Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Lambda i gaz, powtarzające się błędy sond po wymianie na nowe

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Właśnie zmieniłem gazownika. Poprawia to co poprzedni za poprzedniego właściciela spartaczył. Obecny http://www.pitec.pl/ niestety nie znalazłem opinii. Wiem tylko że znajomy robił tam 750 i był zadowolony.

    Powiem żeby sprawdzili szczelność, ale z tego co Kolega wyżej pisze, to faktycznie jest normalne.

    Kolektor jest nawiercony zgodnie ze sztuką, bardzo blisko głowicy i na równej wysokości (na zdjęciu jeszcze stary, gdzie otwory były niemal losowo wywiercone).

    Wtryski jak na zdjęciu. Na dniach wlatują Hany pojedyncze, te mają nakulane przeszło 100tys i gazownik stwierdził że to one są problemem w mojej instalacji. Już pomijając to jak auto jedzie na gazie, zauważyliśmy że rozjeżdżają się czasy wtrysku między lewym a prawym rzędem. Powiedziano mi żebym przed wizytą wymienił sondy na sprawne i przejechał na benzynie trochę kilometrów. Zauważyłem kiedyś że silnik na benzynie pracuje dużo lepiej dopiero po ok. 200km.


    Auto oleju pali bardzo mało, między wymianami co 10tys dolewam może litr? Nic się nie kopci za nim a część tego ubywającego oleju leci z uszczelnienia pod dwumasem. Na pewno chłodniczy się też nie miesza, były robione głowice, uszczelki a płynu nie ubywa. Więc raczej nic się dziwnego nie wydobywa z wydechu.

    Będę dawał znać co i jak. Ten osad na sondach faktycznie mógł być spowodowany gazem, działał on bardzo bardzo źle a ja wciąż odkładałem wizytę. Tak czy owak będę je wykręcał za miesiąc żeby sprawdzić. Te które wyciągnąłem chyba są do wyrzucenia, okopcenie widać też wewnątrz więc pewnie sam czujnik już nie bedzie działał jak należy.

    Za montaż Hana pojedynczych gazownik krzyczy 1300zł z podpięciem sond i strojeniem. Dużo/mało ?

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Inur;
    zauważyliśmy że rozjeżdżają się czasy wtrysku między lewym a prawym rzędem. Powiedziano mi żebym przed wizytą wymienił sondy na sprawne i przejechał na benzynie trochę kilometrów. Zauważyłem kiedyś że silnik na benzynie pracuje dużo lepiej dopiero po ok. 200km.
    bo normalnie jak jezdzisz na gazie silnik ustawi ci się pod źle wyregulowany gaz (korekty długoterminowe LTFT ), utrudniając jego wyregulowanie, stąd mogą być też problemy na zimnym kiedy rusza na benzynie, albo jak jedziesz tylko na benz, a po 200km na benz to już LTFT się ustawia pod benzynę i chodzi dobrze na benz i można wtedy gaz ustawiać pod poprawne działanie na benz

    przy okazji po 200km na benz wyjdzie czy masz szczelny dolot i czy nie masz innych problemów ( u mnie po naprawach i uszczelnieniu korekty spadły z +15-20% do +0-3%)

    podobny efekt jak po jeździe 200-300km na benzynie będzieszmiał po skasowaniu adaptacji (korekt LTFT) i przejechaniu 50-100km

    rozjazdy między rzędami mogą być spowodowane nierowna praca listew - można zregenerowac równocześnie, zakładam że wszystkie cewki działają, może też być lewe powietrze bardziej po jednej stronie niż drugiej, może też nieszczelności na drodze przy podpieciu listew do kolektora , przy listwie lub przy kolektorze, a może jeden katalizator nie domaga, a może sonda lambda ktoras, warto zrobić pełną diagnostykę kompem
    Ostatnio edytowane przez shebi ; 07-03-2013 o 22:22

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    92
    BMW
    e38 740 4.4 lift
    Skąd
    deu
    Jeśli hodzi o listwy Hana to cena hurtowa za 4 cyl to około 360 zeta czyli u Ciebie 720 plus montaż. Ja prz tak nawierconym kolektorze stosuje dodatkowo przedłużki dysz aby gaz był podawany do cylindra .Są przedłużki igielitowe lub metalowe ,te pierwsze trzeba założyć jakieś dwa centymetry przed zaworami a metalowe można przy. Przedłużki powodują to że gaz ( nie odbija się od ścianek kolektora i przez bezpośrednie wtryśnięcie go do cylindra uzyskuje się stechiometryczne spalanie.)Przedłużki będą miały jakieś 8-12 cm. te igielitowe trzeba troszke krótsze poniewarz jeśli sę tuż przy zaworach to temperatura spalania po paru tyś.kilometrach je poprzepala a metalowe nie ale przy metalowych troche ciężko z montażem.
    Ostatnio edytowane przez matiqq ; 08-03-2013 o 08:06

Podobne wątki

  1. [elektryka] Praca sond lambda a szczelność wydechu
    Przez 525d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-12-2012, 11:17
  2. [silnik] Błąd sond lambda
    Przez rosomak79 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-12-2012, 18:13
  3. [elektronika] Gdzie są przewody sond lambda? V12
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 07:38
  4. Wymiana sond lambda
    Przez Seba665 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 22:44
  5. [ elektronika] ile jest sond lambda?
    Przez DAN V8 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-03-2009, 14:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •