Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [mechanika] pali sie?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    60

    [mechanika] pali sie?

    panowie duży problem, dzisiaj po otwarciu maski zauwazylem, że kawałek obudowy od silnika jest jakby przypalony ;D poza tym jak probowalem odpalic srednio cieply silnik, to nie zapalil a z tego przytopionego miejsca poszedl dymek.

    tutaj fotka tego miejsca, dodam, że podlaczalem pod kompa to mi pokazało "błąd wtryskiwacza nr 3" czy coś takiego. Czy niesprawny wtrysk moze cos miec z tym wspolnego?

  2. #2
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Pekla rurka od recyrkulacji spalin- standard w silnikach TDS po 94r ;)
    Ten "dymek" to spaliny ktore juz lekko podtopily obudowe...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #3
    He he. Czesty temat..

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    60
    nic sie wielkiego jednak nie stalo poprostu okazało sie, że mechanik ktory wymieniał tą rurkę zapomniał przykrecic jednej sruby 8/ druga sie troche odkrecila i spaliny szły na obudowe silnika. Dokrecilem rurke i wszystko jest git, nawet zolta kontrolka od wtrychow zgasla, przypadek czy moglo to miec jakis wplyw?
    wczesniej samochod jakby nie palil zimny na wszystkie gary, wywalal kleb dymu, a teraz tego nie ma. Wszystko jakby ok. Wtryski tez sprawdzałem to są suche wszystkie

  5. #5
    Sadzilem ze przepalila sie wlasnie ta rurka. To czesty temat op psujacym sie EGR.
    Nie sadzilem ze mechanik dal ciala ;(

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    60
    sylwek moglo to miec cos wspolnego z bledem wtryskiwaczy? no bo jak ręką odjął po tym jak przykrecilem rurke

  7. #7
    Z bledem wtryskiwaczy nie, ale z ukladem wtryskowym w 100%. Kontrolka jest od ukladu wtryskowego a nie od wtryskiwaczy, a pewnie bledow nie odczytywales i nie wiesz czy blad wskazuje na wtryski. Sadze ze jak sie podlaczysz, to pokaze blad przeplywomierza i/lub EGR.

    W/g mnie usterka pokonana!!!

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    60
    no wlasnie podlaczalem pod kompa i pokazalo blad wtryskiwacza nr 3 czy cos takiego... mechanik mowil, ale nie pamietam.

  9. #9
    Spokojnie. Pojezdzij i obserwuj. Powinno byc dobrze skoro moc wrocila

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    60
    dzisiaj znowu podlaczylem sie pod kompa. Zadnych powaznych bledow mi nie pokazał, nic z wtryskami, silnikiem itp, niby wszystko ok. Kontrolka od wtryskow tez sie nie zapala, ale dlaczego jak odpalam zimny silnik to mi wywala taki wielki kłęb dymu? na początku jakby troche czarny potem juz bardziej gęsty. Podczas jazdy nie kopci. Macie jakiś pomysł co to może być?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •