Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: E38 m62 3.5 peknieta Glowica ,Blok??

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    7
    BMW
    735i
    Skąd
    Katowice

    E38 m62 3.5 peknieta Glowica ,Blok??

    Witam mam problem z moja e38 ,kupiłem ja niedawno z uszkodzonym silnikiem.Sprawa wyglada następująco po odpaleniu zimnego silnika pracuje on nierówno tak jakby na 2 gary i strzela przy probie przegozawania w wydechu ,po paru minutach jak sie nagrzeje zaczyna pracować normalnie ale sie przegrzewa i trzeba ga wyłączać aby czegoś nie uszkodzić .Po odkreceniu korka chlodnicy śmierdzi benzyna.Zostala sprawdzona kompresja i na obu glowicach jest słabe ciśnienie na 3 garach,na pozostałych 5 ok.Moje pytanie do profesjonalistów ,czy ktoś spotkał sie juz z takim uszkodzeniem i objawami w m62 i jest w stanie mi podpowiedziec czy to wina glowic,uszczelki,bloku?? Z góry dzięki
    Moja e38 jest zagazowana.

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    moze byc każdego elementu co podałeś, moze najmniej bloku...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    Mi kiedyś tam puściła uszczelka pod głowicą, co odrazu załatwiło głowicę i blok, czyli poprostu przepaliło ściankę między cylindrami, uszczelki z ASO mają wadę i ALPINA zaleca wymianę na metalowe, więc wymieniłem razem z silnikiem.
    Tobie kolego osobiście polecam wywal LPG, będzie trochę mniej do popsucia się:) jaki wyszedł pomiar z kompresji? U mnie 2 pierwsze cylindry pokazały 0 (zero) swoją drogą, silnik naprawde ładnie pracował był tylko trochę słabszy.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    7
    BMW
    735i
    Skąd
    Katowice
    Z tego co widziałem na wykresie na 2 garach było ok 70% tego co na pozostałych ,bunia stoi u mechanika od wtorku maja ściągnąć Glowice wtedy sie pewnie okaże co sie stało :/ ,oby to nie blok bo fundusze są okrojone ;)

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    powiem ci tak ze tego nie da sie tanio naprawic, powaga, mozesz zalozyc tanie klocki, uzywane opony, ale silnika tanio nie naprawisz

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Ja bym na takich poważnych rzeczach nie oszczędzał, bo wtedy oszczędzasz na własnym bezpieczeństwie i być może i Twoich bliskich. Warto odłożyć kilka tysi i zrobić wszystko na raz niż bawić się bez przerwy w drobne naprawy, jedną rzecz naprawisz inną zostawisz i zaraz musisz znowu rozbierać auto i marnować czas i kase

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    nie lepiej zajrzec kamerką do cylindrów i zobaczyc powłoke na nich niz, bez sensu sciągac głowice.. jak okarze sie ze blok umarł to i tak zapłacisz za rozbiurke... a silnik i tak bedziesz musiał kupic

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    ja bym sie w nic nie bawił tylko kupił drugi silnik m62b35 nie są takie drogie za remont głowic i wymianę uszczelek zapłacisz więcej.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar martinez538
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    447
    BMW
    330xd e91/ ex740iA e38 2000r/525i e34 1990r
    Skąd
    Myszków
    Cytat Zamieszczone przez 525d Zobacz posta
    ja bym sie w nic nie bawił tylko kupił drugi silnik m62b35 nie są takie drogie za remont głowic i wymianę uszczelek zapłacisz więcej.
    x2 10 znaków

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    7
    BMW
    735i
    Skąd
    Katowice
    Mechanik juz posciagal cześć osprzetu ,ma ściągnąć Glowice do końca tygodnia to sie okaże :) ,sprzedający twierdził ze coś strzelilo mu podczas jazdy i od wtedy tak sie zaczęło dziać i grzać .Nie wiem ile w tym prawdy :/ Auto tez po odpaleniu kopcilo na biało dość mocno

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] Peknieta sprezyna moze miec wplyw na prowadzenie ?
    Przez BartekMysza w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-02-2013, 12:51
  2. [silnik] blok m62
    Przez krzywy191 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-12-2012, 18:52
  3. Peknieta srubka odpowietrzenia chlodnicy !!!
    Przez Sebek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-06-2007, 11:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •