Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Witam wszystkich :) przed zakupem bmw 750 f01

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    20
    BMW
    F01 740i
    Skąd
    PL

    Witam wszystkich :) przed zakupem bmw 750 f01

    Witam wszystkich.

    Przymierzam się do zakupu BMW serii 7 f01 z roku 2009 w wersji benzynowej tzn 740 lub 750.

    Moje doświadczenia z marką BMW - to do tej pory MINI COOPER mojej żony który okazał się bardzo wdzięcznym autkiem i niezawodnym.
    Mam Audi A6 Allroad z 2003 roku (C5) które jest autem rewelacyjnym i nie zamierzam się go pozbywać i jego następcę z 2009 roku - dzięki któremu moje doświadczenia z Audi chcę zakończyć, gdyż odnoszę wrażenie , że im nowsze tym gorsze , biorąc pod uwagę jakość wykonania , awaryjność itp.

    Przeczytałem o BMW 7 F01 bardzo dużo pozytywnych i negatywnych opinii i jestem w tzw kropce :))) bo nie wiem czego się spodziewać.

    Proszę Was o jakąś podpowiedź co do tego modelu - z jakimi problemami mogę się spotkać.
    Chciałbym kupić auto w niemieckim salonie bmw z gwarancją z przebiegiem około 60.000 - 100.000 km i nie wiem czy lepiej 740 troszkę uboższą ( bez dynamic drive ) czy 750 lepiej wyposażoną itp.
    Chciałbym uniknąć chorób wieku dziecięcego - czy auta z przebiegiem około 50tkm-100tkm będą już miały wyeliminowane pewne usterki czy lepiej poszukać auta młodszego - czyli z 2010 ?

    Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za ewentualne podpowiedzi.

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    W I T A M

    Zycze szybkiego zakupu 7

    kupuj 750 na wypasie z DD bo to fajna opcja

    no i poczytaj dzial f01
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Witaj ML79 Fka to bardzo fajny samochód kupuj wypas żeby potem nie żałować, że czegoś brakuje.
    Też bym chciał móc sobie kupić i napisać że chcę sobie kupić eF ale narazie to bardzo odległe.
    Narazie możesz poczytać forum i jak coś znajdziesz a będziesz miał pytania czy wątpliwości to śmiało pisz a na koniec jak już kupisz koniecznie się pochwal bo narazie mamy małe grono F01 i będzie miło jeśli będzie się powiększać.
    Tym czasem pozdrawiam owocnych poszukiwań ;).

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    466
    BMW
    e32 730
    Skąd
    Koszalin
    a C5 jaki silnik że zadowolony jesteś z niego :P??

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar pardos
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    60
    BMW
    e38 740iLA
    Skąd
    Łódź
    przecież allroady wychodzily chyba w 2.5 tdi więc dziwne xd chyba ze to 4.2 benzyna

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    124
    BMW
    E32 E39
    Skąd
    Poznań
    Witam, F01 to auto o sylwetce ktora jest jedna z najladniejszych z gamy BMW.

    Co do auta, V8 (N63) Posiada pewien mankament fabryczny czego owocem jest obfite spalanie oleju, upewni sie czy samochod ktory bedziesz chcial zakupic jest juz po sprawdzeniu zuzycia oleju i ewentualnym rozwiazaniu problemu poprzez wymiane silnika. Madrze jest kupic takie auto wlasnie z gwarancja.

    Co do 740i to nie ma tego problemu natomiast obydwa silniki posiadaja dosc wrazliwe wtryskiwacze.

    Wyposazenie jest istotne, warto odrazu kupic z bogatym wyposazeniem ze wzgledy na skomplikowane dolozenie roznych opcji. Oprocz Dynamic Drive wez pod uwage rowniez XDrive.

    Jezeli bedziesz mial wybor miedzy dieslem a benzyna nie przekreslaj diesla jednak tutaj tylko bierz pod uwage 740d ( musisz przejechac sie i zobaczyc czy to Ci pasuje )

    Jako ciekawostke podam ze wprowadzaja odmiane f01 728i ktora ma ewentualnie byc sprzegnieta z hybryda ( 4 cylindry, 2 litry pojemnosci, 245KM )... Nie wspomne juz o F07 ( GT ) ktory juz ma silnik 2.0d... Spieszmy sie kupowac BMW bo juz powoli gina...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    20
    BMW
    F01 740i
    Skąd
    PL
    Dziękuję Wam za miłe przyjęcie i za podpowiedzi. Napewno pochwalę się gdy zakup dojdzie do skutku :)) Rozważam jeszcze wersję 740 D . Planuję przejechać się każdym modelem i zobaczyć który mi pasuje.
    Co do allroada C5 - to mam dość rzadką konfigurację - silnik 2,5 tdi 163 km i skrzynię manualną. Jest to jedyny silnik 2,5 tdi (BCZ i chyba BAU też) który ma wyeliminowaną wadę wałków rozrządu - i faktycznie się to sprawdza - na liczniku 198 tkm i problemu nie ma. Auto kupiłem w salonie niemieckim już 6 lat temu - w 100% w oryginalnym lakierze - i szkoda mi go sprzedawać bo jest w stanie idealnym a jego wartość rynkowa już prawie żadna. Silnik szału nie robi - ale możliwośći auta w lekkim terenie i warunkach zimowych rewelacyjne.
    Nowsze A6 wykonane dużo gorzej - plastyki w środku kiepskie , a silnik 3.0 tdi - ja osobiście uważam za taki sobie.
    Do starego Audi czuję to coś ... a do nowszego zupełnie nic - więc się go pozbywam - xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

    Mam nadzieję że do BMW poczuję to coś :))))
    Pozdrawiam wszystkich .
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 13-02-2013 o 21:16 Powód: Pozbywaj się, ale nie tutaj. Są do tego odpowiednie działy.

Podobne wątki

  1. [E38] witam wszystkich bmw 750 e38
    Przez laskos w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 10:39
  2. [pozostale] Kilka pytań przed zakupem E65 2006
    Przez Coral w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-07-2011, 17:25
  3. 750 zderzak przed liftem
    Przez Arkus w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-02-2010, 15:39
  4. [e38] Witam. Foty Bmw przed remontem strona 2
    Przez Mariusz1979 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 28-01-2010, 18:14
  5. Inspekcja auta przed zakupem przez otomoto
    Przez bitek-bitek w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-07-2009, 08:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •