Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: dziwne zachowanie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 740iA 1999 r.
    Skąd
    Warszawa

    dziwne zachowanie

    Witam.
    Od kliku dni walczę z poprawną pracą silnika w moim aucie. Zaczęło się od bardzo nierównej pracy (według mnie nie na wszystkie cylindry). Podczas jazdy reakcja na gaz bardzo słaba i mam odczucie jakby coś przerywało. Odma wymieniona, uszczelniony dolot, przepustnica na 100% sprawna, świece, cewki sprawne, fajki na cewkach nowe.
    Wczoraj natomiast dziwne zachowanie. Po zgaszeniu silnika choinka na zegarach.
    Co może być powodem takich cyrków. Dodam, że napięcie na akumulatorze na wolnych obrotach 13.8V na wyjściu alternatora 13.7V. Moje podejrzenia teraz padają na regulator napięcia na alternatorze.
    Jakieś rady?

    film jak to wygląda
    http://youtu.be/P4Ma8no_jvg

    PS: pikanie w tle to odłączona instalacja LPG (sprawdzona i sprawna)
    Sorki za muzykę, ale akurat ktoś do mnie dzwonił (a ten film najlepiej pokazuje problem)

    Z góry dzięki za podpowiedzi
    Pozdrawiam Jaro

    ex 540i 6b
    ex e39 525i
    ex e38 735iA
    ex e39 540iA

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jarogmur Zobacz posta
    Witam.
    Od kliku dni walczę z poprawną pracą silnika w moim aucie. Zaczęło się od bardzo nierównej pracy (według mnie nie na wszystkie cylindry). Podczas jazdy reakcja na gaz bardzo słaba i mam odczucie jakby coś przerywało. Odma wymieniona, uszczelniony dolot, przepustnica na 100% sprawna, świece, cewki sprawne, fajki na cewkach nowe.
    Wczoraj natomiast dziwne zachowanie. Po zgaszeniu silnika choinka na zegarach.
    Co może być powodem takich cyrków. Dodam, że napięcie na akumulatorze na wolnych obrotach 13.8V na wyjściu alternatora 13.7V. Moje podejrzenia teraz padają na regulator napięcia na alternatorze.
    Jakieś rady?

    film jak to wygląda
    http://youtu.be/P4Ma8no_jvg

    PS: pikanie w tle to odłączona instalacja LPG (sprawdzona i sprawna)
    Sorki za muzykę, ale akurat ktoś do mnie dzwonił (a ten film najlepiej pokazuje problem)

    Z góry dzięki za podpowiedzi
    może przeplywka lub czujniki położenia walków rozrządu? ...obie rzeczy pamiętam podobne dają objawy , obie chyba wychodzą ładnie w diagnostyce kompuerowej

    lewe powietrze to raczej nie jest chyba że ci się coś mega urwalo, odma wszak to dopiero początek...

    diagnostykę komputerowa zrób - od tego zacznij B-)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Zegary się włączały i wyłączały - tak jakbyś co chwilę przekręcał kluczykiem z I na II pozycję. Jakiś brak styku/zwarcie w przewodach w stacyjce? Wilgoć, coś teges? Mi to wygląda na czysto techniczno-elektryczny problem.

    A jeśli chodzi o gaz... miałem kiedyś podobnie, ale odkąd przestałem tankować LPG na Orlenie to problem znikł... :)
    Ostatnio edytowane przez neonunit ; 21-02-2013 o 22:28

Podobne wątki

  1. dziwne zachowanie rozrusznika
    Przez martinez538 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-12-2012, 18:04
  2. dziwne zachowanie ogrzewania
    Przez ronin31 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-12-2010, 21:13
  3. dziwne zachowanie
    Przez hrabia81 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-02-2009, 17:05
  4. dziwne zachowanie PDC
    Przez hrabia81 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-04-2008, 19:20
  5. dziwne zachowanie
    Przez jorgen w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-08-2007, 23:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •