Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Jakie głośniki w drzwi?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska

    Jakie głośniki w drzwi?

    Witam mam pytanie jakie głośniki wstawić w drzwi e38 zamiast seryjnych? Chciałbym żeby odbyło się to bez jakiś dużych ingerencji w oryginał a więć 13cm tylko jak ktoś może polecić co wybrać. W bagażnik w sadziłem skrzynkę na głośniku Kruger&Matz http://www.krugermatz.com/pl/8346-kr...-subwoofer-12- firma może nie jest znana ale dla mnie ten głośniczek gra wystarczająca a nawet lepiej niż się spodziewałem. W ofercie tej firmy są też zestawy odseparowane i nad nimi się zastanawiam ale może ktoś poleci coś innego. Nie chcę montować wzmacniacza, nowego okablowania itd, chcę tylko wyciągnąć stare głośniki i wsadzić nowe bo oryginalne przy większej głośności strasznie trzeszczą. Proszę tylko o konkretne odpowiedzi a nie opisywanie co muszę przerobić, że to i tak nie zagra itp.

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Rozejrzyj się za hertz HSK130 lub VDO Dayton HPC1300. Te miałem w łapach i mogę polecić.

    Kruger&matz to chinol tak jak peiying itp. Jakoś mnie ta marka nie przekonuje
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    basser w konstantynowie łódzkim robi dystense na głośnik 165 w drzwi do e38, sam kupiłem, 30 zł chyba za 2 sztuki, do tego jakiś zestawik 165+tweetery, wzmaczek i myśle że da rade, ale jakie konkretnie podzespoły to nie wiem :)

    ja bym zrobił tak bo na zewnątrz nic nie widać

    sama glośników serio nic nie da, a radio oryginał? bo bez wzmaka to lipa

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja
    U siebie zalozylem JBL 13cm i skrzynke magnat z tym samym wzmacniaczem i wedlug mnie gra super koszt audio bez radia to ok 2tys. Radyjko KENWOOD kdc psw 9531
    BMW - radość z jazdy!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez lionix Zobacz posta
    basser w konstantynowie łódzkim robi dystense na głośnik 165 w drzwi do e38, sam kupiłem, 30 zł chyba za 2 sztuki, do tego jakiś zestawik 165+tweetery, wzmaczek i myśle że da rade, ale jakie konkretnie podzespoły to nie wiem :)

    ja bym zrobił tak bo na zewnątrz nic nie widać

    sama glośników serio nic nie da, a radio oryginał? bo bez wzmaka to lipa
    Właśnie takiej odpowiedzi chciałem uniknąć. Chodzi mi tylko o wymianę głośników na takie które pociągnie oryginalne radio bo na oryginalnych głośnikach widać że radio ma troszkę zapasu mocy ale oryginalne głośniki nie wyrabiają jak da się głośniej.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PawelG
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    108
    BMW
    szukam 730D VFR 800FI RC46
    Skąd
    Antwerpia BE
    i z tym sie mylisz kolego raczej...
    Seryjne radio a dokładniej jego koncówka mocy to badziew niestety :(
    Nawet na próbe zamontuj radio "sensownego" producenta ustaw to jak jest przykazane i zobaczysz gdzie tkwi największy problem.

    Ps. To tylko moja osobista opinia i wiem również dobrze że wymiana głośników jest jak najbardziej wskazana aczkolwiek pierwszym ograniczeniem jest jakość seryjnego radia.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    A glosniki charcza bo jest za malo mocy a nie za slabe glosniki .

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar pio
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    30
    BMW
    e39 tds, e38 730, SS900
    Skąd
    SH
    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    A glosniki charcza bo jest za malo mocy a nie za slabe glosniki .
    Nie do końca się zgodzę. Charczą, bo przede wszystkim są stare. Co do mocy - wystarczy dobrać wysokoefektywne zestawy z lepszej półki i nawet na oryginalnym wzmacniaczu będzie grać sensownie. Oczywiście, że z lepszym wzmakiem zagra jeszcze lepiej ale podstawa to głośniki.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez pio Zobacz posta
    Nie do końca się zgodzę. Charczą, bo przede wszystkim są stare. Co do mocy - wystarczy dobrać wysokoefektywne zestawy z lepszej półki i nawet na oryginalnym wzmacniaczu będzie grać sensownie. Oczywiście, że z lepszym wzmakiem zagra jeszcze lepiej ale podstawa to głośniki.
    Kolego a jakie głośniki polecasz bo radio napewno chcę zostawić oryginalne a to dlatego że mam oryginalną navi? I jeszcze jedno są dostępne głośniki 130mm i 135mm czy one się różnią czy to tylko oznaczenie konkretnego producenta bo z tego co wiem mają być 5 calowe a to jest chyba dokładnie 127mm ( 5 x 2,54 ).

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar pio
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    30
    BMW
    e39 tds, e38 730, SS900
    Skąd
    SH
    Cytat Zamieszczone przez stachu0505 Zobacz posta
    Kolego a jakie głośniki polecasz bo radio napewno chcę zostawić oryginalne a to dlatego że mam oryginalną navi? I jeszcze jedno są dostępne głośniki 130mm i 135mm czy one się różnią czy to tylko oznaczenie konkretnego producenta bo z tego co wiem mają być 5 calowe a to jest chyba dokładnie 127mm ( 5 x 2,54 ).
    Mam ten sam problem - też mam oryginalną nawigację i mimo, że nie używam to planuję ją zostawić. Opcji jest kilka - zależy od budżetu. Możesz kupić zestaw za trzy stówki jak i za półtora klocka. Z autopsji w e36 miałem zestaw 130mm Powerbass S-5C i grało to (zważywszy na miejsce zamontowania - w e36 w okolicach nóg) uczciwie - przypuszczam, że w e38 - w drzwiach + wytłumienie zagra dobrze. Fakt, że zasilałem to nieoryginalnym radiem - Nakamichi CD-45z, nie wiem jeszcze jak sprawi się oryginalny odbiornik. Jest tez uDimension z serią EL (Comp 5). Pamiętam, że Helix robił coś w okolicach 5-6 stówek za zestaw ale nie do końca sobie przypominam model. Ważne aby zestawy umieścić solidnie i wytłumić elementy drzwi tak, żeby nie wpadały w rezonans głośnikami. W 6-8 stówkach za przód powinieneś się zmieścić. Tektonicznego basu nie będzie, ale przestrzeń bankowo. Pewnie, że można zrobić nagłośnienie za 5 i za 10kPLN ale wtedy cały system do wymiany razem z kablami, zasilaniem i likwidacją nawigacji - tylko, czy ma to sens pozostawiam Tobie. Ja się nie napinam, jak skończę inne drobiazgi, które mi zostały to pomyślę nad głośnikami, może przy okazji robienia podsufitki wmontuję wysokotonowe w przednie słupki.
    Ostatnio edytowane przez pio ; 28-02-2013 o 20:38

Podobne wątki

  1. Zabudowa przednich drzwi E65 pod głośniki "16"....
    Przez Roobs w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22-07-2016, 21:41
  2. [audio] [e38] Głośniki w drzwi przednie 165mm czy inne?
    Przez PawelG w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-09-2010, 14:44
  3. Audio w E32 - Pioneer DEH6800MP - Jakie głośniki ?
    Przez Rapik w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-02-2009, 14:07
  4. Jakie głośniki do e38?
    Przez Michal750 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-12-2008, 18:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •