Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Audio w E32 kilka pytań....

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    263
    BMW
    525tds chip touring e32 M30B35
    Skąd
    Nadarzyn

    Audio w E32 kilka pytań....

    Witam. Panowie mam kilka pytań odnośnie nagłośnienia w e32.... zacznę od pytań w punktach

    1 Jaka jest max głębokość głośników przednich w fabrycznych miejscach? (domyslam się że te w nogach to 13cm)
    2 Czy w tylnej półce wkładał ktoś 16cm zamiast 13cm? Jakie rozwiązanie? dystans od spodu? pomiędzy blachą a półką tylną? ma wyglądać jak ori
    3 Jak jest z subwoofer-em? Ciężko ma z przebiciem się przez wygłuszenia? kto miał sub? jaki? i pod jakim piecem?



    Potrzebuję odpowiedzi na te pytania bowiem mam już trochę sprzętu na stanie i trzeba by go w końcu zamontować.... Radio to kenwood KDC-8531 Głośniki 13cm Sinuslive SL13 (nie mylić z SLW) 16cm mam 2 zestawy odseparowane Caliber CCE6 Evo i Phonocar Hi-tech (wspomniane głośniki wszystko nowe w pudełkach) oraz uzywane Hertz HS165 i zależy mi aby je dać z tyłu w półkę bowiem jest to bardzo mocny woofer a właściwie subbas 16cm który uzupełniał by mi pasmo.... Sub to Rockford RFR HX2 12 cali strojony na 36-38HZ 4ro calowa cewka 1KW RMS. Wzmaki to Alpine 3549 2x100RMS Concord CA100.2 ponad 100RMS na kanał (dwukanałówka z mierzoną moca ponad 100RMS) i na sub Ground Zero GZHA2350X 750-800RMS 4 ohm i ponad 1kw 2 ohm (w pomiarach takie moce na mostku) kable 20mm2 ale aku pod kanapą więc styknie jak nie to dam pod sub 35mm2. Aku Bosch S5 100Ah. Do cięcia hertz-a mam zwrotnicę aktywną ALPINE z płynną regulacją cięcia więc albo typowy subbas albo woofer z niego mogę zrobić (za pomocą cięcia tą zwrotką)

    Proszę o odpowiedzi na moje 3 pytania i ewentualne sugestie jak się zabrać do tego.....

    P.S.

    pisałem o uzupełnianiu pasma hertz-ami bowiem nie zawsze sub będzie ze mną jeździł (wakacje itd)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kecaj
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Skąd
    Ożarowice
    Ja mam tubę zaraz za plecami w kanapie, mam otwór na narty (worek wyciągnięty) i słychać to słabo w porównaniu z tym co się dzieje jak jest otwarta klapa bagażnika. Taki urok dużych aut, a dodatkowo przegroda z blachy. Gdyby była składana kanapa, to zapewne lepiej by to było słychać. Ale ogólnie nie jest źle.
    A masz teraz fabryczne audio? Tzn. chodzi mi o głośniki Nokia, bo w tylnej półce mam jakieś zamienniki i gra to kijowo, a chce oryginalne, żeby ładnie pasowało w otwory montażowe i nic nie trzeszczało jak teraz.

    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podziałami jeśli chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e32mały
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    201
    BMW
    E32&E36
    Skąd
    Szwecja
    A Tak serio moje 10 głośników +skrzynia aktywna radio sony naprawde dają fajny efekt:)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    263
    BMW
    525tds chip touring e32 M30B35
    Skąd
    Nadarzyn
    panowie jakie to skrzynie? żebym miał rozeznanie i jakie wzmacniacze do nich.... mam ewentualnie do dyspozycji jeszcze rockford fosgate T115D2 w skrzyni szczelinowej. bawie się trochę audio i się nazbierało tego kwestia tylko czy jest sens pchać suba czy sobie darować. dlatego pytałem odrazu kto co ma i jak to gra co chodzi o sub i piec no i jakie radio bo dobry sub i wzmak na kijowym radiu też gra marnie.... jak już pisałem kiedyś na 5er całe audio zagra tak jak najsłabsze jego ogniwo.... pytam bo nie mam otworu na narty mało tego mam butlę po całej szerokości która dodatkowo zapewne wyciszy :( tylko że sub potężny..... tak więc jest szansa

    P.S.

    radia sony słabiutko grają.... nie obrażając nikogo.... za jakiś cza sjak finanse pozwolą poszukam sobie becker-a.... pasuje do deski i gra godnie a ponadto podkreśla trochę niskie rejestry mi pod HH i dub step jak znalazł... kenio jest naturalny z kolei co też ma swój urok....

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kecaj
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Skąd
    Ożarowice
    Ja mam zwykłe Alpine CDE120-RM, niestety bez sterowania osobnego wyjściem do wzmacniacza.
    Tuba to Magnat Power Bull 300 i wzmacniacz Magnat Rave 440. Zmostkowane 2 kanały, więc teoretycznie ok. 220W.

    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podziałami jeśli chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    263
    BMW
    525tds chip touring e32 M30B35
    Skąd
    Nadarzyn
    kecaj dlatego się nie przebije...... ten magnat jak ma 100-120RMS to świat i ludzie.... na sedana to dużo za mało.... rave to bardzo budżetowy piec do tego na tym radiu nic nie zagra dobrze miałem to radio jako zastępcze... na wakacjach padł mi kenio (taki jak mam teraz ponownie) i kupiłem na szybko w hipermarkecie wzpomniane alpine.... to co usłyszałem po jego podpięciu do auta to dramat... jeździł ze mną miesiąc....

    mój piecyk --> http://amp-performance.de/243-Ground...ZHA-2350X.html

    mój sub http://www.youtube.com/watch?v=3ueQWfZXDws lub T1ka http://www.youtube.com/watch?v=khAZ6L1uMX0

    taki zestaw ma u mnie pracować

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Ja miałem w E32 Bavaria C proffesional, chyba 10 albo 12 głośników, radio oryginalne wywaliłem, zamontowałem Alpine CDA 101rm, do tego wzmacniacz i skrzynka blaupunkt, i było super, nawet z oryginalnymi głośnikami.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    263
    BMW
    525tds chip touring e32 M30B35
    Skąd
    Nadarzyn
    mam trochę wyższe wymagania wobec tego albo nikt nie testował tego alpine i wysokich modeli radii w jednym aucie jedno po drugim....

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kecaj
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Skąd
    Ożarowice
    No może i tak, ale po otwarciu bagażnika jest niebo a ziemia. A że za darmo to nie ma co wybrzydzać :D . Radio kupiłem takie żeby pasowało pod kolor podświetlenia w aucie, resztą się jakoś specjalnie nie przejmowałem, bo nie chciałem wydać na nie fortuny.

    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podziałami jeśli chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    263
    BMW
    525tds chip touring e32 M30B35
    Skąd
    Nadarzyn
    no ja też fortuny nie wydałem :) po otwarciu bagażnika jest lepiej i słychać głośniej bo subowi brakuje watów lub jest zbyt słaby aby się przebić. im mocniejszy sub tym lepiej się przebije co nie do końca ma związek z jego głośnością.... zmienisz radio i będzie lepiej jak po taniości to polecam JVC KD-SH55r i serie 77 lub 99 (tylko ta ostatnia ma MP3) górna granica około 200zł za model z MP3. 55r można kupić w ładnym stanie za 100-150zł więc nie jest to fortuna w poprawi Ci się jakość dźwięku na 100% jak i sama gra sub-a. wracając do tematu..... tylna półka ori 13cm i wkładanie 16cm.... ktoś robił? przecierał szlak? od góry ma być ori w bagaju może być rzeźba... i tak trzeba będzie butlę jakoś zabudować a na niej (jest niska 32cm więc mam trochę miejsca pod półką) zrobić płytę do której dam piecyki... wtedy nic nie będzie latać po bagaju (kable) a ponadto nic nie uszkodze bagażami. w pionowej ściance nad butlą terminal głośnikowy aby można było odpiąć suba bez odpinania z pieca i rozbierania ścianki.... już to widzę tylko kaski brak puki co....



    P.S.

    ZAPOMNIAŁEM!! czy trójkąciki przy lusterkach z wysokotonówkami z e34 pasują do e32? bo mam i może bym je wykorzystał tzn miałem taki zamiar :D

Podobne wątki

  1. Kilka pytań odnośnie e32
    Przez benyhp w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 21:40
  2. [ pozostale] Kilka pytań odnośnie e32:)
    Przez dati w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 21:48
  3. E32 730i Kilka pytań
    Przez BUMMER w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 14:14
  4. [ pozostale] Kilka pytań odnośnie E32
    Przez Rapik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-01-2009, 13:38
  5. Chcę kupić E32 - kilka pytań
    Przez kjubus w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-01-2008, 07:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •