
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    a dziala ci predkosciomierz wskaznik paliwa?? bo jak ja mialem walniety czujnik absu to nic nie dzialalo bo to zczytuje z tego czujnika z kola wiec jak masz podobne objawy to moze byc czujnik absu ale najlepiej podjedz do mechanika na kompa

  5. #5
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    Objawy dokładnie tak jak piszesz nie działa licznik , ekonomizer i szaleje komp ile można przejechać na baku , z tym że dzisiaj jak jade to kontrolki się nie świecą gasną normalnie ani razu tego dzisiaj nie zrobił , no właśnie podłączenie do kompa czy znacie kogos w trójmieście jakiś dobry warsztat od BMW

  6. #6
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    to jesli tak masz to prwie na pewno masz ktorys czujnik absu do wymiany podjedz pod kompa niech zdiagnozuja ktory i wymien ja miale,m tak samo koszt czujnika nowka to chyba 360 zl i wymiana czyli kolo max 500 pln przynajmniej u mnie cos kolo tego bylo i chodzi wszystko ok

  7. #7
    Vip Vip Awatar casi123
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    311
    BMW
    e-38 750
    Skąd
    Gdańsk
    Dokładnie to samo miałam. na kompie pokazało tylnie lewe koło. koszt mniejwiecej jak pisza koledzy. ja robilam to w Sopocie w BM SERVIS. czy moge polecic?? sama nie wiem, robia w miare dobrze ale trzeba miec cierpliwość. musisz zdecydowac sam.
    pozdrawiam :)

  8. #8
    Moze byc czujnik a moze byc agregat ABS..

    Podlacz pod kompa jak wyjdzie czujnik , zamien swoje miejscami lewa na prawa lub prawa na lewa podlacz pod kompa i zobacz czy sie zmienilo , jak nie to stawiam na agregatjak sie zmienilo to wystarczy nowy czujnik

    czujniki sa duzo tansze teraz ATE okolo 180zl tylni przod 240 , wymiana nie wiecej niz 30 zl + podlaczenie kompa

  9. #9
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez trolu
    Moze byc czujnik a moze byc agregat ABS..

    Podlacz pod kompa jak wyjdzie czujnik , zamien swoje miejscami lewa na prawa lub prawa na lewa podlacz pod kompa i zobacz czy sie zmienilo , jak nie to stawiam na agregatjak sie zmienilo to wystarczy nowy czujnik

    czujniki sa duzo tansze teraz ATE okolo 180zl tylni przod 240 , wymiana nie wiecej niz 30 zl + podlaczenie kompa


    Dzięki za info znalazłem warsztat mówią że dobry dzisiaj jade na kompa i zobaczymy jak co to dam znać

  10. #10
    Vip Vip Awatar casi123
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    311
    BMW
    e-38 750
    Skąd
    Gdańsk
    Wisior- jak tam komputer???co wyszło? no i zdradz tajemnice w jakim warsztacie byłes?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •