Strona 24 z 24 PierwszyPierwszy ... 14222324
Pokaż wyniki od 231 do 235 z 235

Wątek: [e32] Bosman i jego baBunia E32 740iA 94'

  1. #231
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Nie rozumiem tego wielkiego tematu żywcem prawie z jakiegoś tabloidu... Większość opinii jakie przeczytałem jest w podobny sposób odrealniona... :x
    Po pierwsze - większość z naszych samochodów ma sporo lat i kilometrów nawet właściciel jeżeli nie jest specjalistą może mieć problem z określeniem rzeczywistego stanu samochodu dla niego może to być igiełka dla innego po prostu złom (czasem naciągając to i owo mniej lub bardziej świadomie...).
    Po drugie - rozumiem poirytowanie człowieka, który robi kilkaset kilometrów żeby obejrzeć auto, które jest dalekie od jego wyobrażeń ale trzeba też być realistą...
    Ja czasem robię takie "wycieczki" na prośbę znajomych i z doświadczenia wiem, że 90% z nich to właśnie jak napisałem "wycieczka". Bardzo ciężko kupić w naszym kraju autko od właściciela, który dba o nie i nie kupił go okazyjnie dla szybkiego zarobku, a na co dzień dorabia sobie małym handelkiem.
    Nie dyskryminuje to w żadnym wypadku wszystkich sprzedających bo każdy z nas z pewnością ma już za sobą kilka podobnych transakcji i z pewnością jeszcze kilka przeprowadzi nawet jeżeli nie jest handlarzem to kiedyś przesiądzie się z pewnością w inne autko i będzie chciał swoje sprzedać jak najlepiej ale czy to powód do robienia z niego oszusta?
    Myślę, że większość piszących zabiera jedynie głos na zasadzie a co jak go jadą i ja coś dowalę - niestety to obraz naszego społeczeństwa... Żal jedynie, że kolejny raz jest publiczne bicie piany i sensacja, a nie merytoryczna wymiana zdań między zainteresowanymi... :shock:
    Dreams from Dreams - 7er...

  2. #232
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,238
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    nie merytoryczna wymiana zdań między zainteresowanymi
    No właśnie próbujemy to sprowokować, ale jak widać bez odzewu. Poza tym, nie zauważyłeś, że na konkretne zarzuty Sławka, Bosman tylko burknął starą maksymą: "po nowe auta to do salonu". Każdy sobie zdaje sprawę, że auto ma swoje lata, ale jak ktoś przez telefon opisuje auto jako perłę a na miejscu okazuje się, że niestety nie jest to perła a w dodatku "masa perłowa" pęka i odłazi płatami to już chyba nie jest w porządku prawda?

  3. #233
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    108
    BMW
    BMW E39 540iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    Po pierwsze - większość z naszych samochodów ma sporo lat i kilometrów nawet właściciel jeżeli nie jest specjalistą może mieć problem z określeniem rzeczywistego stanu samochodu dla niego może to być igiełka dla innego po prostu złom (czasem naciągając to i owo mniej lub bardziej świadomie...).
    Pablo, trzeba było wymienić kilka zdań ze sprzedjacym, a miałbyś już inną wizję, bo w tym momencie nie do końca wiesz o czym piszesz. To kilka z opisów jakie dostałem od sprzedającego:


    1). Auto nie było malowane , chciałem robić w tym roku kapitalną blacharkę i zmianę koloru na Cossmosschwarz, ale niestety zmieniła mi się sytuacja rodzinna i muszę kupić dużego 7 osobowego vana. Jedyną rzeczą jaka mi nie gra w aucie to lewy przedni błotnik. Poprzedni właściciel go przerysował i założył nowy w tym samym kolorze , ale okazało się , że była to podróbka i błotnik jak dla mnie jest ciut za mały i szpara przy przedniej części maski nie gra w 100%. Oczywiście auto nie było bite , była to tylko wymiana elementu żeby nie szpachlować zarysowanego. Ja już kupiłem oryginalny błotnik również w tym samym kolorze , ale nie było czasu żeby go zmienić. Mogę go dorzucić do auta. Nowy właściciel zadecyduje czy zmieniać czy nie.

    2). W aucie nic absolutnie nie jest do roboty. Wszystko jest na TIP-TOP. Auto jest na prawdę w rewelacyjnej kondycji , można powiedzieć , że mechanicznie i technicznie jest idealna.

    3). Co do stanu blacharki to jak na 16 letni samochód jest dobrze. Są odpryski na masce (które auto tego nie ma) są lekkie zarodki przy prawym tylnym nadkolu , generalnie nie ma tragedii i można śmiało tak jeszcze jeździć latami.

    4). Ja podjąłem decyzję o kompletnej blacharce i lakierowaniu ponieważ do perfekcyjnego ideału tak na prawdę tego tylko brakuje autu.

    5). Co do stanu blacharki to tragedii niema , trzeba po prostu obejrzeć auto . Auto jest suche , nic nie cieknie , ani do bagażnika , ani do samochodu


    Czy to aby nie jest jawne wprowadzanie kupujących w błąd.
    Cieszę się, że to nie ja pojechałem po ten samochód. Ale jakbym się przejechał te 500 km na darmo i ujrzałbym (jak to wynika z opowiadań kolegów co widzieli naocznie) tą ruinę, to zapewne nie miały juz czego sprzedawać.

  4. #234
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Kolega bosman zapomniał tylko dodać że w niektórych miejscach było tyle szpachli że nie łapał miernik lakieru :?

  5. #235
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Powiększyła się rodzina, co drugi tak pisze. A przecież każdy wie że potomek nim przyjdzie na świat to mija 9 miesięcy a nie 1 miesiąc. I nie ma co liczyć na to że sprzedający napisze w jakim faktycznie stanie jest ów samochód bo by go w życiu pewnie nie sprzedał. A to że kupił "nie malowane auto" to można jak da się wyżej przeczytać między bajki włożyć.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •