Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: 5hp30 - tryby pracy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    13
    BMW
    735i '91
    Skąd
    Haarlem

    5hp30 - tryby pracy

    Cześć!

    Jako "nowy" mam trochę kłopot z wybraniem odpowiedniego miejsca na post, tym bardziej, że dotyczy e34 540
    No ale tu akurat mowa o skrzyni 5hp30 i silniku m60b40.

    Wymieniłem skrzynię (w starej padł wsteczny, założyłem inną)
    Do nowej skrzyni dostałem sterownik, który również założyłem.

    Generalnie auto jeździ ok, skrzynia pracuje ok. Problem jest w trybach pracy.
    Stara skrzynia pracowała w trybach "S E *"
    Nowa prawdopodobnie w "S A *"

    Aktualna sytuacja jest taka, że po odpaleniu auta na wyświetlaczu jest tryb S. Skrzynia zachowuje się, jakby była w E.
    Ruszając przełącznikiem trybów - na wyświetlaczu pojawiają się literki A oraz znaczek *, jednak jak puszczę przełącznik to tryb nie zaskakuje, tylko wraca na S. Skrzynia w ogóle nie reaguje na te ruchy przełącznikiem.

    Nie znam się za bardzo, ale zgaduję, że nowa skrzynia i jej sterownik to AGS.

    I teraz pytanie: Czy gdy założe stary sterownik skrzynia będzie pracować ponownie w trybach S E *? I drugie: Czy da się zrobić coś, co spowoduje, że będę mógł jeździć na nowym sterowniku i używać trybów S A *?

    Pozdrawiam :)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Możesz spróbować założyć stary sterownik, ale moim zdaniem to nic nie da. Kupiłeś skrzynię z adaptacyjnym sterowaniem, podczas gdy oryginalnie miałeś zamontowaną skrzynię bez tej opcji. Żeby nowa skrzynia działała zgodnie z założeniami, oprócz sterownika, będziesz potrzebował wystrugać odpowiednie połączenia, czyli przerobić starą wiązkę, względnie zmienić ją na taką, jaka była przy oryginalnie przy nowej skrzyni.
    Alternatywnie, można próbować założyć do nowej skrzyni stare sterowanie, ale tylko wtedy, jeśli układ kanałów jest ten sam.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    13
    BMW
    735i '91
    Skąd
    Haarlem
    Banol, jak zawsze - dzięki za merytoryczne info

    Z tego co napisałeś prawdopodobnie najlepszym pomysłem będzie dorwać wiązkę od skrzyni ze sterowaniem adaptacyjnym i ją podmienić.
    Sterownik taki mam, więc czysto teoretycznie powinno zadziałać plug&play? No chyba, że przy adaptacyjnym sterowaniu potrzeba podłączenia do jakichś dodatkowych czujników, których w zwykłej instalacji nie ma?

    Dodam jeszcze, żę skrzynia, którą założyłem, pochodziła z E34 540iA z 1995 roku a moje auto jest z 1992
    Ostatnio edytowane przez messer ; 11-02-2013 o 11:50

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Czekaj, paczam właśnie.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    13
    BMW
    735i '91
    Skąd
    Haarlem
    Jakichś kosmicznych różnic w wiązce/sterowaniu być nie może. Okrągłą wtyczka przy skrzyni starej i nowej jest taka sama. Sterownik pod maską siadł na moją wtyczkę (tą podłużną) bez problemów. Skrzynia działa, nie wpada w awaryjny, biegi zmienia ok. Jedyna rzecz, która nie działa, to przełączanie trybów. A przynajmniej tak to wygląda organoleptycznie :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Po rozpoznaniu sprawy - kup przełącznik trybów do AGS, czyli dwupozycyjny. Załóż ten przełącznik i kompa do nowej skrzyni. Teoretycznie powinno odpalić. Jak nie odpali, to będziemy dumać.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    13
    BMW
    735i '91
    Skąd
    Haarlem
    Banol, no proszę ja Ciebie - to by była w ogóle opcja najwspanialsza z możliwych :woow:
    "Kup dwupozycyjny przełącznik" -> to może być wyzwaniem, ale damy radę.... :)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Hehe, bez ekscytacji plizz. Jak zauważyłeś, wtyczki są te same, ale problemem jest to, jak są rozprowadzone z nich kable. Jeden nie tam gdzie trzeba i system leży. Zanim zacznę się w to zagłębiać, trzeba sprawdzić rzecz najprostszą.

    P.S. od E32/34 może być wyzwaniem, ale od E38 powinno być prostsze. Nie jestem tylko pewien, czy rozmiary mają te same.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    13
    BMW
    735i '91
    Skąd
    Haarlem
    Cytat Zamieszczone przez Banol Zobacz posta
    P.S. od E32/34 może być wyzwaniem, ale od E38 powinno być prostsze. Nie jestem tylko pewien, czy rozmiary mają te same.
    Jakby ktoś wiedział, to niech da znać - namierzyłęm taki przełącznik od e38 i kupiłbym, ale jakby miał nie pasować, to mi kolejny niepasujący przełącznik w pudełĸu niepotrzebny. A mam już takich sporo :D

    Kolejne info:
    Jak się właśnie dowiedziałem, samochód, z którego wyjęto skrzynię (E34 540iA rocznik 95) również miał przełącznik typu S E *, czyli bez AGS.
    No i teraz jest dopiero zagadka... :)

    Idźmy dalej:

    Stara skrzynia to było 5hp30 ML, z końcówką numer 010
    Nowa skrzynia to jest 5hp30 PA, z koócówką numer 029
    Obie były montowane do E34 540iA w latach 92-95 - tak twierdzi katalog ZFa

    Doczytałem, że sterowanie w skrzyni ML i PA jest takie samo! Istnieje więc spora szansa, że mój problem zniknie po podpięciu starego sterownika skrzyni, co dziś planuję uczynić...








    Edytuj posty !
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 13-02-2013 o 12:59

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Wybacz że się wcinam w wątek - czy 540 które posiadasz jest touringiem?
    Czarne e32 w benzynie!


Podobne wątki

  1. Przyjme do Pracy.....
    Przez Sebol w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 06:43
  2. Szukam Pracy
    Przez kubosh w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-06-2012, 17:30
  3. Szukam pracy
    Przez stachu0505 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-11-2010, 15:30
  4. Zabawy w Pracy !!!
    Przez ArekLand w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-11-2008, 17:02
  5. Propozycja pracy
    Przez Anatol w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-03-2008, 17:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •