Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: ABS " ABS valve intake front right" - PILNE! ! !

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna

    Exclamation ABS " ABS valve intake front right" - PILNE! ! !

    Witam.
    Aktualnie mam problem z ABSem w 750 '95r. Na zegarach pojawia sie kontrolka ABS i DSC. Po podłączeniu pod PaSofta (pod inpą nie łączy się z abs'em) pojawia się błąd: " ABS valve intake front right" . Zmieniłem pompe ABS, odpowietrzyłem, błąd wykasowałem lecz po paru metrach pojawia sie ponownie " ABS valve intake front right" .
    Co proponujecie???

    pozdrawiam, grabol

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Jeśli była wymieniana cała pompa z elektroniką, to rzeczywiście dziwny przypadek.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Czujniki sprawdzone, przekażnik również. Aktualnie czekam na drugi komputer ABS/ASC który raczej się nie psuje.. :/

  4. #4
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez grabol Zobacz posta
    Czujniki sprawdzone, przekażnik również. Aktualnie czekam na drugi komputer ABS/ASC który raczej się nie psuje.. :/
    Na forach amerykańskich jest dość sporo przykładów, że elektronika na pompie ABS jednak się psuje (były opisywane wersje 5.7 i 5.3).
    Jeden gość nawet naprawiał, ale po pierwsze usunął zalewę ochronną i robił to pod mikroskopem warsztatowym. Akurat u niego wystarczyło poprawić połączenia między płytką PCB a gniazdem.

    Ktoś z firmy regenerującej twierdzi, ze uszkodzeniu ulegają jakieś tanie i łatwo dostępne podzespoły wewnątrz, ale oczywiście nie powiedział jakie.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Ktoś z firmy regenerującej twierdzi, ze uszkodzeniu ulegają jakieś tanie i łatwo dostępne podzespoły wewnątrz, ale oczywiście nie powiedział jakie.
    Przy sterownikach na pompie, najczęstszy problem to połączenia, które puszczają od drgań i różnic temperatury. Najczęściej właśnie to naprawiają.

    Grabol powinien mieć ten starszy typ, gdzie sterownik jest za schowkiem, a takiego jeszcze nie miałem potrzeby wymieniać, nie spotkałem się z uszkodzonym.





    Co dokładnie podmieniłeś? Który typ sterownika posiadasz?
    Problem może dotyczyć elektrozaworów, a nie mechaniki.
    Inna opcja to powodem może być coś zupełnie innego. U szajboosa był błąd czujnika ciśnienia, a powodem była pompa doładowująca. Przy ok. 20km/h układ robi test układu zwiększając bezpiecznie ciśnienie. U szajboosa nie wykrywał żadnej zmiany ciśnienia i walił błędem czujnika(widocznie program jest napisany tak, że traktuje pompę jako niepsującą się)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Przy starej pompie ABS nie mozna zmienić sterownika także zmieniłem całość i występuje ten sam błąd :/

Podobne wątki

  1. [felgi] 20" MK MOTORSPORT ALLOYS , 20 x 9" et15 front and 10.5" et22 rear
    Przez FuBu w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 03-02-2014, 10:38
  2. [elektronika] Nie działa ASC/ABS bład 22 (034) change over valve
    Przez bartolo w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-12-2012, 20:36
  3. [zawieszenie] Abs - po wymianie czujnika abs wariuje!!!
    Przez kataniarz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 15:23
  4. [pozostale] Sterownik ABS Kontroli trakcji PILNE !!!!!!!!
    Przez darwaso w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-01-2010, 10:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •