Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: e65 740d puszcza niebieska mgielke na zimnym silniku. Czy to normalne ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    30
    BMW
    730
    Skąd
    siedlce

    e65 740d puszcza niebieska mgielke na zimnym silniku. Czy to normalne ?

    witam jeśli to nie ten dział proszę mnie przenieść
    mam taki dylemat gdyż mam w kupnie od kolegi(raczej autko pewne w sumie z pierwszych rąk)740 D.auto ma ok 250k przebiegu po wymianie wtrysków,regeneracji turbin,zawieszenia,hamulcy itp.na prawdę kolega dbał o nie jak o małe dziecko,ale jedno mnie nie pokoi.auto puszcze delikatną mgiełkę niebieskiego dymu w sumie jak jest zimne,ciepłe,a potem to ustaje.napisałem mgiełkę bo nawet po dodaniu gazu czy przyspieszaniu nic kompletnie nie widać by to się wzmogło i zostaje chmura.trochę to lipa bo na jedziesz za fajnym autem a tu daje kopcia mi zawsze się to kojarzyło z padającym silnikiem.zaznaczam że kompletnie brak spadku mocy,nie ma problemu z paleniem(na dotyk)itp.silnik pracuje równo,cicho itd,ale mnie to niepokoi.kolega twierdzi że ma wycięte katalizatory(chyba są cztery ogólnie)i nie przepala(leci dymek)bo to właśnie tak wygląda jakby przelotem pustym do wydechu szło
    nie chcę się władować w jakieś gów.... i dokładać do interesu.w sumie jego mechanik powiedział że wszystko jest ok żeby się tym nie przejmować:(dla mnie trochę dziwne to jest
    proszę o pomoc bo auto w sumie z dobrych rąk super utrzymane i warte grzechu ale mam obawy,nawet jestem w stanie doinwestować by się tego pozbyć(zależy też od kosztów)i śmigać fajnym autkiem:p:p:p

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Może odmy do wymiany ,trzeba świece żarowe sprawdzić ,za zimnym zawsze minimalnie puszcza jak ciepły i jest cisza to wsio ok ,szkoda że nie ma katalizatorów .Warto by je tam założyć ,kolega dbał i pewnie wyciął je żeby zrobić remont wtrysków i turbin ,słabe to dbanie.
    Ostatnio edytowane przez lukasz7 ; 14-02-2013 o 13:46

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Ja wyciłem katalizatory z 5 lat temu i nie widzę w tym problemu.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Katy tylko przymulają, ja ich nie wycinam chyba tylko z jakiegoś głupiego pedantyzmy - jak fabryka dała to mają być. Po za tym sondy lambda mogą głupieć..

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Ja wyciąłem bo musiałem, o ile pamiętam to porcelanka sie posypała lub cos sie poprzepalały

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    30
    BMW
    730
    Skąd
    siedlce
    mówił że zaczęły po prostu brzęczeć(dla porównania na podwórku odpalał swojego meśka 5000cm3 i zabrzęczało że hej:p i właśnie mówił że sprawa wyglądała podobnie)oczywiście to samo będzie w sl 500 robił.czy jeśli podepnę pod kompa to coś mi pokaże,w sumie autko nic mu nie dolega nie pokazuje żadnego błędu ale drażni mnie ta sytuacja.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    161
    BMW
    e65 3.0D 2003r marzec 218km
    Skąd
    bialystok / uk
    Moje auto jak kupowalem to stalo ok miesiaca, to przez pierwsze 3h pracy dymil na niebiesko i strasznie szczypalo w oczy. Dopiero po przejechaniu 100km wszystko zniklo. Jezeli masz dowody na regeneracje czy wymiane wtryskow, to nie ma czym sie przejmowac.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    30
    BMW
    730
    Skąd
    siedlce
    Cytat Zamieszczone przez lukasz7 Zobacz posta
    Może odmy do wymiany ,trzeba świece żarowe sprawdzić ,za zimnym zawsze minimalnie puszcza jak ciepły i jest cisza to wsio ok ,szkoda że nie ma katalizatorów .Warto by je tam założyć ,kolega dbał i pewnie wyciął je żeby zrobić remont wtrysków i turbin ,słabe to dbanie.

    będę jutro u znajomego mechaniora może faktycznie niech popatrzy co do odmy i czy na prawdę tych katalizatorów nie ma.jeśli mi pomoże i da radę uporać się z problemem napiszę co siódemkę bolało
    dziękuję za wszelkie info

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    30
    BMW
    730
    Skąd
    siedlce
    już wiem wszystko,auto jeszcze zachowuje się normalnie ale tylko na słuch.(dymek to gdzieś jakiś może uszczelniacz-metdą prób i błędów) ..natomiast po prześwietleniu komputerowym coś zaczyna się dziać w miejscu 6,7,8 cylindra,ogólnie mówiąc grubsza sprawa do naprawy czyli w najbliższym czasie ingerencja w silnik,a wiadomo nie skończy to się na jednym i koszta będę ogromnew chwili obecnej wszystko działa jak trzeba nie odczuwa się niczego jeżdżąc ale to tylko czas potem można się załamać jak majster podliczy:(:(:(

Podobne wątki

  1. Stukanie w skrzyni na zimnym silniku.
    Przez pablo_k3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 14:05
  2. Tragedia na zimnym silniku m60
    Przez przemek22 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 16:14
  3. stukanie na zimnym silniku
    Przez dOOm_PL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 11:07
  4. [ elektryka] Działanie wycieraczek czy to normalne
    Przez lockbud w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-09-2010, 10:56
  5. czy to normalne ?
    Przez Zielonyz84 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-02-2010, 13:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •